Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Idzie o Poznań! - Anna Wachowska-Kucharska wystawiła kandydatów do Rady Miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Idzie o Poznań! - Anna Wachowska-Kucharska wystawiła kandydatów do Rady Miasta
14-10-2014 13:43   Janusz Ludwiczak
Handlarz z Rynku Łazarskiego, działaczka na rzecz kobiet, architekt wnętrz, nauczyciel, przedsiębiorca i muzyk - to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Wachowskiej-Kucharskiej w okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald do Rady Miasta Poznania.

"Idzie o Poznań!" - to hasło przewodnie Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Wachowskiej-Kucharskiej.

Bo idzie nam o przyjazną przestrzeń, o wsparcie młodych, o lepsze wykorzystanie środków unijnych na transport publiczny. Idzie nam o więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach. Idzie nam o wyższy poziom edukacji w Poznaniu, zwłaszcza o polepszenie wyników na egzaminach. Idzie o inwestycje, które nie służą wyłącznie betonowaniu ale otwieraniu przestrzeni. Idzie nam o budowę mieszkań komunalnych i socjalnych. Idzie o aktywne i bezpieczne życie seniorów. O miejską demokrację i lepsze konsultacje społeczne z wiążącym władze miasta wynikiem - wyjaśnia Anna Wachowska-Kucharska.

Poznań musi być miastem atrakcyjnym ale nie poprzez akcje promocyjne bez realnego skutku a poprzez świadectwo jego mieszkańców, że tu warto żyć. Bo jeśli jest np. dobra edukacja, świetny transport publiczny, mieszkania komunalne mieszkańcy sami promują miasto - bez względu na wiek i status materialny. Idzie o zieleń, o Poznań w centrum i Poznań poza centrum, gdzie będzie dostęp do kultury bliżej fyrtla. Potrzeba łącznika pomiędzy aglomeracją a miastem. Potrzeba uczestnictwa Poznania w budowie kolei aglomeracyjnej zespolonej z komunikacją miejską - dodaje Anna Wachowska-Kucharska.

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Wachowskiej-Kucharskiej w okręgu nr 2 Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald wystawi 10 kandydatów. Wśród nich jest handlarz z Rynku Łazarskiego, działaczka na rzecz kobiet, architekt wnętrz, nauczyciel, przedsiębiorca i muzyk.

 1. Agnieszka Glapa (32 lata)
  Urodzona w Jeleniej Górze, od 8 lat związana z Poznaniem. Właścicielka firmy. Ukończyła Informatykę oraz, na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, Zarządzanie i Marketing. Zaangażowana w prawa kobiet - sympatyzuje z poznańskim Stowarzyszeniem Kobiet Konsola. Aktywnie wspiera inicjatywy polepszające warunki życia mieszkańców dzielnic Łazarza i Jeżyc w zakresie polityki mieszkaniowej oraz dostępności komunikacji miejskiej. Miłośniczka zwierząt, posiadaczka dwóch kotów. Praktykuje jogę i pilates, jeździ na rowerze. Kibicuje Lechowi. Od wielu lat Honorowy Dawca Krwi.
 2. Maria Magdalena Bąk-Ziółkowska (60 lat)
  Żyje, mieszka i pracuje w Poznaniu. Architekt wnętrz, czasami malarka, zaangażowana społecznie w wspieranie repatriantów, w pomoc niepełnosprawnym, biorąca udział w akcjach przeciwko przemocy, na rzecz równouprawnienia, tolerancji, vice-prezes Fundacji Wyrównywania Szans Pokolenia. W wolnych chwilach głaszcze koty, tańczy salsę i hoduje kwiaty.
 3. Anna Korzan (41 lat)
  Mężatka, 1 dziecko (niepełnosprawne). Zawód: tłumacz, 3 języki obce. Studia w toku: psychologia (SWPS). Hobby: dietetyka, promocja zdrowia. Praca społeczna: kierownik poznańskiego oddziału Fundacji Nowa Nadzieja. Cele: ułatwiać osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom dostęp do edukacji, opieki medycznej i pracy; zwalczać marnotrawstwo środków publicznych.
 4. Julia Ewa Wójciak-Pleyn (28 lat)
  Jeżycka Fundacja Senioralna
 5. Joanna Drogomirecka (27 lat)
  Jeżycka Fundacja Senioralna
 6. Zbigniew Jan Zieliński (55 lat)
  nauczyciel
 7. Maciej Stanisław Wasilewski (41 lat)
  przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą i dodatkowo pracownik firmy przewozowej na stanowisku kierowcy
 8. Patrycja Maria Dopierała (22 lata)
  studentka finansów i rachunkowości
 9. Ryszard Jan Przybyła (57 lat)
  handlowiec, prowadzi stragan na Łazarzu
 10. Michał Tomaszewski (19 lat)
  młody muzyk, organizator koncertów


Komentarze (3)

15-10-2014 12:59:35
basia
A Pani Anna Korzan (41 lat), tak robi kampanie wybiorczą??!! Mężatka, 1 dziecko (niepełnosprawne) - posługuje sie niepełnosprawnością swojego dziecka żeby kilka głosów więcej zebrac? smutne...
15-10-2014 12:57:19
lazarz
takich nie pracujacych w urzedach jest wiecej wsród kandydatów wystarczy spojrzeć poza układ Grobelny-PO-a w województwie PSL :) pozdrawiam
14-10-2014 16:42:06
posen
Wreszcie ktoś kto nie pracuje w urzędach, nie jest związany tak czy siak z jakimś deweloperem albo biznesmenem, tylko zwykli ludzie, którzy na co dzień robią coś dla innych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: