Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grobelny chce być prezydentem Poznania po raz piąty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grobelny chce być prezydentem Poznania po raz piąty
30-06-2014 00:07   Janusz Ludwiczak
Ryszard Grobelny ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel gospodarza Poznania.

Jak mało kto mam poczucie, że znam tu każdy fyrtel, znam oczekiwania i potrzeby poznaniaków. Pragnę dalej pracować dla Poznania, by spełniać jego i jego mieszkańców marzenia - powiedział prezydent Ryszard Grobelny w trakcie uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w niedzielę w Ratuszu z okazji Święta Miasta.

Do tej pory wolałem się zajmować pracą niż myśleniem o przyszłych wyborach, ale nadchodzi taki dzień, że trzeba powiedzieć tak to już teraz i zacząć myśleć o wyborach. Poznaniacy mnie znają, wiedzą, czego mogą się po mnie spodziewać. Wiedzą, że jestem osobą, której zależy na rozwoju i wzroście znaczenia miasta Poznania - dodaje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Grobelny to drugi oficjalny kandydat na prezydenta Poznania w jesiennych wyborach samorządowych. Jako pierwszy swój start ogłosił Tomasz Lewandowski z SLD. W poniedziałek swojego kandydata ogłosi PiS, w ciągu dwóch tygodni poznamy kandydata na Prezydenta PO. Wiadomo już, że Platforma nie poprze Ryszarda Grobelnego ani nie wystawi Grzegorza Ganowicza i Mariusza Wiśniewskiego. Będzie to prawdopodobnie Jacek Jaśkowiak. Prawdopodobnie o fotel gospodarza Poznania będą ubiegać się kandydaci niezależni i społecznicy ze stowarzyszeń My Poznaniacy oraz Prawo do Miasta.

Ryszard Grobelny jest gospodarzem miasta już od ponad 15 lat. W poprzednich wyborach, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia 2010 roku został wybrany na IV kadencję. Wtedy uzyskał 66,26% (69 533) głosów pokonując Grzegorza Ganowicza, który zdobył 33,74% (35 400) głosów. Dla porównania w I turze na Ryszarda Grobelnego zagłosowało 49,52% (81 341) wyborców.


Komentarze (6)

30-06-2014 22:07:12
MK
@ On nie ma HONORU. Czy on go kiedyś miał. Popieram w całości, nie tylko ręce opadają. Cwany oszust to mało powiedziane. Przydałoby się więcej odważnych Poznaniaków.
30-06-2014 15:32:31
On nie ma HONORU
Nie GŁOSOWAĆ NA GROBELNEGO Nie zapomnijcie, ze GROBELNY jest ekonomista i dlatego od lat rozbudował sobie urzędowy raj. Wszak w tej stodole jest 3000 nierobów!!! GROBELNY wygra sekret jest prosty 3000 urzędasów( brudasów) każdy z nich ma małżonka to daje 6tys. głosów+ dzieciaki to jakies 12tyś. + ich rodzinka dalsza to 20 tys+ urzędasy z innych urzędów = 26tys głosów. + moherowe berety, którym wręczył flagi+ plis z kościołów i rzeźników. NO i najważniejsze!! stali sponsorobiorcy i sponsorodawcy . NO policja, straż miejska ZTM, kanary i prokuratura, sądy, która mu umarza sprawy i inne służby NO i p****ane małolaty, które pierwszy raz będą głosować . SUMUJĄC 40 tys ma juz w pierwszej godzinie DLATEGO GROBELNY BEDZIE ZAWSZE ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Jak słucham i oglądam na temat jego dokonań, to nie wierzę, że to prawda. A wystarczy wejść na: Sądzę, że tych "dokonań" jest w wiele więcej. Choćby to, że jest jedynym prezydentem miasta, który przesiedział rekordową ilość godzin na ławie oskarżonych ( afera "Kupca Poznańskiego", afera "Kulczyk Parku". Z oświadczeń majątkowych i afery "Andersia" wymigał się dzięki przedawnieniom się czynów karalnych). Brawo wyborcy!!!! Grobelas znów startuje co za chamstwo i nieszczelność masz swą willą w Radojewie ul. Wiesołkowa 32. Wszak to super chata... zj***łeś Przypomnijmy Na EURO 2012 miało być : Nowy dworzec z walącym się sufitem, Spóźnionych inwestycjach np: Grunwaldzka, Trasa Franowo, Rondo Kaponiera, Trasa Katowicka, droga dojazdowa do kolejnego Centrum, olewanie próśb mieszkańców, Nowy przystanek Dworzec Zachodni, Brak kawiarenek pod Rondem Kaponiera, wyłączanie oświetlania w nocy, walące się sygnalizacje, kolejne biedronki, lidle, żabki !!! Czy jeszcze wymieniać!!?? . NO zapewne jego kumple JAK; Waśko da Gama z dep.eduk. U.Marszałkowskiego, Klan Ganowiczów, Fanyy /Hanna Janowicz z Oświaty, znów po mistrzowsku będą ściemniać. Może Grobelny im pochwali się, że był Neewsweek'u, o jego przewałkach: z Starym Browarem, prywatną drogą na Smochowicach dla kolegi jego żony. 3-ech imprezach pt" witamy nowy rok 2014", Jeszcze mało tych przewałków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tey wypad z Poznania
30-06-2014 12:54:14
Janusz
A jednak facet bez honoru
30-06-2014 11:14:53
Szeryf Internwetu
Mam nadzieję ,że tym razem Poznaniacy już nie dadzą się nabrać na ładne słówka. Pan już dziękujemy
30-06-2014 07:39:16
kaśka
Dlaczego prezydent miasta tak jak prezydent kraju nie może być tylko dwie kadencje??
30-06-2014 07:05:31
Negatyw
No cóż - mieć, a nie mieć...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: