Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wolność - dziewiąty komitet wyborczy startuje do Rady Miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wolność - dziewiąty komitet wyborczy startuje do Rady Miasta
18-10-2014 08:30   Janusz Ludwiczak
Komisarz wyborczy uwzględnił odwołanie Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Obywatelskie Wolność, które w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrodu-Stare Miasto wystawi pięciu kandydatów. W sumie o pięć mandatów ubiegać będzie się 82 kandydatów z dziewięciu komitetów.

Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Obywatelskie Wolność nie został wcześniej zarejestrowany ze względu na błędy we wnioskach rejestracyjnych listy w trzech okręgach (Stare Miasto-Wilda, Winogrady i Łazarz-Jeżyce). Komisarz wyborczy uwzględnił odwołanie komitetu, który w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrodu-Stare Miasto wystawi pięciu kandydatów:
1. Ewa Wojciechowska
2. Krzysztof Swornowski
3. Danuta Wrona
4. Krzysztof Mucha
5. Jacek Adamczak

Oprócz Wolności z Łazarza, Jeżyc i Starego Grunwaldu do Rady Miasta startują kandydaci pozostałych komitetów: PO, PiS, SLD, PSL, Kongresu Nowej Prawicy, Koalicji Prawo do Miasta, Komitetu Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska oraz Komitetu Anny Wachowskiej-Kucharskiej.

Do Rady Miasta startuje jeszcze dziesiąty komitet: Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Grobelnego, który wystawia kandydatów do Rady Miasta w czterech z siedmiu okręgów. Kandydatów Bogdana Grobelnego nie znajdziemy jednak w okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald.

Szefową Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Obywatelskie Wolność jest Sandra Spychała, związana z Twoim Ruchem Janusza Palikota.

Wiadomo również, że kandydatów na prezydenta Poznania będzie ośmiu. O fotel gospodarza stolicy Wielkopolski ubiegać będą się: Tadeusz Dziuba (PiS), Bogdan Grobelny, Ryszard Grobelny (Twoja Wielkopolska), Jacek Jaśkowiak (PO), Zygmunt Kopacz (Nowa Prawica), Bogdan Grobelny (Lista Bogdana Grobelnego), Anna Wachowska-Kucharska oraz Maciej Wudarski (Koalicja Prawo do Miasta).

W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim:
Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia
Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy
Lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem
Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

Natomiast w poniedziałek odbędzie się losowanie numerów list dla komitetów lokalnych.


Fot: Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Obywatelskie Wolność


Komentarze (2)

19-10-2014 01:30:46
JS
Przecież na waszym profilu na FB pan Przesławski wyraźnie pisze, że Sandra S. ma wracać do Palikota, skoro u was jej się nie podoba. Jakieś rozdwojenie jaźni? Zresztą wasza przedstawicielka na spotkaniu kandydatów pokazała "przygotowanie". Przebiła ją tylko pani z PSL, której wszystko się pochrzaniło... Oj spadochroniarze, spadochroniarze...
19-10-2014 00:12:04
TAMA
Niewątpliwie prawdą jest, że komisja Wyborcza do Rady Miasta pomyliła się co do nieuzasadnionego odrzucenia rejestracji list wyborczych KWW Porozumienie Obywatelskie Wolność. Sprawa o rejestrację pozostałych okręgów toczyć się będzie w Warszawie i wszystko wskazuje, że zakończy się korzystnie dla Porozumienia. W powyższym artykule Janusza Ludwiczaka jest jednak poważny błąd. Sandra Spychała nie jest związana z Twoim Ruchem Palikota. Mam nadzieję, że nie jest to dalsze szykanowanie tego młodego Porozumienia Obywatelskiego. Chyba nikomu nie zależy na tym by przypiąć niezależnemu, obywatelskiemu porozumieniu "Wolność" etykietę rozpadającej się partii ???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: