
W wyborach osiedlowych nie ma oficjalnie komitetów i list wyborczych jak ma to miejsce w wyborach samorządowych czy parlamentarnych. Jednak 59 kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz podzieliło się na koalicje.
Dwunastu dotychczasowych radnych Osiedla Św. Łazarz, którzy ubiegają się o reelekcję stworzyło wspólnie z innymi dziewięcioma kandydatami koalicję "Razem dla Łazarza".
Na Łazarzu jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego w kolejnej kadencji będą nam bliskie kwestie: poprawy bezpieczeństwa, rewitalizacji ul. Głogowskiej i Rynku Łazarskiego, uspokojenia ruchu samochodów na ulicach osiedlowych, dalszych remontów chodników, sportu i rekreacji w Parku Kasprowicza (pływalnia, centrum wrotkarskie, plac zabaw dla psów, remont alejek, parkingi), wspierania inicjatyw kulturalnych na Łazarzu np. Otwartej Strefy Kultury, zwiększenia zieleni przyulicznej, uczynienia Osiedla przyjaznym dla młodych i seniorów, powstania edukacyjnego placu zabaw przy Palmiarni - deklarują kandydaci z koalicji "Razem dla Łazarza".
Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz zainicjował grupę kandydatów "Z pasją dla Łazarza". Jest również grupa kandydatów niezależnych.
Kampania wyborcza na Łazarzu nabierze tempa w sobotę. W dwóch miejscach niemalże o tej samej porze odbędą się spotkania kandydatów, którzy mają zaprezentować swój program. Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 10:00 w Parku Kasprowicza. Kontrkandydaci pojawią się godzinę później w Parku Wilsona. Nie wiadomo czy kandydaci będą rozdawać... kiełbasę wyborczą.
Aktualności |
najnowsze | najpopularniejsze |
· Wraca ruch na Matejki, ale na razie wahadłowo. Autobusy "164" wracają na trasę
(13-02-2025 03:35)
· Odkrywali "Łazarz nieoczywisty" {►FILM}
(10-02-2025 05:24)
· Boiska trzech łazarskich szkół się zazielenią
(07-02-2025 09:14)
· Będzie można poznać "Łazarz nieoczywisty"
(07-02-2025 08:24)
· Rozpoczęła się rozbiórka centrum handlowego przy zbiegu Głogowskiej, Palacza i Kasprzaka
(06-02-2025 08:38)
· Na Targach i w Parku Manitiusa znajdowały się niegdyś cmentarze
(02-11-2024 09:29)
· Rogale na Św. Marcina {PRZEPIS}
(11-11-2024 09:53)
· Pół wieku temu Sczanieckiej przejechał ostatni tramwaj
(12-01-2025 22:07)
· Nastolatek wyskoczył z wieżowca przy Dmowskiego
(24-05-2024 19:59)
· Już od ponad 60 lat obchodzimy Dzień Babci
(21-01-2025 18:10)
Niezapominajka |
lut
do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
lut
Szkoły katolickie ul. Głogowska 92 (budynek dawnego VIII LO)
Biała sobota - bezpłatne konsultacje lekarskie, badania i porady medyczne
w godz. 10:00-13:00
14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
lut
13:30
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Światowy Dzień Chorego - msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka
lut
19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - miłośnikiem przyrody, twórcą filmów, edukatorem, autorem książek
- "PrzyRoda przyKręgu"
wstęp wolny
Ogłoszenia |
· Chcesz pozdrowić sąsiada? Nie wiesz, jak sprzedać samochód lub ...
(19-08-2005 00:00)
Zapisz się na listę mailingową: