Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory samorządowe 2014 {SERWIS SPECJALNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybory samorządowe 2014 {SERWIS SPECJALNY}
13-10-2014 12:26   Janusz Ludwiczak
16 listopada odbędą się wybory samorządowe, w trakcie których będziemy wybierać Radnych Miasta, także z okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.

Były wiceprezydent Mirosław Kruszyński zastąpi w sejmiku aktorkę Katarzynę Bujakiewicz?
Katarzyna Bujakiewicz złoży mandat radnej sejmiku wielkopolskiego. Z informacji "Gazety Wyborczej Poznań" wynika, że aktorka zrezygnuje z mandatu, gdyż nie chce ujawnić wszystkich swoich dochodów w oświadczeniu majątkowym. Następcą aktorki w sejmiku miałby zostać były wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński.
>> W I Ę C E J

Kampania przebiegła spokojnie. Kandydaci promowali się jedynie na ulotkach i bilbordach
Kampania wyborcza przebiegła spokojnie. Nie doszło do przypadków złamania ciszy wyborczej. Kandydaci do Rady Miasta i na prezydenta Poznania promowali się głównie na ulotkach, plakatach, które można było wywiesić na specjalnych konstrukcjach z dykt przy Targach, Rondzie Jeziorańskiego i w Parku Kasprowicza a także bilbordach reklamowych.
>> W I Ę C E J

Jeden z największych przegranych wyborów
Wojciech Wośkowiak - to jeden z największych wyborów. Mimo iż dotychczasowy Radny Miasta zdobył na Łazarzu 922 głosy (11,02%), zajmując tym samym po Lidii Dudziak drugie miejsce, to jednak ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu Wojciech Wośkowiak przestał być poznańskim radnym.
>> W I Ę C E J

Wojciech Wośkowiak na Łazarzu zdobył 922 głosy zajmując 2 miejsce, w całym okręgu o 262 więcej
Przedstawiamy oficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta z wyszczególnieniem Łazarza. Frekwencja wyniosła 33,73% - na wybory 16 listopada poszło 9 267 z 27 473 osób uprawnionych do głosowania.
>> W I Ę C E J

Ryszard Grobelny: "Bardzo serdecznie dziękuję ze 16 lat wspaniałej współpracy"
Kończący kadencję prezydent Ryszard Grobelny złożył wszystkim poznaniakom podziękowanie za 16-letnią współpracę, a także życzy powodzenia Jackowi Jaśkowiakowi.
>> W I Ę C E J

Wyniki wyborów na Łazarzu: Jaśkowiak - 57,97%, Grobelny - 42,03%, frekwencja - 30,17% {RAPORT}
Przedstawiamy oficjalne wyniki wyborów na Łazarzu po spisaniu przez naszą redakcję protokołów wyników ze wszystkich 15 łazarskich obwodowych komisji wyborczych. Jacek Jaśkowiak uzyskał 4 726 (57,97%) głosów, na Ryszarda Grobelnego zagłosowało 3 427 (42,03%) mieszkańców Łazarza. Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 30,17%. Do urn poszło...
>> W I Ę C E J

Jacek Jaśkowiak nowym prezydentem Poznania!
Według sondażowych wyników z przewagą ok. 17% prezydentem Poznania został Jacek Jaśkowiak.
>> W I Ę C E J

Do południa zagłosował co dziesiąty, do wieczora co czwarty
Do godz. 12 frekwencja w Poznaniu wyniosła 8,66% (dla porównania w I turze - 10,04%). Natomiast do godz. 17:30 w wyborach wzięło udział 26,87% (dwa tygodnie temu - 29,83%).
>> W I Ę C E J

Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY
W niedzielę, 30 listopada w godz. od 7 do 21 wybierać będziemy prezydenta Poznania w II turze wyborów samorządowych. Przedstawiamy szczegółowy informator JAK, GDZIE I NA KOGO GŁOSOWAĆ?
>> W I Ę C E J

Nowo wybrani radni zostali zaprzysiężeni
Lidia Dudziak, Janusz Kapuściński, Katarzyna Kretkowska, Łukasz Mikuła, Krzysztof Skrzypinski i 30 pozostałych nowo wybranych Radnych Miasta Poznania złożyło w piątkowe przedpołudnie ślubowanie. Sesja inauguracyjna odbyła się w Ratuszu.
>> W I Ę C E J

Oddali kilka głosów na kandydata, policzyli zero - protest wyborczy w Komisji Wyborczej nr 47 w SP9
Wraz z mężem głosowaliśmy w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 47, która mieściła się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza. Oddaliśmy głos na Adama Kaczmarka. Również moja rodzina i znajomi głosowali na niego. Sprawdziliśmy na wywieszonym protokole w szkole, że nasz kandydat nie otrzymał żadnego głosu - alarmuje nasza...
>> W I Ę C E J

Kontynuacja czy zmiana? Grobelny vs Jaśkowiak - wywiad z kandydatami na prezydenta Poznania
Jak można poprawić funkcjonalność Dworca Głównego? Czy na Łazarzu powinna być wprowadzona strefa parkowania? Czy są szanse na dalszy remont pływalni w Parku Kasprowicza? Co można zrobić z Rynkiem Łazarskim, by nie przypominał XIX-wiecznego jarmarku? Co zrobić z pustoszejącą Głogowską? Na te i inne pytania odpowiadają kandydaci...
>> W I Ę C E J

Wojciech Wośkowiak zamiast przewodniczyć sesji rady osiedla dopingował Grobelnego w telewizji
Wojciech Wośkowiak, który jest przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz zamiast prowadzić sesję wolał uczestniczyć jako publiczność komitetu Ryszarda Grobelnego podczas debaty Telewizji WTK. Niewiele brakowało, a sesja łazarskiej rady mogłaby się nie odbyć. Na środowe posiedzenie zaproszono m.in. prezesa spółki Targowiska, który...
>> W I Ę C E J

"Jest to człowiek o krystalicznym kręgosłupie moralnym" - Jarosław Gowin poparł Grobelnego
Lider Polski Razem poparł Ryszarda Grobelnego. "Jest to człowiek o bardzo dużych dokonaniach i bardzo krystalicznym kręgosłupie moralnym. W przeszłości różnie układały się stosunki między poznańskim Prawem i Sprawiedliwością a panem prezydentem Grobelnym" - powiedział podczas konferencji Jarosław Gowin.
>> W I Ę C E J

Podsumowujemy kadencje prezydenta Poznania - plusy i minusy rządów Ryszarda Grobelnego
Ryszard Grobelny rządzi Poznaniem od 1998 roku. Obecny prezydent Poznania ubiega się o piątą kadencję. Podsumowujemy jego kandencje i pracę podległych mu urzędników.
>> W I Ę C E J

Jacek Jaśkowiak obiecał skrócenie drogi na dworzec i utworzenie przejścia dla pieszych
Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania poparło Jacka Jaśkowiaka. Kandydat PO na prezydenta Poznania obiecał, że skróci drogę na Dworzec Główny i utworzy naziemne przejście dla pieszych od przystanku tramwajowego do wejścia na dworzec kolejowy.
>> W I Ę C E J

Jacek Jaśkowiak otrzymał poparcie od SLD i społeczników
Anna Wachowska-Kucharska, Maciej Wudarski i Tomasz Lewandowski, którzy razem otrzymali prawie 39,5 tysiąca głosów poparli Jacka Jaśkowiaka, który walczy z Ryszardem Grobelnym o stanowisko prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

Prezydent Ryszard Grobelny i aktorka Katarzyna Bujakiewicz zostali radnymi sejmiku wielkopolskiego
Ogłoszono wyniki wyborów do sejmiku województwa wielkopolskiego. 13 mandatów zdobyło PO, 12 przedstawicieli będzie mieć PSL. Radnym sejmiku wielkopolskiego został również prezydent Ryszard Grobelny i aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
>> W I Ę C E J

Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka w Radzie Miasta. Frekwencja: 34,2% {RAPORT}
Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych wyniosła 39%. Do urn poszło 161 487 z 416 231 uprawnionych osób do głosowania. Wiadomo, że Radnymi Miasta Poznania zostali dotychczasowi radni z wyjątkiem Wojciecha Wośkowiaka, który nie zdobył mandatu. Przedstawiamy szczegółowe wyniki wyborów wraz z listą kandydatów uszeregowaną...
>> W I Ę C E J

Wojciech Wośkowiak nie będzie radnym. Znamy już wyniki wyborów na Łazarzu
Miejska Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Poznania i do Rady Miasty. Z pięciu mandatów w okręgu nr 2 obejmującym Łazarz po dwa przypadną przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jeden przedstawicielce Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dotychczasowy radny W.Wośkowiak...
>> W I Ę C E J

Ryszard Grobelny vs Jacek Jaśkowiak. Kto zostanie prezydentem Poznania?
30 listopada odbędzie się II tura wyborów samorządowych, podczas której będziemy wybierać prezydenta Poznania. O fotel gospodarza miasta powalczy Ryszard Grobelny i Jacek Jaśkowiak. Wciąż nieznane są oficjalne wyniki wyborów, a to z powodu problemów systemu informatycznego. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,2% zebranych...
>> W I Ę C E J

Weryfikacja skuteczności naszego sondażu
Sprawdzamy dokładność naszego sondażu na podstawie oficjalnych wyników - protokołów wywieszonych przez komisję, w których przeprowadziliśmy badanie.
>> W I Ę C E J

Łazarz wybrał - pierwsze wyniki wyborów {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
Portal lazarz.pl przeprowadził anonimowy sondaż bezpośredni metodą exit poll wśród głosujących zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Przedstawiamy sondażowe wyniki niedzielnych wyborów do Rady Miasta i na Prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

Do południa zagłosował co dziesiąty
Do godz. 12 frekwencja w Poznaniu wyniosła 10,04%, w całej Polsce - 14,59%.Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza do godz. 12:00 wydano ponad 4 mln 220 tys. kart do głosowania, co stanowi 14,59 procent w stosunku do liczby osób uprawnionych do głosowania. W Poznaniu frekwencja wyniosła 10,04%...
>> W I Ę C E J

Wybory po raz pierwszy w przedszkolu
Po raz pierwszy wybory odbywają się w przedszkolu. Urna, w której oddajemy głosy na prezydenta Poznania, miejskich radnych i przedstawicieli sejmiku wielkopolskiego została zlokalizowana w sali, w której na co dzień bawią się maluchy z Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" przy ul. Chociszewskiego, tuż obok Parku Kasprowicza.
>> W I Ę C E J

Żeby nie narzekać, trzeba zagłosować, 5 minut może zmienić wiele
W niedzielę będziemy wybierać prezydenta Poznania, miejskich radnych i przedstawicieli w sejmiku wielkopolskim. Frekwencja w wyborach samorządowych wynosi zazwyczaj ok. 22-34%, oznacza to, że do urn idzie co czwarty uprawniony. „Nie mam czasu, mój głos niewiele zmieni, po co głosować i tak syf pozostanie” - tak myśli spora większość z nas. I to błąd. Wbrew pozorom każdy...
>> W I Ę C E J

W niedzielę po godz. 21 przedstawimy nasze sondażowe wyniki wyborów
W niedzielę, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej przedstawimy pierwsze wyniki wyborów, które zostaną przeprowadzone przez portal lazarz.pl metodą exit poll (sondażem bezpośrednim).
>> W I Ę C E J

Trwa cisza wyborcza - nie można polubić nawet profilu kandydata
Do niedzieli do godz. 21, czyli do momentu głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Nie można wieszać plakatów, zabronione jest publikowanie sondaży, a także polubienie profilu kandydata na portalu społecznościowym.
>> W I Ę C E J

Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY
W niedzielę, 16 listopada w godz. od 7 do 21 wybierać będziemy prezydenta Poznania, radnych miejskich i przedstawicieli sejmiku wielkopolskiego.
Przedstawiamy szczegółowy informator JAK, GDZIE I NA KOGO GŁOSOWAĆ?
>> W I Ę C E J

Łazarz w 2018 roku widziany oczami kandydatów do Rady Miasta - debata przedwyborcza {FILM}
Czy na Łazarzu powinna zostać wprowadzona strefa płatnego parkowania, czy są na dalszy remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza, a także czy na ulicy Głogowskiej powstanie droga rowerowa - co o tym uważają kandydaci do Rady Miasta i ich komitety. Przypominamy debatę "Jaki Łazarz w 2018 roku?", którą portal lazarz.pl zorganizował miesiąc przed wyborami.
>> W I Ę C E J

Kandydat na prezydenta, który liczy na naiwność poznaniaków
Bogdan Grobelny ze Szczecina to ósmy kandydat na prezydenta Poznania. Niestety nie poznacie Państwo programu kandydata i tego jak zamierza rządzić stolicą Wielkopolski w przypadku wygranych wyborów przez najbliższe cztery lata. Pomimo wielu próśb ani sam kandydat ani przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Bogdana Grobelnego nie...
>> W I Ę C E J

Wywiad z Maciejem Wudarskim, kandydatem Prawa do Miasta na prezydenta Poznania
Codziennie publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta, w kolejności według otrzymanych odpowiedzi na nasze pytania. Siódmym kandydatem, z którym udało nam się przeprowadzić wywiad jest Maciej Wudarski, Koalicja Prawo do Miasta.
>> W I Ę C E J

Radni oceniają siebie na 4+ i 5
4 listopada odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Poznania VI kadencji. Radnych, wybranych cztery lata temu z okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody poprosiliśmy o wymienienie sukcesów i porażek, to co udało się zrobić dla dzielnicy, a także wystawienie sobie oceny w skali szkolnej 1-6. Wojciech Wośkowiak i Łukasz Mikuła wystawili sobie 4+, Lidia Dudziak i Katarzyna Kretkowska piątkę, a Krzysztof Skrzypinski ocenę swojej pracy...
>> W I Ę C E J

Wywiad z Ryszardem Grobelnym, ubiegającym się o piątą kadencję prezydenta Poznania
Za sześć dni wybory samorządowe. Codziennie, w dni robocze publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta, w kolejności według otrzymanych odpowiedzi na nasze pytania. Jako szósty zaprezentuje się Ryszard Grobelny, prezydent Poznania od 1998 roku, który ubiega się o piątą kadencję.
>> W I Ę C E J

POZnan* miau miau... czyli kilkaset kotów rasowych w Arenie. Prezydent Grobelny pogłaskał kotkę
Nawet pół tysiąca kotów rasowych walczy w Arenie o tytuł championa. W sobotę i niedzielę odbywa się LVII & LVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Jednym z gości imprezy był prezydent Ryszard Grobelny, który przygarnął na chwilę kotkę.
>> W I Ę C E J

Wybory samorządowe oczami eksperta
Pozostało już niewiele czasu, by nakłonić wyborców na oddanie głosu na konkretnego kandydata. Te kilka dni, które zostało do wyborów samorządowych, może okazać się niewystarczające, aby przekonać do siebie głosujących. Cechą wszystkich wyborów do tej pory jest to, że nie mamy mężów stanu, a polityków, którzy myślą jedynie o tym, jak wygrać kolejne wybory.. – komentuje dr Krzysztof Gołata z Uniw.Ekonomicznego.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Tomaszem Lewandowskim, kandydatem SLD na prezydenta Poznania
Codziennie publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta, w kolejności według otrzymanych odpowiedzi na nasze pytania. Piątym kandydatem, z którym udało nam się przeprowadzić rozmowę jest Tomasz Lewandowski, z Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Zygmuntem Kopaczem, kandydatem Nowej Prawicy na prezydenta Poznania
Równo za 10 dni wybory samorządowe. 16 listopada będziemy wybierać nowych miejskich radnych i prezydenta Poznania. Codziennie publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta, w kolejności według otrzymanych odpowiedzi na nasze pytania. Jako czwarty zaprezentuje się Zygmunt Kopacz, kandydat Nowej Prawicy.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Anną Wachowską-Kucharską, kandydatką na prezydenta Poznania
W przyszłą niedzielę, 16 listopada będziemy wybierać nowych miejskich radnych i prezydenta Poznania. Codziennie publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta. Trzecia rozmowa tym razem z jedyną kobietą, która startuje na prezydenta Poznania - Anną Wachowską-Kucharską.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Jackiem Jaśkowiakiem, kandydatem PO na prezydenta Poznania
Za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 16 listopada będziemy wybierać nowych miejskich radnych i prezydenta Poznania. Codziennie publikujemy wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta. Nasza druga rozmowa tym razem z Jackiem Jaśkowiakiem, kandydatem Platformy Obywatelskiej (PO) na prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

SLD chce skomunalizować Targi
Przekazanie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ręce samorządu miasta lub województwa wielkopolskiego - to plany SLD.
>> W I Ę C E J

Wywiad z Tadeuszem Dziubą, kandydatem na prezydenta Poznania
Do wyborów samorządowych pozostały już niespełna dwa tygodnie. 16 listopada będziemy wybierać nowych miejskich radnych i prezydenta Poznania. Codziennie będziemy publikować wywiad z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta. Na początek rozmowa z Tadeuszem Dziubą, kandydatem PiS na prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

Kandydaci na miejskich radnych będą się promować w Parku Kasprowicza
W Parku Kasprowicza stanęła specjalna konstrukcja z dykt, na której będą pojawiać się plakaty wyborcze.
>> W I Ę C E J

Kierowniczka miejskiej jednostki do spraw rad osiedli chce zostać poznańską radną
Elżbieta Pilarczyk-Motak, kierownik Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych UM, która zajmuje się radami osiedli na Grunwaldzie kandyduje do Rady Miasta Poznania z listy prezydenta Grobelnego. - Niedopuszczalne jest, aby kandydował do rady miasta ktoś, kto jest podwładnym prezydenta - wskazuje socjolog, prof. Krzysztof Podemski.
>> W I Ę C E J

Wylosowano numery list komitetów wyborczych
W poniedziałkowe popołudnie Miejska Komisja Wyborcza wylosowała numery list komitetów startujących do Rady Miasta. W sumie o pięć mandatów w okręgu nr 2, obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald będzie ubiegać się 82 kandydatów.
>> W I Ę C E J

Kandydaci na prezydenta Poznania musieli pokonać drogę z przystanku tramwajowego na peron
Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zaprosiło w poniedziałkowe południe wszystkich kandydatów na prezydenta Poznania, by wzięli udział w akcji "Chcemy skrócenia drogi na Dworzec Główny". Z rowerem lub ciężką walizką musieli z przystanku tramwajowego na ul. Matyi dostać się na peron 6.
>> W I Ę C E J

Łazarz w 2018 roku widziany oczami kandydatów do Rady Miasta - debata przedwyborcza {FILM}
Dziewięcioro kandydatów do Rady Miasta, po jednym z każdego komitetu wzięło udział w debacie "Jaki Łazarz w 2018 roku?", którą w sobotnie przedpołudnie zorganizował portal lazarz.pl.
>> W I Ę C E J

Wolność - dziewiąty komitet wyborczy startuje do Rady Miasta
Komisarz wyborczy uwzględnił odwołanie Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Obywatelskie Wolność, które w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrodu-Stare Miasto wystawi pięciu kandydatów. W sumie o pięć mandatów ubiegać będzie się 82 kandydatów z dziewięciu komitetów.
>> W I Ę C E J

"Odpowiedzialny Prezydent Poznania" - Ryszard Grobelny zagościł na bilbordach
Za miesiąc wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać Radę Miasta i prezydenta Poznania na kolejną czteroletnią kadencję. Przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej pojawił się baner, na którym pod hasłem "Odpowiedzialny Prezydent Poznania" reklamuje się Ryszard Grobelny. To pierwszy akcent kampanii wyborczej na Łazarzu.
>> W I Ę C E J

Drugi Grobelny kandyduje na prezydenta Poznania
Okazuje się, że będzie dwóch kandydatów na prezydenta Poznania o nazwisku Grobelny. Oprócz znanego wszystkim Ryszarda o fotel gospodarza miasta powalczy Bogdan Grobelny ze Szczecina.
>> W I Ę C E J

"Jaki Łazarz w 2018 roku?" - zapraszamy na debatę kandydatów do Rady Miasta
W najbliższą sobotę zapraszamy na debatę kandydatów do Rady Miasta Poznania z okręgu nr 2 (Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald), w trakcie której będzie można poznać kandydatów i program komitetów.
>> W I Ę C E J

Który z miejskich radnych wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej?
Przez 10 dni pytaliśmy Państwa który z radnych Miasta Poznania wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej w kończącej się kadencji. Według naszych Czytelników najsłabiej pracował radny Krzysztof Skrzypinski, a największą pracowitością może poszczyć się Łukasz Mikuła.
>> W I Ę C E J

Motorniczy edukuje kierowców jak powinni parkować na Małeckiego
Handlarz z Rynku Łazarskiego, działaczka na rzecz kobiet, architekt wnętrz, nauczyciel, przedsiębiorca i muzyk - to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Wachowskiej-Kucharskiej w okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald do Rady Miasta Poznania.
>> W I Ę C E J

Motorniczy edukuje kierowców jak powinni parkować na Małeckiego
Roman Modrzyński, kandydat na Radnego Miasta z Kolacji Prawo do Miasta przygotował ulotki z informacją jak kierowcy powinni parkować na ulicy Małeckiego.
>> W I Ę C E J

W miejscu Adrii stanęła konstrukcja na plakaty wyborcze
Na ulicy Głogowskiej, przy wejściu głównym na Targi pojawiła się specjalna konstrukcja z dykt, na której będzie można legalnie powieszać plakaty wyborcze.
>> W I Ę C E J

PiS na Targach. "Lidia Dudziak wycierpiała swoje"
W sobotę na Targach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawił kandydatów w wyborach samorządowych oraz nawiązał do spraw gospodarczych. Politycy skomentowali także słynną sprawę radnej Lidii Dudziak w sprawie osłów ze Starego ZOO.
>> W I Ę C E J

77 kandydatów będzie walczyć o 5 mandatów miejskiego radnego
Miejska Komisja Wyborcza przedstawiła listę zarejestrowanych kandydatów na radnych do Rady Miasta Poznania. O pięć mandatów w okręgu nr 2, obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald będzie walczyć w sumie 77 kandydatów.
>> W I Ę C E J

Nowa Prawica chce "przewietrzyć Poznań" bez rozszerzenia strefy płatnego parkowania o Łazarz
Dziesięciu kandydatów z Łazarza i Jeżyc do Rady Miasta wystawi Kongres Nowej Prawicy.
>> W I Ę C E J

Feministka, tramwajarz, ekolog i socjolog startują do Rady Miasta z komitetu Prawo do Miasta
Kandydatów do Rady Miasta przedstawił we wtorek komitet wyborczy Prawo do Miasta. Liderem listy w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald jest Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, feministka i działaczka Stowarzyszenia Kobiet Konsola. "Dwójką" na liście jest Roman Modrzyński - motorniczy, Przyjaciel Łazarza, działacz społeczny.
>> W I Ę C E J

Osiem komitetów startuje do Rady Miasta
W środę o północy minął termin zgłaszania kandydatów na radnych. W okręgu nr 2 obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald zarejestrowano osiem komitetów wyborczych. O 5 mandatów będzie ubiegać się 67 kandydatów.
>> W I Ę C E J

Maria Łazarz będzie startować do Rady Miasta Poznania
Jak dowiedział się portal lazarz.pl Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza, członek Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wystartuje w wyborach samorządowych z listy SLD. "Jedynką" lewicy będzie natomiast Katarzyna Kretkowska.
>> W I Ę C E J

Prezydent Grobelny w Parku Wilsona przedstawił kandydatów do sejmiku, wśród nich jest S. Ziółkowski
Olimpijczyk Szymon Ziółkowski i szef ZKZL Jarosław Pucek, do niedawna związany z PO - to kandydaci KWW Ryszarda Grobelnego Twoja Wielkopolska do Sejmiku Wielkopolskiego.
>> W I Ę C E J

Prezydent Grobelny przedstawił w Parku Kasprowicza swoich kandydatów do Rady Miasta
Wojciech Wośkowiak, Joanna Janowicz-Strzyżewska - rzecznik Euro Poznań 2012, Arkadiusz Ładziński związany ze sportowym Golajem, Zdzisław Szkutnik - radny Osiedla Stary Grunwald, Maria Homan zaangażowana w działalność na rzecz Drużyny Szpiku, Elżbieta Wysocka - prezes klubu sportowego Surma i Hieronim Stawujak...
>> W I Ę C E J

Będzie bliżej do lokali wyborczych
Podczas ostatnich wyborów zmieniły się siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. Sporo osób narzekało, że lokale wyborcze są zlokalizowane daleko od miejsca zamieszkania. Teraz ma się to zmienić. Najpierw Rada Osiedla Św. Łazarz, a we wtorek Rada Miasta Poznania zmieniła siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. I tak mieszkańcy fragmentu ulicy Bogusławskiego, Chociszewskiego, Głogowskiej...
>> W I Ę C E J

Za dwa miesiące będziemy wybierać nowych radnych i prezydenta Poznania
Równo za dwa miesiące, 16 listopada będziemy wybierać prezydenta Poznania i 37 przedstawicieli Rady Miasta. Na rajców startować będą dotychczasowi radni, a także wiele znanych osób, m.in. Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz czy Przemysław Piasta - inicjator akcji przeciwko wprowadzeniu strefy parkowania w dzielnicy.
>> W I Ę C E J

Twój Ruch nie będzie startować do Rady Miasta
Twój Ruch nie wystawi kandydata na prezydenta Poznania. Partia nie będzie też startować do Rady Miasta, a jedynie do sejmiku wielkopolskiego.
>> W I Ę C E J

Kandydaci na prezydenta oceniają Poznań na trójkę - debata prezydencka bez obecnego prezydenta
Odbyła się pierwsza debata wyborów samorządowych, w której wzięło udział pięciu kandydatów na prezydenta Poznania. Na spotkaniu mimo zaproszenia nie pojawił się Ryszard Grobelny.
>> W I Ę C E J

Rusza kampania wyborcza
W środę opublikowane zostało rozporządzenie premiera w sprawie wyborów samorządowych. Rejestrować mogą się poszczególne komitety wyborcze, które mogą rozpocząć kampanię.
>> W I Ę C E J

Ma być bliżej do lokali wyborczych
Podczas ostatnich wyborów zmieniły się siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. Sporo osób narzekało, że lokale wyborcze są zlokalizowane daleko od miejsca zamieszkania. Teraz ma się to zmienić.
>> W I Ę C E J

Będzie siódmy kandydat na prezydenta Poznania - Nowa Prawica wystawi Zygmunta Kopacza
Zygmunt Kopacz ma być kandydatem Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke na prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

16 listopada odbędą się wybory samorządowe
To już pewne. 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia będziemy wybierać Prezydenta Poznania i 37 przedstawicieli Rady Miasta.
>> W I Ę C E J

Katarzyna Kretkowska "jedynką" SLD do Rady Miasta. Partia szuka kandydatów na rajców
Katarzyna Kretkowska to kolejna kandydatka do Rady Miasta w jesiennych wyborach samorządowych.
>> W I Ę C E J

Lidia Dudziak "jedynką" PiS. Do Rady Miasta chcą też startować prof. J.Kapuściński i Sara Szynkowska
Lidia Dudziak będzie "jedynką" PiS w wyborach samorządowych. Znamy już kandydatów partii do Rady Miasta z okręgu nr 2 obejmującego Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody.
>> W I Ę C E J

"Jeśli pan prezydent uzna to za stosowne" - Wojciech Wośkowiak będzie kandydował do Rady Miasta
Znamy już sześciu kandydatów na prezydenta Poznania. Listę kandydatów do Rady Miasta ogłosiła również Platforma Obywatelska. Pojawią się kolejni kandydaci do Rady Miasta. O mandat będzie ubiegać się Wojciech Wośkowiak, który jest miejskim radnym od 12 lat.
>> W I Ę C E J

Krzysztof Skrzypinski i Łukasz Mikuła na czele listy kandydatów PO do Rady Miasta
Wybory samorządowe za cztery miesiące, a znani są już pierwsi kandydaci do Rady Miasta. Platforma Obywatelska ułożyła już listę wyborczą dla wszystkich siedmiu okręgów, w tym dla okręgu nr 2 obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald.
>> W I Ę C E J

Jacek Jaśkowiak kandydatem PO na prezydenta Poznania
50-letni przedsiębiorca Jacek Jaśkowiak będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

Społecznicy chcą rządzić Poznaniem. Kandydatami na prezydenta A.Wachowska-Kucharska i M.Wudarski
Maciej Wudarski ze Stowarzyszenia Prawo do Miasta oraz Anna Wachowska-Kucharska ze Społecznej Inicjatywy Poznaniacy - to kolejny kandydaci na prezydenta Poznania.
>> W I Ę C E J

Tadeusz Dziuba będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Ryszard Grobelny ma 37% poparcie
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że ich kandydatem na prezydenta Poznania będzie już po raz drugi Tadeusz Dziuba. Pojawił się też pierwszy sondaż wyborczy, który przeprowadził IBRIS Homo Homini na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl. Na Ryszarda Grobelnego zagłosowałoby 37,2 % ankietowanych poznaniaków.
>> W I Ę C E J

Grobelny chce być prezydentem Poznania po raz piąty
Ryszard Grobelny ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel gospodarza Poznania.
>> W I Ę C E J

Prawo do Miasta rzuciło rękawice prezydentowi Poznania
"Rzucamy wyzwanie układowi władzy w Poznaniu. Poznań potrzebuje zmian" - zadeklarowali w środę członkowie stowarzyszenia Prawo do Miasta, którzy ogłosili start w wyborach samorządowych.
>> W I Ę C E J

Mariusz Wiśniewski nie będzie kandydatem na prezydenta Poznania
Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania miał być kandydatem PO na prezydenta Poznania. Platforma wystawi jednak innego kandydata.
>> W I Ę C E J

"Poznaniacy" idą do wyborów
Część członków Stowarzyszenia My Poznaniacy chce startować w wyborach samorządowych i nawiązali Społeczny Komitet Wyborczy "Poznaniacy".
>> W I Ę C E J

Ryszard Grobelny już od 15 lat jest gospodarzem miasta.Mariusz Wiśniewski byłby dobrym prezydentem?
Dokładnie piętnaście lat temu, 14 grudnia 1998 roku Rada Miasta Poznania III kadencji rada wybrała Ryszarda Grobelnego na urząd prezydenta miasta. Dzień później ustępujący prezydent Wojciech Szczęsny Kaczmarek przekazał insygnia władzy nowemu prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu. Za rok wybory samorządowe. Kto byłby dobrym prezydentem Poznania?
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: