Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowniczka miejskiej jednostki do spraw rad osiedli chce zostać poznańską radną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowniczka miejskiej jednostki do spraw rad osiedli chce zostać poznańską radną
22-10-2014 11:50   Janusz Ludwiczak
Elżbieta Pilarczyk-Motak, kierownik Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania, która zajmuje się radami osiedli na Grunwaldzie kandyduje do Rady Miasta Poznania z listy prezydenta Grobelnego.
- Niedopuszczalne jest, aby kandydował do rady miasta ktoś, kto jest podwładnym prezydenta i startuje z jego listy - wskazuje socjolog, prof. Krzysztof Podemski.

Na listach Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska znaleźli się m.in. aktorka Katarzyna Bujakiewicz, olimpijczyk Szymon Ziółkowski czy Jarosław Pucek - prezes miejskiej spółki ZKZL. Wszyscy startują do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Ciekawie zapowiada się również lista komitetu do Rady Miasta Poznania. Prezydent Ryszard Grobelny zachęcił do kandydowania m.in. Zbigniewę Nowodworską - byłą szefową wielkopolskiego NFZ i Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM), ale również radnych osiedlowych: Wojciecha Wośkowiaka - przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, Jana Zujewicza i Pawła Sztando z Rady Osiedla Stare Miasto, Pawła Adamowa z Piątkowa czy Wojciecha Chudego z Chartowa.

Do Rady Miasta Poznania z listy Komitety Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska w okręgu nr 6, który obejmuje Grunwald startuje Elżbieta Pilarczyk-Motak, kierownik Wydziału Wspierania Jednostek-Pomocniczych Poznań-Grunwald.

Przyjęłam propozycję kandydowania do Rady Miasta Poznania z listy pana prezydenta Ryszarda Grobelnego. Uważam, że mam ogromne doświadczenia. Od wielu lat działam przy samorządach pomocniczych. Tworzyłam, współorganizowałam i wspierałam grupy inicjatywne od momentu powstania pierwszej rady osiedla. Współuczestniczyłam w rozwoju grunwaldzkich osiedli. Jestem zorientowana w oczekiwaniach mieszkańców. Występowałam zawsze po stronie wykonawczej i służebnej, jeśli chodzi o mieszkańców i rady osiedli. Myślę, że teraz mogłabym dopilnowywać sprawy mieszkańców, będąc po drugiej stronie. Gdybym została wybrana radną miasta Poznania musiałabym oczywiście zrezygnować z pracy. W trakcie kampanii nie będzie kolizji interesów. Jestem wyłączona z pracy związanej z organizacją pewnych elementów wyborów do Rady Miasta - powiedziała Elżbieta Pilarczyk-Motak, kierownik Wydziału Wspierania Jednostek-Pomocniczych Poznań-Grunwald, kandydatka do Rady Miasta Poznania z listy KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska.

A czy urzędnik powinien kandydować do Rady Miasta Poznania i angażować się w politykę?

Taka sytuacja, aczkolwiek nie zakazana prawem, jest etycznie dwuznaczna. Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby kandydował do rady miasta ktoś, kto jest podwładnym prezydenta i startuje z jego listy. W ogóle uważam tzw. komitety prezydenckie, de facto lokalne partie tworzone przez i tak mających ogromną władzę, często zasiedziałych na stanowisku przez wiele kadencji prezydentów, za kompletne nieporozumienie. Służą one tylko wzmocnieniu pozycji miejskich włodarzy. Komitety te nie mają właściwie programu, często kandydatami są aktorzy, sportowcy, kompletnie różne osoby, nie współpracujące wcześniej z sobą, potrzebni tylko aby skupiać głosy wyborców. Intencją jest zebranie w radzie miasta posłusznych ludzi, związanych z osobą prezydenta. To psuje demokrację - zauważa prof. Krzysztof Podemski z Instytutu Socjologii UAM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: