Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Społecznicy chcą rządzić Poznaniem. Kandydatami na prezydenta A.Wachowska-Kucharska i M.Wudarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Społecznicy chcą rządzić Poznaniem. Kandydatami na prezydenta A.Wachowska-Kucharska i M.Wudarski
09-07-2014 01:12   Janusz Ludwiczak
Maciej Wudarski ze Stowarzyszenia Prawo do Miasta oraz Anna Wachowska-Kucharska ze Społecznej Inicjatywy Poznaniacy - to kolejny kandydaci na prezydenta Poznania.

Rok temu Tomasz Lewandowski z SLD ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel gospodarza miasta. W Święto Miasta, 29 czerwca Ryszard Grobelny poinformował, że będzie ubiegać się o piątą kadencję. Kandydata na prezydenta Poznania ogłosił również PiS - będzie nim poseł Tadeusz Dziuba.

We wtorek Stowarzyszenie Prawo do Miasta ogłosiło, że będzie startować w wyborach. Ich kandydatem na prezydenta Poznania będzie Maciej Wudarski. W wyborach o stanowisko gospodarza miasta ubiegać będzie się również Anna Wachowska-Kucharska ze Społecznej Inicjatywy Poznaniacy.

Maciej Wudarski ma 50 lat, jest wiceprezesem Stowarzyszenia Prawo do Miasta i współzałożycielem Stowarzyszenia My-Poznaniacy. Był szefem kampanii wyborczej KWW My.Poznaniacy w wyborach 2010 r.. Współorganizator Kongresu Ruchów Miejskich, współautor „Anty-Bezradnika przestrzennego”, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, absolwent Politechniki Poznańskiej, rowerzysta i biznesmen.

Anna Wachowska-Kucharska - ma 52 lata. Cyklistka i aktywistka ruchu rowerowego. Zajmuje się sprawami związany z ekologią i sprawami społecznymi. Działa w Radzie Osiedla Naramowic, działa na rzecz tej dzielnicy.

Niedługo swojego kandydata ogłosi również Platforma Obywatelska. Będzie nim prawdopodobnie Jacek Jaśkowiak, który w poprzednich wyborach startował z komitetu My-Poznaniacy.

Na sześciu kandydatów jednak się nie skończy. W wyborach samorządowych startować mają również Twój Ruch, komitety Korwina-Mikke, a także być może Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. Na listach zapewne pojawi się również komitet niezależny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: