Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Który z miejskich radnych wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Który z miejskich radnych wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej?
15-10-2014 01:28   Janusz Ludwiczak
Przez 10 dni pytaliśmy Państwa który z radnych Miasta Poznania wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej w kończącej się kadencji. Według naszych Czytelników najsłabiej pracował radny Krzysztof Skrzypinski, a największą pracowitością może poszczyć się Łukasz Mikuła.

Od 2 do 12 października włącznie w naszej sondzie pytaliśmy Państwa: Który z Radnych Miasta Poznania wybrany z okręgu Łazarz-Jeżyce pracował najlepiej w kończącej się kadencji? 26,7% ankietowanych uznało, że najbardziej pracowitym radnym jest Łukasz Mikuła. Drugi w kolejności znalazł się Wojciech Wośkowiak (20%), a tuż za nim Lidia Dudziak (12,2%). W naszej sondzie najgorzej wypadł radny Krzysztof Skrzypinski, który nie otrzymał ani jednego głosu.

Czy faktycznie Krzysztof Skrzypinski jest radnym, który pracował najsłabiej? Radny do tej pory w kończącej się VI kadencji Rady Miasta wystosował tylko jedną interpelację, która nie dotyczyła ani Łazarza, ani Poznania. Interpelacja dotyczyła stanu technicznego obiektów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Rehabilitacji Medycznej w Owińskach.

Starałem się z punktu widzenia przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego zajmować się kwestiami ogólnomiejskimi dotyczącymi bezpieczeństwa. Tematy dotyczące Łazarza również się pojawiają. Muszę patrzeć na cały Poznań - powiedział Krzysztof Skrzypinski, Radny Miasta Poznania.

Starałem się dobrze wykonywać swoją pracę. W ramach komisji, którą kierowałem staraliśmy się zabiegać o rozszerzenie monitoringu, który pojawia się również na Łazarzu. Zabiegaliśmy o zwiększenie patroli policji na ulicach Poznania. W ramach patroli antyalkoholowych policjanci pojawili się również na ulicach Łazarza. Było ryzyko na początku tego roku, że dodatkowych patroli będzie mniej. Na szczęście udało się wywalczyć więcej patroli. W ramach działań klubowych popieraliśmy przeznaczenie środków na dodatkowe remonty chodników i ulic - przekonuje radny Krzysztof Skrzypinski.

Dla przykładu klubowy kolega, Łukasz Mikuła wystosował aż 32 interpelacje, między innymi w sprawie hałasu komunikacyjnego na ulicy Hetmańskiej i możliwości jego ograniczenia, w sprawie funkcjonowania komunikacji tramwajowej w okresie modernizacji Ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego, na temat wprowadzenia ułatwień dla pasażerów transportu publicznego w projekcie nowego układu komunikacyjnego w rejonie Dworca PKP i PKS czy także na temat możliwości przewożenia rowerów w pojazdach komunikacji publicznej.

Radna Katarzyna Kretkowska wystosowała w sumie aż 47 interpelacji, które dotyczyły m.in. organu odpowiedzialnego za sprzątanie śniegu z chodnika w ciągu ul. Hetmańska (od nr 52 do 69), zakazu zatrzymywania się pojazdów pod Dworcem Głównym, braku dostatecznego wsparcia Policji i Straży Miejskiej dla lokatorów "czyszczonych" kamienic czy także na temat lokali użytkowych w budynkach należących do Miasta, w których obecnie nie ma najemcy oraz nierozwiązanego problemu braku toalet publicznych w śródmieściu Poznania.

Aż 49 interpelacji wystosowała radna Lidia Dudziak. Dotyczyły one m.in. ulicy Kolejowej, programu ZKLZ lokal za złotówkę, wykupu mieszkań przy ul. Mottego, estetyki Rynku Łazarskiego czy w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola nr 44.

Podobnie jak radny Krzysztof Skrzypinski tylko jedną interpelację złożył Wojciech Wośkowiak. Dotyczyła ona możliwości uruchomienia basenów w Parku Kasprowicza, kiedy było już wiadomo, że pływalnia letnia przy Arenie będzie już funkcjonować.

Nie tylko liczba składanych interpelacji świadczy o pracowitości radnych, którzy zostali wybrani cztery lata z Łazarza i Jeżyc. Czy wywiązali się ze swoich deklaracji? Można się o tym przekonać zapoznając się z lekturą wywiadów, które przeprowadziliśmy równo cztery lata temu z nowo wybranymi Radnymi Miasta Poznani. Pytaliśmy jakie widzą trzy najważniejsze sprawy do załatwienia w najbliższym czasie przez Radę Miasta, jak przywrócić dawny charakter ul. Głogowskiej, co zrobić z problemem toalety na Rynku Łazarskim, a także czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Więcej w artykule: Czy nowo wybrani radni wywiążą się z obietnic?


Komentarze (1)

15-10-2014 22:03:05
Ania
Łukasz Mikuła to bardzo dobry radny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: