Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojciech Wośkowiak nie będzie radnym miasta Poznania. Znamy już wyniki wyborów na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojciech Wośkowiak nie będzie radnym miasta Poznania. Znamy już wyniki wyborów na Łazarzu
18-11-2014 19:49   Janusz Ludwiczak
Miejska Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Poznania i do Rady Miasta. Z pięciu mandatów w okręgu nr 2 obejmującym Łazarz po dwa przypadną przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jeden przedstawicielce Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dotychczasowy radny z ramienia komitetu prezydenckiego Wojciech Wośkowiak nie zdobył mandatu.

Radnymi reprezentującymi Łazarz w Radzie Miasta będą dotychczasowi jej członkowie: Krzysztof Skrzypiński i Łukasz Mikuła z PO, Lidia Dudziak z PiS oraz Katarzyna Kretkowska z SLD. Piąty mandat zajmowany dotychczas przez Wojciecha Wośkowiaka przypadnie Januszowi Kapuścińskiemu z PiS.

Wojciech Wośkowiak mimo otrzymania piątego wyniku w głosowaniu nie zdobył mandatu ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu. Klub prezydencki zachowa tylko trzy mandaty, dotychczas miał ich osiem.

W drugiej turze wyborów Prezydenta Poznania zmierzą się dotychczasowy Prezydent Ryszard Grobelny oraz Jacek Jaśkowiak z Platformy Obywatelskiej.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Komentarze (32)

21-11-2014 15:39:53
M.Łazarz
Ocenianie krytyczne jest wpisane w pełnienie funkcji tutaj radnego Osiedla i trzeba się z tym liczyć że nie wszyscy nas "kochają".Dlatego nie czuję się skrzywdzona , chociaż miło jak chwalą. Cieszy że ocenia Pan/i pozytywnie działania Rady bo niewielu mieszkańców to podkreśla.To daje siły do dalszego działania.
21-11-2014 14:14:24
Mieszkaniec Łazarza
@ M. Łazarz: Jeśli moje wypowiedzi były dla Pani krzywdzące to przepraszam. Mam jednak prawo do własnych wniosków. Zgadzamy się w jednym: Rada Osiedla na Łazarzu ma wielu bardzo dobrych Radnych. Jako Mieszkaniec oceniam jej prace bardzo wysoko chociaż mało je i siebie promujecie. Cenię też wielu Radnych. Cenię też Radnego Wośkowiaka i nie zgadzam się na to, żeby uczestnicy tego Forum go obrażali (co czynią w swoich wpisach w sposób mniej lub bardziej kulturalny).
21-11-2014 12:41:05
M.Łazarz
Ktoś kto działa dla dobra społeczności lokalnej niekoniecznie może chcieć realizować się w Radzie Miasta,Doskonale znam osiągnięcia znakomitych moich i Wojtka Wośkowiaka poprzedników w Radzie Osiedla,mój wpis dotyczył obecnej kadencji stąd wymienienie tylko tych radnych. "A po Pani komentarzach wnioskuję, że w samej Radzie jest źle oceniany" proszę wskazać chociaż jedno słowo w którym oceniam działalność kol. W.Wośkowiaka,takie stwierdzenia są krzywdzące dla mnie i Wojtka W.Na tym kończę moje wpisy w tym temacie .
20-11-2014 22:43:22
Mieszkaniec Łazarza
@ M. Łazarz: Nie zastanawiam się tutaj kto jest znakomitym Radnym Osiedla - chwała za ich działalność i szkoda, że nie startowali do Rady Miasta - byłoby na kogo oddać głos. A na Łazarzu nie zaczęło się dziać dzięki tym Radnym tylko działo się znacznie wcześniej dzięki wielu znakomitym społecznikom pracującym dla tej Rady m.in. p. Babiakowowi, p. Makiele i wielu, wielu innym (już nawet nieżyjącym). P. Radna Dudziak też była Radną Osiedla. Mnie zastanawia dlaczego uczestnicy tego forum oskarżają Radnego Wośkowiaka o lans, nieróbstwo, nieuczciwość i chwalenie się nieswoimi zasługami...czy jest to oszczerstwo? zazdrość? A może jest to prawda? A po Pani komentarzach wnioskuję, że w samej Radzie jest źle oceniany
20-11-2014 16:27:29
M.Łazarz
Człowieku i Mieszkańcu Łazarza Ty nic nie zrozumiałeś z mojego wpisu. Znakomitych radnych osiedlowych jest wielu Filip Olszak,Tomek Wojciechowski,Łukasz Prymas,Bogusia Maćkowiak,Bogna Zielińska i wielu innych zaangażowanych w realizację projektów i zadań osiedla .To zasługa ich wszystkich że zaczęło się dziać na Łazarzu.
20-11-2014 14:28:33
Mieszkaniec Łazarza
@M.Łazarz : Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja po prostu nie mam problemu z tym, że ktokolwiek z kandydatów do Rady Miasta będąc działaczem Rady Osiedla wymienia w ulotce wyborczej wśród projektów te, które realizował jako Radny Osiedla. A jeśli pełni w tej Radzie odpowiedzialną funkcję to tym bardziej należy mu się chwała za realizację tych projektów i ich sobie przypisywanie. A jeśli kogoś to oburza (a jak widać oburza) to niech spojrzy na pierwszą lepszą firmę czy organizację: tam jak coś dobrze idzie to zwykle chwali się tym Szef a nie pracownicy. Prawda?? Rolę Szefa przywołałem dlatego, że moi przedmówcy uważają, że realizacja projektów w Radzie Osiedla nie powinna służyć jako materiał na zasługi Radnego Miasta pracującego w Radzie Osiedla w charakterze jej Przewodniczącego. Otwórzmy pierwszą lepszą gazetę i sprawdźmy wyniki: duża część Radnych Miasta tak właśnie działa. Dlatego bronię radnego Wośkowiaka i będę bronił każdego Radnego Osiedla, którego hejterzy na forum będą oskarżać o "lans" i "nicnierobienie". A co do miejsca zamieszkania. Mieszkam na Łazarzu, widzę i doceniam działania tutejszej Rady Osiedla i najbardziej zaangażowanych w nią ludzi w tym p. W. Wośkowiaka, p. M Łazarz. Na ujadanie na społeczników oraz zarzucanie braku uczciwej pracy się nie zgadzam. A uczestnicy tego Forum tak p. Wośkowiaka nienawidzą, że w nagrodę przez najbliższe 4 lata będą mieli tylko jedną Radną - p. Lidię Dudziak - wywodzącą się z Łazarza. Pozdrawiam
20-11-2014 14:14:28
Mieszkaniec
A moze mi ktos powie co dla Łazarza zrobili Krzysztof Skrzypinski i Katarzyna Kretkowska???? I oni maja byc kolejne 4 lata radnymi???
20-11-2014 12:34:39
M.Łazarz
do MIESZKANIEC ŁAZARZA który mniemam z tonu wypowiedzi jest mieszkańcem innego Osiedla w Okręgu II nie wdając się w dyskusję o Wojtku Wośkowiaku. Proszę nie porównywać pracy "społecznej" Radnego z firmami,przedsiębiorstwami prywatnymi. Tam pracownika nie spełniającego oczekiwań pracodawcy można zwolnić,radnego który nie wywiązuje się z obowiązków NIE,przerabialiśmy to w Radzie 2 lata. a gwoli przypominiam fragment Statutu Osiedla, przypominający kto realizuje zadania na Osiedlu UCHWAŁA NR LXXVI/1124/V/2010 RADY MIASTA POZNANIA z dnia 31 sierpnia 2010r. uchwalenia statutu Osiedla Św. Łazarz. § 27 1. Przewodniczący Rady: 1) organizuje pracę Rady; 2) zwołuje sesje Rady; 3) proponuje porządek obrad sesji Rady; 4) przewodniczy obradom Rady; 5) w imieniu Rady pełni funkcje reprezentacyjne. Zadania i organizacja Zarządu § 32 1. Zarząd jest organem wykonawczym Osiedla. 2. Zarząd realizuje bieżące zadania Osiedla. 3. Do zadań Zarządu należy w szczególności: 1) przygotowywanie projektów uchwał Rady; 2) wykonywanie uchwał Rady; 3) przygotowywanie projektu planu wydatków Osiedla; 4) realizacja uchwalonego planu wydatków Osiedla; 5) zarządzanie mieniem przekazanym Osiedlu; 6) zapewnienie obiegu informacji między organami Osiedla a mieszkańcami; 7) przedstawianie bieżącej informacji z prac Zarządu w okresie między sesjami Rady; 8) przygotowywanie rocznych sprawozdań z działalności Zarządu za dany rok oraz przedkładanie ich Radzie i Prezydentowi nie później niż do końca lutego.
20-11-2014 10:56:10
Mieszkaniec Łazarza
@Głos Rozsądku Nie widzę problemu z konfliktem interesów w równoczesnym działaniu w Radzie Osiedla i Miasta. Znając podejście urzędników takie łączenie funkcji może być nawet skuteczniejsze zwłaszcza w momencie gdy Radny jest w opcji rządzącej. Większy mam problem jak Radny Miasta jest Radnym i równocześnie Urzędnikiem w Urzędzie, który np. decyduje o miejskich projektach (np. Radny Miasta Poznania w Urzędzie Marszałkowskim) lub pracuje w spółce samorządowej innego samorządu. A co do diety...Nie wiem czemu 2500 PLN Was bije w oczy - generalnie przy średniej krajowej płacy na poziomie 3900 i coraz wyższych cenach za wszystko to Radni raczej i tak muszą gdzieś pracować. Więc jeśli zapraszacie "Pana Wojtka do uczciwej pracy" to sądzę, że macie problem, bo on i tak z diety rodziny nie utrzyma. Olasa to zapraszam do uczciwego rozliczania i napisania jakie ma oczekiwania wobec pana Radnego Kapuścińskiego, który ma 65 lat, nic ciekawego jeszcze dla Łazarza nie zrobił, a jeszcze dostał się do Rady tylko dzięki świetnemu wynikowi Pani Radnej Dudziak i jej partii.
20-11-2014 10:45:51
Mieszkaniec Łazarza
@Emeryt Nic mi się człowieku nie pomyliło. Na komentarz "Głos rozsądku odpowiem później", ale dla Was mam odpowiedź do przemyślenia. Pan Radny Wośkowiak jest nie tylko Radnym Rady Osiedla, ale także jej Przewodniczącym. Czyli oprócz Przewodniczącej Zarządu jedną z dwóch osób "szefujących" Radzie z największą odpowiedzialnością za sukcesy i porażki. Pokażcie mi firmę lub organizację, w której na wieść o sukcesie "Szef" wycofa się do tyłu i będzie mówił "to nie jest moja zasługa tylko wszystkich wokół". A jak będzie porażka to będzie mężnie nadstawiał karku, żeby ratować resztę fimry. Jeśli takie znacie to jesteście Szczęściarzami. W każdej innej przełożeni tego Szefa bardzo szybko go zapytają : "to co Pan w takim razie robi?". Mogę się założyć, że każdy Radny/Radna osiedla, którzy startowaliby do Rady Miasta sukcesy w Radzie (sukcesy Rady) wykorzystywaliby w kampanii. Jeśli ktoś pracami tej Rady kieruje to moim zdaniem jego prawo do przypisywania sobie sukcesów jest większe niż mniejsze. Mówienie o "zasługach Rady" to dla mnie nic innego jak komunistyczna nowomowa. To stawianie w jednym rzędzie tych co tylko podnosili ręce i tych co harowali, żeby projekty zostały faktycznie zrealizowane.
19-11-2014 19:11:51
Głos rozsądku
Bardzo to smutne że jest, aż taki brak świadomości wśród ludzi! Większość z tych "zasług" to kwestia zaangażowania Rady Osiedla, a w niej nie pracuje tylko Pan Wośkowiak. To, że Pan Wojciech znalazł sobie taki sposób na robienie kampanii jest powszechnie znane. Zresztą nie do końca to uczciwe i sensowne, aby Radny Miasta Poznania mógł pracować równocześnie w Radzie Osiedla, niewątpliwie widać tutaj konflikt interesów. Przyglądam się tej dyskusji i mam jeden zasadniczy wniosek. Mianowicie nie mówimy tutaj o Panu Skrzypińskim, bo to odrębny temat. Omawiamy i podsumowujemy działalność Pana Wośkowiaka, analizując brak mandatu do Rady Miasta. Dalej nie znalazłem odpowiedzi o konkretnych działaniach Pana Wojciecha w ramach mandatu Radnego Miasta! Proszę o konkrety - ilość interpelacji, inicjatyw, pism, spotkań, przeprowadzonych inwestycji? Nie liczmy proszę kwestii związanych z działalnością Rady Osiedla Św. Łazarz - bo to nie zasługi Pana Wojciecha Wośkowiaka. Oczywiście trzeba podejść do tematu obiektywnie - ilość przeciętych wstęg i wpisów na FB, pięknych pozowanych fotografii i ogromna ilość wypowiedzianych słów (dookoła) stawia Pana Wośkowiaka na pierwszym miejscu wśród Radnych :) Jestem pod wrażeniem, że 1300 osób dało się przekonać i głosowało na Pana Wojtka. Dalej nie rozumiem wyboru tych ludzi. Myślę, że los bywa przewrotny, przyda się zimny prysznic. Liczę, że teraz działalność w Radzie Osiedla (pracując społecznie - bez diety Radnego Miasta) będzie na tyle efektywna, że Pan Wojtek zapracuje na miano odpowiedzialnego Radnego Osiedla :) Powodzenia.
19-11-2014 16:34:45
Emeryt
@Tadeusz Chociażby: 1. Boisko przy SP 26 2. Doprowadzenie do ponownego otwarcia pływalni w Parku Kasprowicza 3. Wyremontowane chodniki (zapraszam na spacer ulicą Kasprzaka) za Hetmańską Tobie człowieku coś się pomyliło.Te wszystkie zrealizowane zadania to zasługa Rady Osiedla Łazarz, proszę nie kłamać , prace te wykonane za środki rady i to decyzja wszystkich radnych A pływalnię obronili mieszkańcy razem z radnymi miejskimi, pan Wośkowiak zaczął ej bronić jak już zapadła decyzja o jej zagospodarowaniu.
19-11-2014 16:02:28
Emerytka
Przypominam że Kręg II to Łazarz,Jeżyce,Ogrody i Stary Grunwald.Mieszkańcy tamtych Osiedli też wybierali Radnych,może nowowybrany radny tam jest znany.
19-11-2014 15:35:52
Mieszkaniec Łazarza
@Tadeusz Chociażby: 1. Boisko przy SP 26 2. Doprowadzenie do ponownego otwarcia pływalni w Parku Kasprowicza 3. Wyremontowane chodniki (zapraszam na spacer ulicą Kasprzaka) za Hetmańską Radny Wośkowiak zdobył w tych wyborach ok. 1200 głosów, a ten który zabrał mu mandat ok. 400. Ale oczywiście dla Ciebie to jest "szum wokół siebie". To jak tak Cię wkurza ten szum to wystartuj do Rady Osiedla i działaj społecznie w wolnym czasie i się użeraj z urzędnikami, żeby coś dla mieszkańców zrobić... Podziwiam też p. Dudziak - mandat jej się należał za dobre działania. Radnemu Mikule i Radnej Kretkowskiej też. Widzi się ich, działają. Ale Radnego Skrzypińskiego to na Łazarzu nie widziałem 4 lata, ale ma miał nr 1 na liście to się dostał...
19-11-2014 14:44:41
Szymon
Może szerzej... co dla dzielnicy zrobili poprzedni (aktualnie) radni....
19-11-2014 14:38:38
tonny
Nie kopie się leżącego. A na powaznie - skutki trzymania z Grobelnym
19-11-2014 13:26:22
Tadeusz
To moze odwrocimy pytanie,co Pan Woskowiak zrobił, tylko kokrety - oprocz szumu wokol siebie??
19-11-2014 12:57:20
Mieszkaniec Łazarza
No dobrze hejterzy : a powiedzcie co Pan Kapuściński, wybrany w chwale nowy Radny z PiS (ten, który zabrał Panu Wośkowiakowi mandat) zrobił dla Łazarza?? Co zrobił żeby go wybrać?? Tylko konkrety piszcie, bo w tej chwili Wasze argumenty i plucie jadem nienawiści są żenujące.
19-11-2014 10:33:17
maciej
tylko okręgi jedno mandatowe i kandydat na radnego mógłby kandydować w okręgu tam gdzie mieszka,w innym przypadku będzie tak jak jest teraz....
19-11-2014 09:54:19
elsy
Tak, tak cieszę sie z przegranej tego Pana. Może być koscielnym u Matki Boskiej Bolesnej, jeśli go parafianie zaakceptują?????, bo ja na pewno nie!
19-11-2014 09:12:52
Mieszkaniec
Jeszcze raz się pytam gdzie są ci młodsi i lepsi ludzie ciągle piszecie o innych ale znowu są ci sami, powiedzcie gdzie są ci nowi i lepsi .Wybraliśmy znowu tych samych Pan Mikuła rozumiem działa prężnie w Radzie Osiedla ale np. Pan Skrzypiński przez 4 lata nic nie zrobił a znowu dostał jedne z największych poparć mieszkańców Łazarza więc o czym my mówimy
19-11-2014 01:01:14
Kasia
Nareszcie! Najgorzej pracujący Poznański Radny dostał kopa! Są inni, młodsi, lepsi!
18-11-2014 23:34:07
Patryk
I kto będzie nam teraz budować place zabaw???
18-11-2014 23:15:54
mieszkianiec
Szok! A był takim pewniakiem. Teraz czas podziękować jeszcze panu Ryszardowi Grobelnemu.
18-11-2014 22:57:27
emeryt
Tak się kończy trzymanie czterech srok za ogon i skakanie z kwiatka na kwiatek.
18-11-2014 22:50:46
mieszkaniec
Pytanie do Olasa : do połowy Twojej wypowiedzi się zgadzam ale podaj mi tych nowych w radzie patrząc na naszych radnych z naszego okręgu nie ma żadnego nowego same stare twarze z poprzedniej kadencji ciągle słyszę o narzekaniu na naszych radnych ale jak przychodzi do wyborów to i tak ludzie głosują na tych samych więc wydaje mnie się że czasem zastanówmy się co piszemy i co robimy bo ciągle tylko narzekamy a jak mamy możliwość zmian to nic nie robimy i tak co wybory.
18-11-2014 22:23:02
łazarzanin
Najlepsza wiadomość z tych wyborów do Rady miasta :D
18-11-2014 22:10:47
ola
Cudownie!!! Nareszcie!
18-11-2014 21:48:07
Olas
Dokładnie! Cieszę się, że Wośkowiak opuszcza Radę Miasta po tylu latach! Czas na innych, młodych, wykształconych ludzi, pracowitych ludzi! Pana Wojtka zapraszamy do uczciwej pracy. Już 2500,00 zł dietki niestety nie wpłynie na konto!
18-11-2014 21:42:11
kaśka
I bardzo dobrze. Nie zaglosujcie czasem teraz na Rysia, bo bedzie on chcial pocieszyc Woskowiaka oferujac mu wiceprezydenture lub kierownictwo jakies jednostki.
18-11-2014 21:41:25
TOMI
Super wiadomość !
18-11-2014 21:05:30
Olek
Nareszcie! W końcu! Chwała Bogu!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: