Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybory Łazarskie 2015 {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybory Łazarskie 2015 {SERWIS INFORMACYJNY}
03-03-2015 22:43   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 22 marca będziemy wybierać nowych przedstawicieli Rady Osiedla Święty Łazarz VI kadencji. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.


Przez poparcie posła i ulotki w witrynach sklepowych i na latarniach - kampania na Łazarzu
W wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz wzięło udział zaledwie 1 353 osób z 27 426 uprawnionych do głosowania. Kampania na Łazarzu przebiegła spokojnie. Kandydaci na łazarskich radnych promowali się głównie przez ulotki, które rozdawali m.in. na Rynku Łazarskim i w Parku Wilsona. Siedem osób startujących do Rady Osiedla Św. Łazarz otrzymało nawet poparcie od posła PiS Tadeusza Dziuby. Kandydaci...
>> W I Ę C E J

Znamy już nowych łazarskich radnych {WYNIKI, RAPORT}
Przedstawiamy wyniki spisane z protokołów wywieszonych w siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych. Frekwencja wyniosła 4,93%. Do urn poszło 1 353 osób z 27 426 uprawnionych do głosowania.
>> W I Ę C E J

Łazarskie wybory - zdecyduj o przyszłości dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
W niedzielę wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 39 jednostek pomocniczych miasta. O 21 mandatów ubiega się w sumie 59 kandydatów. RELACJA NA ŻYWO.
>> W I Ę C E J

3 690 538 zł dla dzielnicy - podsumowujemy cztery lata pracy łazarskich radnych {RAPORT}
Dobiegła końca V kadencja Rady Osiedla Św. Łazarz. Sprawdzamy jak przez ostatnie cztery lata pracowali osiedlowi radni, jakie są sukcesy i porażki łazarskiego samorządu oraz którzy radni sprawowali się najgorzej. Przedstawiamy również przeprowadzone inwestycje i zadania Rady Osiedla Św. Łazarz w latach 2011-2015.
>> W I Ę C E J

W Gdańsku też będą wybory lokalne. W Szczecinie i Wrocławiu do rad osiedli startują partie
W niedzielę wybory osiedlowe odbędą się nie tylko w Poznaniu, ale również w Gdańsku. Mieszkańcy stolicy Pomorza będą wybierać przedstawicieli do 30 rad dzielnic. Sprawdzamy również jak funkcjonują rady osiedli w innych miastach. Na przykład we Wrocławiu w wyborach do rad osiedli startują podobnie jak w wyborach samorządowych komitety i partie polityczne.
>> W I Ę C E J

"Prawie 3,7 milionów złotych - tyle pieniędzy wydaliśmy w tej kadencji"
W poniedziałek po raz ostatni spotkała się Rada Osiedla Św. Łazarz V kadencji. Podczas uroczystej sesji nie zabrakło podsumowań, ale również podziękowań.
>> W I Ę C E J

Jak można zagłosować jeśli nie jesteśmy zameldowani na Łazarzu?
Najpóźniej w środę osoby, które chcą wziąć udział w wyborach osiedlowych, a nie są zameldowane w Poznaniu powinny złożyć wniosek do Wydziału Spraw Obywatelskich o dopisanie do spisu wyborców.
>> W I Ę C E J

Kampania kandydatów w Parku Kasprowicza, na Rynku Łazarskim i w Parku Wilsona
Wybory do Rad Osiedli już za tydzień. Mimo niesprzyjającej pogody sobotnie przedpołudnie było okazją dla kandydatów, aby zaprezentować się mieszkańcom dzielnicy.
>> W I Ę C E J

Kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz podzielili się na trzy koalicje
Aż trzy osoby walczą o mandat łazarskiego radnego. Kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz stworzyli trzy koalicje. Dotychczasowi radni stworzyli wspólnie komitet "Razem dla Łazarza". Wojciech Wośkowiak, przewodniczący rady zainicjował grupę kandydatów "Z pasją dla Łazarza". Jest również grupa kandydatów niezależnych.
>> W I Ę C E J

Kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz przed kamerą WTK na Rynku Łazarskim
Z transparentami i postulatami pojawili się w czwartkowy wieczór na Rynku Łazarskim kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz.
>> W I Ę C E J

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych
Wystartował serwis specjalny "WYBORY ŁAZARSKIE 2015", w którym można znaleźć informacje gdzie i jak głosować? Zamieszczona została mapa z podziałem na okręgi, a także prezentacja kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz oraz specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.
>> W I Ę C E J

Statystyczny kandydat do Rady Osiedla ma 42 lata, co trzeci z nich to kobieta
Potwierdziły się nasze informacje z 25 lutego. O 21 mandatów VI kadencji Rady Osiedla Św. Łazarz ubiegać się 59 kandydatów, których średnia wieku wynosi 42 lata. Najmłodszy kandydat ma 19 lat, najstarszy 73 lata.
>> W I Ę C E J

81 osób będzie liczyć głosy i czuwać nad przebiegiem wyborów do Rady Osiedla Św. Łazarz
Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych powołał obwodowe komisje wyborcze dla przeprowadzenia w niedzielę 22 marca głosowania w wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz.
>> W I Ę C E J

Na Starym Grunwaldzie jednak będą wybory
Niewiele brakowało, a wybory osiedlowe nie odbyły się u naszych zachodnich sąsiadów. Do Rady Osiedla Stary Grunwald chciało kandydować zaledwie 9 osób.
>> W I Ę C E J

Znamy kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz
Przedstawiamy pełną listę 59 osób, które ubiegać będą się o mandat VI kadencji Rady Osiedla Św. Łazarz w marcowych wyborach osiedlowych.
>> W I Ę C E J

59 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz - czy przełoży się to na frekwencję?
59 osób zgłosiło się do Rady Osiedla Św. Łazarz. Jest to tym samym rekord w Poznaniu. Dla porównania w ostatnich wyborach osiedlowych, które odbyły się w 2011 roku o 21 mandatów walczyło 47 kandydatów. Frekwencja wyniosła 4,05%.
>> W I Ę C E J

Prawie 3 osoby będą walczyć o jeden mandat radnego Osiedla Św. Łazarz
Motorniczy, dziennikarz czy prezes ogródków działkowych kandydują do Rady Osiedla Św. Łazarz. O mandat łazarskiego radnego ubiegać będzie się 59 osób. W wyborach wystartuje Wojciech Wośkowiak, natomiast ze startu wycofała się Lidia Dudziak.
>> W I Ę C E J

Jest komplet kandydatów. 22 marca będziemy wybierać Radę Osiedla Św. Łazarz VI kadencji
39 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz zgłosiło się do tej pory w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych. Oznacza to, że 22 marca wybory osiedlowe odbędą się na Łazarzu.
>> W I Ę C E J

Tylko 13 osób chce zostać łazarskim radnym. Wojciech Wośkowiak nie będzie kandydować?
Zaledwie 13 zgłoszeń kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz wpłynęło do tej pory do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta. Do zdobycia jest jednak 21 mandatów. Kandydaci mają czas do piątku na zgłoszenie się. W wyborach osiedlowych najprawdopodobniej nie wystartuje Wojciech Wośkowiak.
>> W I Ę C E J

Od poniedziałku mogą się zgłaszać kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz
W poniedziałek Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 41 samorządów pomocniczych miasta oraz na członków Obwodowych Komisji Wyborczych.
>> W I Ę C E J

Nie będzie już lokalu wyborczego w Przedszkolu "Świerszczykowe Nutki" przy Parku Kasprowicza
Mieszkańcy ulicy Chociszewskiego, Jarochowskiego, Potworowskiego, Bogusławskiego, Stablewskiego, Szymborskiej, Hetmańskiej i Głogowskiej nie będą już głosować w Przedszkolu nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Część wyborców skarżyła się, że lokal wyborczy jest źle zlokalizowany, znajduje się na piętrze i nie ma do niego dojścia bezpośrednio z ulicy. Od najbliższych wyborów...
>> W I Ę C E J

Rady osiedli niechętnie informują o budżetach i projektach uchwał. Komisja Samorządowa to zmieni
Dostęp do budżetów osiedli, nawet po ich uchwaleniu, jest znacznie ograniczony i utrudniony: wiele rad osiedli nie ma aktualnej strony internetowej i nie prezentuje na niej budżetu. Rozproszenie informacji oraz zróżnicowany wygląd stron rad osiedli powoduje, że poszukiwanie tych jakże ważnych informacji wymaga dużych nakładów czasu - wskazuje...
>> W I Ę C E J

Miejska radna Lidia Dudziak chce kandydować do Rady Osiedla Św. Łazarz
Za dwa miesiące, 22 marca odbędą się wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz i 41 pozostałych samorządów pomocniczych miasta. Jednym z kandydatów ma być Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.
>> W I Ę C E J

Za dwa miesiące będziemy wybierać nową Radę Osiedla Św. Łazarz
22 marca odbędą się wybory osiedlowe. Tego dnia będziemy wybierać 21 łazarskich radnych na VI kadencję.
>> W I Ę C E J


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: