Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojciech Wośkowiak zamiast przewodniczyć sesji rady osiedla dopingował Grobelnego w telewizji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojciech Wośkowiak zamiast przewodniczyć sesji rady osiedla dopingował Grobelnego w telewizji
27-11-2014 00:47   Janusz Ludwiczak
Wojciech Wośkowiak, który jest przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz zamiast prowadzić sesję wolał uczestniczyć jako publiczność komitetu Ryszarda Grobelnego podczas debaty Telewizji WTK. Niewiele brakowało, a sesja łazarskiej rady mogłaby się nie odbyć. Na środowe posiedzenie zaproszono m.in. prezesa spółki Targowiska, który przedstawił koncepcję zagospodarowania Rynku Łazarskiego oraz pomysłodawcę Centrum Sportów Wrotkarskich, które miałoby powstać w Parku Kasprowicza.

Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz na środę, 26 listopada godz. 17:30 zwołał 43. sesję zwyczajną, w trakcie której uchwalono plan remontu chodników na przyszły rok. Zaplanowano również spotkanie z przedstawicielem spółki Targowiska - omówienie koncepcji zagospodarowania Rynku Łazarskiego oraz spotkanie z pomysłodawcą Centrum Sportów Wrotkarskich, które miałoby powstać w Parku Kasprowicza.

Niewiele by brakowało, a środowa sesja, którą sam przewodniczący zaplanował podczas poprzedniej sesji, 8 października, a zwołał w minionym tygodniu 19 listopada mogłaby się nie odbyć. Wojciech Wośkowiak nie przybył na posiedzenie łazarskiego samorządu pomocniczego, którym nadzoruje. Jak tłumaczył radnym w posiedzeniu nie mógł uczestniczyć ze względu na obowiązki służbowe. Sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbyła się, gdyż poprowadziła ją wiceprzewodnicząca Maria Paradowska.

Okazało się, że Wojciech Wośkowiak wolał uczestniczyć jako publiczność komitetu Ryszarda Grobelnego podczas debaty Telewizji WTK, która rozpoczęła się 2,5 godziny po rozpoczęciu sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, o godz. 20. Co więcej Wojciech Wośkowiak zasiadł tylko na widowni, nie uczestniczył bezpośrednio w debacie.

Wojciech Wośkowiak od 17 listopada nie odbiera od nas telefonów. Próbowaliśmy kilkakrotnie porozmawiać o wyborach z byłym już Radnym Miasta Poznania. "Jedynka" z listy Komitetu Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska w okręgu nr 2, obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald zajęła 5 miejsce z 1184 liczbą głosów (7,02%). Wojciech Wośkowiak mimo otrzymania piątego wyniku w głosowaniu nie zdobył mandatu ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu. Klub prezydencki zachowa tylko trzy mandaty, dotychczas miał ich osiem.

Relację ze środowego posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz przedstawimy w jednym z kolejnych artykułów.


Komentarze (21)

03-12-2014 21:51:41
REDAKCJA
@gosc: Staram się pisać obiektywnie. Wielokrotnie dzwoniłem do p.przewodniczącego Wojciecha Wośkowiaka, ale telefonów nie odbierał. Przedstawiam fakty. Od wydawania opinii jesteście Państwo, Czytelnicy. Pozdrawiam.
03-12-2014 21:39:42
gosc
mysle, ze strona ta nie powinna publikowac takich tresci. Nie sa one obiektywne, zbyt wiele pozostawiaja domyslow, skupiaja negatywne emocje, a przede wszystkim staraja sie zaszkodzic konkretnej osobie. I zaslanianie sie statutem nie usprawiedliwia wpisu. Strona taka jak lazarz.pl powinna byc w pelni obiektywna.
29-11-2014 15:04:44
ES
Lubię tę stronę internetową, ale artykuł o nieobecności Pana Wośkowiaka na posiedzeniu rady osiedla pokazuje brak bezstronności autora. Wystarczyło rzeczywiście Panie redaktorze przeczytać Statut Osiedla Św. Łazarza gdzie nie ma słowa o tym, że przewodniczący ma obowiązek przewodniczyć każdemu posiedzeniu rady, natomiast to, że swoje obowiązki wykonuje przy pomocy wiceprzewodniczących owszem.
29-11-2014 10:20:28
M.Łazarz
Uważam ten cały wpis za niepotrzebny bo zacytowanie przeze mnie Statutu zwłaszcza pkt.2. Przewodniczący Rady wykonuje swoje obowiązki przy pomocy wiceprzewodniczących Rady, wyznaczając kolejność pełnienia przez nich swoich funkcji na wypadek swojej nieobecności lub niezdolności do pełnienia obowiązków wszystko wyjaśnia.
29-11-2014 09:48:29
Łazarzanin
@ M. Łazarz: Szanowna Pani Mario - znam statut Rady. Wiem także, że jest litera prawa i są normy kultury działania w zespole czy wspólnocie. Dlatego zadałem proste pytania: Czy podczas tej konkretnej sesji Rada rzeczywiście miała problem z poszukaniem zastępstwa? Czy Pan Wośkowiak je zapewnił (bo z artykułu wynika, że nieobecność uzasadniał względami służbowymi)? Jeśli wystawił Was do wiatru i nie przyszedł, a potem się wytłumaczył względami służbowymi to rozumiem ten artykuł i jego merytoryczną warstwę. Wówczas szczęśliwie się stało, że przyszła Pani Wiceprzewodnicząca. Ale jeśli Pan Radny Wośkowiak zastępstwo zapewnił (bo powiedzmy jasno, zapewno takiego obrotu spraw w kampanii raczej nie przewidział ;)) to wówczas mogę stwierdzić, że artykuł ma profil nieco tabloidowy i służy napuszczaniu ludzi przeciw sobie.Pozdrawiam.
28-11-2014 23:58:19
M.Łazarz
UCHWAŁA NR LXXVI/1124/V/2010RADY MIASTA POZNANIA z dnia 31 sierpnia 2010r. w sprawie uchwalenia statutu Osiedla Św. Łazarz. § 27 1. Przewodniczący Rady: 1) organizuje pracę Rady; 2) zwołuje sesje Rady; 3) proponuje porządek obrad sesji Rady; 4) przewodniczy obradom Rady; 5) w imieniu Rady pełni funkcje reprezentacyjne. 2. Przewodniczący Rady wykonuje swoje obowiązki przy pomocy wiceprzewodniczących Rady, wyznaczając kolejność pełnienia przez nich swoich funkcji na wypadek swojej nieobecności lub niezdolności do pełnienia obowiązków.
28-11-2014 20:20:03
mieszkanka Łazarza
Oczywiście, że ten artykuł jest bez sensu! Zresztą Pan, który to pisze szuka wszędzie "sensacji"! Lubi wprowadzać zamęt. Pan Wośkowiak nie musi być na radzie osiedla - jest od tego zastępca. I nie jest prawdą, że bez przewodniczącego nie może odbyć się głosowanie. Przykro tylko, że w tych wypowiedziach jest tyle jadu. Szkoda, że nasze społeczeństwo nie potrafi nigdy nic miłego powiedzieć o kimś. A co każdy z krytykujących zrobił dla miasta, dla łazarza...?
28-11-2014 07:41:31
Łazarzanin
Aż śmiech bierze jak patrzę na niektóre komentarze pod tym wpisem. Jakby to tylko p. Wośkowiak był jedynym karierowiczem w polityce... A jak jeden kandydat na Prezydenta, który nie przeszedł w I turze, popiera innego kandydata na Prezydenta licząc na stołek Wiceprezydenta to już nie karierowicz ??? Żeby uprzedzić obronne komentarze - nie wierzę we wspólnotę ideałów w polityce. Po wyborach inni karierowicze się ujawnią, a mieszkańcom trzeba będzie się przypodobać, ale dopiero za 4 lata. A teraz o artykule. Zastanawia mnie jedna kwestia: czy Rada rzeczywiście miała problem z poszukaniem zastępstwa? Czy Pan Wośkowiak je zapewnił? Pytania (chyba jasne) kieruję do Radnych Osiedla i żądam jasnej odpowiedzi. Bo jeśli zapewnił to uważam ten artykuł za burzę w szklance wody i dawanie kolejnych okazji do hejtów. A jeśli zawalił zapewnienie zastępstwa i zamiast na Radzie pojawił się na prezydenckiej debacie to rzeczywiście strzelił sobie samobója i komentarze są słuszne.
27-11-2014 22:01:34
Glos rozsądku
Proszę jaka dwulicowość - obowiązki służbowe. Tam gdzie nie ma kasy nie warto się angażować. Nie został radnym to Osiedle już nie potrzebne. Teraz trzeba Grobelnemu palec w d... trzymać to może załatwi lojalnemu człowiekowi jakieś stanowisko. Ale takie gdzie nie trzeba za dużo robić :)
27-11-2014 20:37:41
Kaska
Pan Wośkowiak to karierowicz, zawsze tylko dbał o własny tyłek. Co takiego zrobił dla Łazarza? Trawnik przed blokiem w którym mieszka? i to za nasze pieniadze!!! Musiał uczestniczyć w podlizywaniu sie Grobelnemu , bo trzeba szukac znów ciepłej posadki- gdzie dadzą kasę a guzik będzie robił.
27-11-2014 15:06:36
as
trzeba bylo odwolanie smiecia przeglosowac
27-11-2014 10:24:09
krscp
@A moim zdaniem Oczywiście, są obowiązki i "obowiązki". To jeszcze może wyjaśnij, jaką ważną rolę p. Wośkowiak miał w tej debacie, na którą poszedł, prócz robienia tła. Może sobie popierać Grobelnego, ale niech nie okłamuje radnych osiedlowych, że ma inne obowiązku służbowe. O ile wiem w obowiązkach radnego miasta nie jest zapisane uczestnictwo w debatach wyborczych. A może to obowiązek członka rady parafialnej?
27-11-2014 10:06:55
M.Łazarz
Panie Romanie,kadencja Rady Osiedla kończy się 20 marca , więc czasu na podejmowanie ważnych ,rewolucyjnych uchwał raczej nie mamy.Może odbyć się sesja w styczniu i lutym , ale to jest uzależnione od problemów jakie "wypłyną " w roku przyszłym.Wtedy żadnych zmian w planie finansowym,zakresów zadań już nie zmienimy.Informacje o sesjach zawsze zamieszcza lazarz.pl w Niezapominajce.
27-11-2014 09:38:30
Nauczyciel emeryt
Nie od dziś wiadomo, że Pan Wojciech Wośkowiak to lawirant.
27-11-2014 09:36:52
Moim zdaniem
W tym rzecz że to była BARDZO WAŻNA RADA, omawiano udzielenie poparcia rady dla projektu zmian na Rynku Łazarskim, budowy infrastruktury sportowej w Parku Kasprowicza ,remontu chodników. Innych Rad tym tematom poświęconym już nie będzie! bo kończy się kadencja!!!To była ostatnia która mogła w tej kadencji podjąć takie ustalenia.Pan Przewodniczący wiedział o tym ,bez przewodniczącego Rady nie można głosować uchwał, los tych inwestycji był "zagrożony" ,dobrze że dotarła wiceprzewodnicząca .
27-11-2014 09:24:35
Roman Modrzynski
Dwie wazne sprawy czekam na bardziej szczegółową relacje .Czy wiadomo kiedy takie sesje Rady Osiedla będa odbywac sie w 2015??
27-11-2014 09:19:35
Karol
Już w marcu w wyborach do rad osiedli będzie można podziękować Panu Wośkowiakowi za zaangażowanie w sprawy Łazarza, tak jak podziękowaliśmy mu w wyborach do Rady Miasta.
27-11-2014 08:51:45
A moim zdaniem
Uczciwy człowiek, nie odwraca się od przegrywającego i na szybko nie zmienia poglądów. Nie mógł być w 2 miejscach na raz - wybrał jedno z nich. Rad osiedla jeszcze kilka będzie, debat już nie tak wiele.
27-11-2014 08:13:02
mieszkaniec Łazarza
Łazarzanie ,mieszkańcy zniszczonych ulic,kupcy z Rynku Łazarskiego, wrotkarze ,decyzja o podziękowaniu radnemu Wośkowiakowi była słuszna.To nie wy jesteście dla niego ważni , byliście tylko potrzebni do głosowań i podtrzymania mitu troskliwego radnego.Gdy Wódz walczy o stołek, podwładni o posadki trzeba zwierać szyki i walczyć.Może wódz doceni poświęcenie,zapamięta a Poznaniacy ,,,, MY władza przypomnimy sobie o nich przy wyborach.
27-11-2014 08:04:19
Filip
Karierowicz!! Ale Ryszard Grobelny jak wygra wybory na pewno o p.Woskowiakowi nie zapomni mianujac go wiceprezydentem lub kierownikiem jakies spoleczki.
27-11-2014 01:21:55
mieszkaniec
i ktoś taki miał być radnym???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: