Jak głosujemy? - sposoby głosowania
Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze
Na kogo głosujemy? - lista kandydatów
Jak głosujemy? - sposoby głosowania
Głosować będzie można w niedzielę, 30 listopada 2014 w godz. od 7:00 do 21:00.
Otrzymamy kartę do głosowa koloru różowego, na której spośród dwóch kandydatów głosujemy TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA POZNANIA zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata. Głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.
Na kogo głosujemy? - lista kandydatów
Lista kandydatów na Prezydenta Poznania:
1. GROBELNY Ryszard - Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska
2. JAŚKOWIAK Jacek - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze
Od wyborów do Parlamentu Europejskiego zmieniły się siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. Nie zagłosujemy już w VIII LO, Zespole Szkół Muzycznych, Młodzieżowym Domu Kultury nr 3, Klubie Osiedlowym "Krąg" oraz w Domu Studenckim "Eskulap". Wynika to m.in. z tego, że lokale nie są własnością miasta, albo nie można już zrobić w nich siedziby obwodowej komisji wyborczej. Ponadto każdy obwód musi liczyć od 500 do 3000 wyborców.
O tym, czy jesteśmy wpisani do rejestru wyborców w Poznaniu można dowiedzieć się na trzy sposoby:
- wysyłać SMS ze swoim numerem PESEL na numer 4320 (opłata naliczana jest według standarowego cennika operatora).
- dzwoniąc pod miejską infolinię 61 646 33 44 i wybierając "4"
- za pośrednictwem internetowej wyszukiwarki www.poznan.pl/gdzieglosowac/ lub sprawdzając spis wyborców na stronie internetowej www.poznan.pl/spiswyborcow
Poniżej przedstawiamy szczegółową listę siedzib obwodowych komisji wyborczych:
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 38
Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
ul. Dmowskiego 62,
ul. Drobna wszystkie adresy
ul. Duszna wszystkie adresy
ul. Dwatory 1a, 2a, 2b,
ul. Głogowska 123, 125, 129, 131, 133, 135, 137, 139, 141,
ul. Górecka 1, 2, 3, 5,
ul. Hetmańska 52, 54, 56, 58a, 60, 60a, 62, 74,
ul. Krauthofera 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 39, 55, 55A, 55B, 55C, 55D, 55E, 55F, 55G, 55H, 55I, 55K, 55L, 55M, 55N, 55O, 55P, 55R, 55S, 55T, 55U.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 39
Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Jarochowskiego 62
ul. Arciszewskiego wszystkie adresy
ul. Biedrzyckiego wszystkie adresy
ul. Cybulskiego wszystkie adresy
ul. Głogowska 114, 114a, 116, 118, 120, 122, 124, 124a, 126, 128, 136, 138,
ul. Hetmańska 2a, 4, 4a, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 36a, 38, 40, 40a, 42, 44, 46,
ul. Jarochowskiego 41, 41a, 41b, 43, 45, 47, 47a, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 63, 65, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 75, 77,
ul. Kasprzaka 38, 40, 41, 41a, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 64,
ul. Nehringa wszystkie adresy,
ul. Palacza 8, 10, 12, 18, 18b, 20, 22, 26, 28, 30/34, 36, 38,
ul. Rogalińskiego wszystkie adresy,
ul. Winklera wszystkie adresy.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 40
Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki", ul. Chociszewskiego 44c
ul. Bogusławskiego 19a, 21, 21a, 22, 24, 24a, 26, 26a, 27, 29, 30, 31, 32, 34,
ul. Chociszewskiego 2, 4, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 22b, 22c, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 37a, 39, 41, 41a, 43, 43a, 45, 47,
ul. Głogowska 102, 104, 106, 106a, 107, 108, 109, 111, 112,
ul. Hetmańska 1, 1A, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15/19a, 15/19b, 15/19c, 15/19d, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Jarochowskiego 36, 38, 39, 39a, 40, 42, 44, 48a,
ul. Kasprzaka 22a, 24, 26, 28a, 30, 32, 32a, 33, 34, 34a, 34b, 34c, 35,
ul. Potworowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Stablewskiego 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Szymborska wszystkie adresy.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 41
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38
ul. Dmowskiego 39, 41, 48, 50,
ul. Głogowska 113, 115, 115a, 117,
ul. Hetmańska 55, 55A, 55B, 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69,
ul. Kolejowa 4, 4a, 5, 6, 6a, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19/21, 22, 23, 29, 29a, 30, 31, 32, 32a, 33, 34, 34a,
ul. Lodowa 30, 32, 34, 34a, 36, 41, 41a, 41b, 43, 43a, 45,
ul. Łukaszewicza 31, 31a, 33, 33a, 35, 35a, 35b, 35c, 35d, 37a, 37b, 37c, 39, 43, 50,
ul. Potockiej 24, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 50, 51,
ul. Załęże wszystkie adresy
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 42
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38
ul. Dmowskiego 2a, 4, 5/7a, 5/7b, 5/7c, 5/7d, 5/7e, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 12a, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 23, 24, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 38a, 40, 42,
ul. Lodowa 1, 3, 5, 7, 7a, 9, 11, 13, 15, 17, 19a, 19b, 19c, 19d, 27, 29, 29a, 31, 33, 35, 1/3,
ul. Łukaszewicza 20a, 22, 24, 26, 26a, 28, 28a, 30, 32, 32A, 34, 36, 38, 38a, 40, 40a, 42, 44,
ul. Potockiej 31, 31a, 33, 33a, 35, 39a, 39b, 39c, 41a, 41b, 41c, 43a, 43b, 43c, 45a, 45b, 45c,
ul. Stablewskiego 3a, 5, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7, 9, 9a, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 43
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38
ul. Bogusławskiego 10, 12, 12a, 14, 16, 16a, 18, 18a, 18b,
ul. Chłodna wszystkie adresy
ul. Głogowska 85, 86, 86a, 87, 88, 88a, 89A, 89B, 90, 91a, 91b, 91c, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 99a, 100, 101, 103, 105,
ul. Jarochowskiego 18, 26, 28, 30, 30a, 32, 34, 34a, 34b,
ul. Kasprzaka 11, 13, 16, 19, 21, 23, 25, 27,
ul. Lodowa 2, 4, 4a, 4b, 6, 8, 10, 10a, 12, 12a, 16, 18, 20, 22, 24, 26,
ul. Morawskiego wszystkie adresy,
ul. Potockiej 21, 23, 25,
ul. Potworowskiego 15, 15a, 17, 17a,
Rynek Łazarski 17, 18, 19,
ul. Sczanieckiej 2, 2a, 4, 4a, 6, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 8F, 10, 12, 14A, 16,
ul. Stablewskiego 19, 19a, 21, 23, 25, 27, 27a, 27b, 31, 31a, 33, 33a, 44, 46.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 44
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27
ul. Bogusławskiego 2, 4, 4a,
ul. Chociszewskiego 24, 24a, 24b, 26, 26a, 28, 28a, 30, 30a, 32, 32a, 34, 34a, 34b, 36, 38, 40, 42, 44, 44a, 44b, 44c, 46, 46a, 48, 48a, 50, 50a, 52, 52a, 54, 54a, 54b,
ul. Drużbackiej 2, 4, 6, 8,
ul. Jarochowskiego 1, 2, 2a, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18,
ul. Limanowskiego 13, 15, 15 a, 15b, 16, 16a, 17, 18, 18a, 18b, 19, 20, 21, 22, 23, 23a, 24, 24a, 25, 25a, 27, 27a, 29, 31, 15a,
ul. Matejki 40, 41, 42,
ul. Niegolewskich 18, 20, 22, 24, 26, 28, 28A, 28b, 28c, 30, 30a, 30b, 32, 34, 36,
ul. Reymonta 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33A, 35, 39,
ul. Wyspiańskiego 15, 15a, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 27a, 29, 33, 39, 41, 43, 45.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 45
Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Berwińskiego 2/4
ul. Berwińskiego wszystkie adresy,
ul. Drużbackiej 1, 1a, 3, 5, 7,
ul. Głogowska 48, 50, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 64a, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84,
ul. Kasprzaka 1, 1a, 2, 2a, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 7, 7a, 8,
ul. Klonowica wszystkie adresy,
ul. Limanowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 5a, 6, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Matejki 29, 30/31, 32/33, 33a, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 44, 45, 46, 47, 48/49,
ul. Niegolewskich 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 13A, 14, 15, 15a, 16, 17, 19, 21, 23,
ul. Sczanieckiej 1, 1a, 3, 3a, 5, 5a, 5b, 7, 7a, 9, 9a, 11, 11a,
ul. Wyspiańskiego 2, 3, 4, 5, 7, 11, 13.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 46
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13
ul. Dmowskiego 3,
ul. Głogowska 51, 53, 55/57, 59, 61, 63, 65, 65a, 67, 69, 71, 73, 75, 77, 79, 81, 83,
ul. Kanałowa 17, 18,
ul. Kącik wszystkie adresy,
ul. Łukaszewicza 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14a, 14b, 16, 16a, 16b,
ul. Małeckiego 8/9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 15, 15A, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a,
ul. Niegolewskich 1, 2-4, 3, 5,
Rynek Łazarski 1, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 15, 16,
ul. Strusia 1, 2, 2a, 2b, 3, 3a, 10, 11, 12.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 47
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13
ul. Calliera wszystkie adresy,
ul. Graniczna 9/10, 11, 12, 12a, 12B, 13, 13a, 13b, 14, 15,
ul. Karwowskiego 1, 3, 3a, 4, 5, 5a, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24,
ul. Kolejowa 37, 38, 39, 40, 41, 42, 42A, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 52, 52a, 53,
ul. Łukaszewicza 1, 3, 5, 7, 9/13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 29c,
ul. Mottego wszystkie adresy.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 48
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13
ul. Gąsiorowskich 7, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Głogowska 35, 35a, 37, 37a, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45, 47, 47a, 47d, 49,
ul. Graniczna 1, 3, 4, 5, 6, 7,
ul. Kanałowa 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 15a, 13a,
ul. Kolejowa 55, 55a, 57,
ul. Małeckiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31/32, 33, 34, 35, 36, 37,
ul. Strusia 5, 6, 7, 8, 9.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 49
Zespół Szkół Handlowych, ul. Śniadeckich 54/58
ul. Bukowska 12,
ul. Dworcowa 5, 9,
ul. Gąsiorowskich 2, 3, 4, 5, 5a, 6,
ul. Głogowska 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 26, 26a, 27, 28, 29, 30, 31/33, 32, 34, 36, 38, 40,
ul. Grunwaldzka 6, 16/18, 16a, 20a, 20b,
ul. Kolejowa 1, 1/3,
ul. Konopnickiej wszystkie adresy,
ul. Małeckiego 38,
ul. Matejki 1, 2, 3, 3a, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8/10, 11, 18, 22,
ul. Orzeszkowej wszystkie adresy,
ul. Parkowa 1, 3, 3a, 5, 7, 9, 11,
ul. Stolarska wszystkie adresy,
ul. Śniadeckich 1, 3, 4, 5, 6, 6a, 7, 9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 14a, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 26, 28, 30, 40, 42, 44, 50, 52, 54/58, 60,
ul. Święcickiego wszystkie adresy,
ul. Zachodnia wszystkie adresy.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 50
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10
ul. Chełmońskiego wszystkie adresy,
ul. Grottgera 14, 15, 16,
ul. Kossaka 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Matejki 50, 51, 51a, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
ul. Siemiradzkiego 2, 3, 3a, 4, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12,
ul. Wyspiańskiego 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Ułańska 2, 4, 6, 8.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 51
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10
ul. Grottgera 1, 2, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 6A, 7, 7a, 8, 8a, 9, 10, 11, 12, 13,
ul. Grunwaldzka 22, 24/26, 24/26A, 28a, 34, 34a, 38, 38a, 38b, 40, 42, 44,
ul. Iłłakowiczówny wszystkie adresy,
ul. Kossaka 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23,
ul. Matejki 61, 62, 62a, 63, 64, 65, 65a, 65b, 66, 67, 68,
ul. Reymonta 3, 5, 7, 9, 11/13, 15, 17, 17a, 19,
ul. Siemiradzkiego 5, 5a, 6,
ul. Skryta wszystkie adresy,
ul. Ułańska 1, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22A, 22B,
ul. Wojskowa 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G, 3H, 3J, 3K, 3L, 5, 6, 8, 8A, 9F, 9G, 9H, 10, 10A,
ul. Wyspiańskiego 26, 26A, 26B, 38.
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 52
Szkoła Podstawowa nr 71, ul. Przybyszewskiego 37
ul. Biała wszystkie adresy,
ul. Bukowska 16, 18, 18a, 20, 24, 26, 26a, 28, 30, 32, 34, 34a, 70,
ul. Grunwaldzka 1, 3, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 31a, 31b, 31c, 33a, 33b, 33c, 35a, 35b, 35c, 37a, 37b, 41a, 41b, 43, 43a,
ul. Marcelińska 4a, 4b, 6, 8a, 8b, 10, 14, 15, 15A, 16, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 34, 36a, 36b, 36c, 4,
ul. Niecała wszystkie adresy,
ul. Polna 39, 41, 60, 64, 66, 68, 70, 72, 72a, 74, 76, 78, 80, 80a, 82, 82a, 84, 84a, 86, 86a, 86b, 86c, 86d,
ul. Rokietnicka wszystkie adresy,
ul. Przybyszewskiego 37A, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45,
ul. Szylinga wszystkie adresy,
ul. Wojskowa 11/13a, 11/13b, 11/13c, 11/13d, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a, 25,
ul. Zakątek wszystkie adresy.
Jak głosujemy? - sposoby głosowania
Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze
Na kogo głosujemy? - lista kandydatów
Fot: Janusz Ludwiczak
Komentarze (3)
Aktualności |
najnowsze | najpopularniejsze |
· Za ponad 36 mln zł wybudują krytą pływalnię przy Taborowej
(26-04-2024 08:30)
· W stawach w Parku Wilsona nie ma wody
(26-04-2024 07:01)
· "Chcemy uświadomić kierowcom, jak tragiczna w skutkach może być brawura i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego"
(26-04-2024 06:37)
· Trzy tygodnie utrudnień na Hetmańskiej – tramwaje pojadą objazdami, zmiany dla kierowców i pieszych
(25-04-2024 08:49)
· Po przymrozkach burze z silnymi opadami i wiatrem do 75 km/h
(25-04-2024 05:34)
· Głogowska/Hetmańska: Powstanie 12-piętrowy blok z 337 mieszkaniami
(02-10-2023 13:28)
· Na terenie dawnego stadionu Energetyka działa giełda handlowa
(16-07-2023 01:04)
· Zaginęła Zuzia – szukają jej stęsknieni właściciele
(23-01-2023 07:22)
· Konsekrowano kościół. Głogowską przeszedł "czarny protest" – łazarskie kalendarium
(08-10-2023 23:51)
· Os. Hetmańskie: Ruszyła budowa 14-kondygnacyjnego bloku, w którym powstanie blisko 100 mieszkań
(08-09-2023 07:00)
Niezapominajka |
maj
Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00
maj
Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"
cze
do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
cze
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego
cze
do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
Komentarze |
najnowsze | najwięcej |
· @emeryt, Park Wilsona nie należy do Palmiarni, ale jest przez Palmiarnię ...
(24-04-2024 09:02)
· @emeryt A czy Palmiarnia jest instytucją miejską i podlega pod prezydenta ...
(23-04-2024 18:50)
· Super szkoła, fajnie rozwija talenty. Gratulacje i życzę powodzenia na ...
(23-04-2024 11:25)
· @Hania czy park Wilsona i fontanna nie należy do Palmiarni.
(23-04-2024 09:36)
· W ramach zrehabilitowania sie w oczach mieszkancow Franek Sterczewski, moglby ...
(22-04-2024 17:34)
· Działkowcy protestują: "Rada osiedla podjęła decyzję bez konsultacji z ... (19)
· Zamurowano okna w kamienicy przy Głogowskiej. Obok powstanie nowy budynek (16)
· Os. Hetmańskie: Ruszyła budowa 14-kondygnacyjnego bloku, w którym powstanie ... (16)
· Głogowska/Hetmańska: Powstanie 12-piętrowy blok z 337 mieszkaniami (15)
Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(19-08-2005 00:00)
Zapisz się na listę mailingową: