Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku mogą się zgłaszać kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku mogą się zgłaszać kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz
09-02-2015 10:03   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 41 samorządów pomocniczych miasta oraz na członków Obwodowych Komisji Wyborczych.

22 marca odbędą się wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 41 samorządów pomocniczych miasta. Na Łazarzu będziemy wybierać 21 radnych.

Od 9 do 20 lutego mogą zgłaszać się kandydaci do obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszenia przyjmowane będą m.in. w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50. W miejscu tym wyłożone będą do publicznego wglądu Statusy Osiedli wraz z załącznikami określającymi zasady i tryby wyborów do rad osiedli.

Członkom obwodowych komisji wyborczych, powołanym do przeprowadzenia wyborów do rad osiedli przysługiwać będzie zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzeniem głosowania i ustaleniem wyników głosowania. Przewodniczący komisji otrzyma 190 złotych, zaś jego zastępcy 170 zł. Natomiast zwykły członek obwodowej komisji wyborczej otrzyma 160 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłoszenie kandydata do obwodowej komisji wyborczej {POBIERZ PDF}

Natomiast kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz będą mogli zgłaszać się w dniach 9-13, 16-17 lutego w godz. od 8:00 do 15:30 oraz w dniach 18-20 lutego w godz. od 8:00 do 19:00 w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50 pok. 219. By startować do rady osiedla będzie trzeba zebrać 15 podpisów. Co ciekawe nie trzeba być zameldowanym na terenie Osiedla Św. Łazarz, jednak urzędnikom będzie trzeba wykazać, że jest się związanym z dzielnicą poprzez np. umowę najmu mieszkania.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłoszenie kandydata na członka Rady Osiedla {POBIERZ PDF}

ZOBACZ TAKŻE: Oświadczenie kandydata na członka Rady Osiedla {POBIERZ PDF}

Najpóźniej 8 marca Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych poda do publicznej wiadomości pełną listę zarejestrowanych kandydatów.

Co ciekawe w wyborach osiedlowych kampania wyborcza potrwa do soboty, 21 marca do godz. 24. Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz oraz 41 pozostałych samorządów pomocniczych miasta odbędą się dzień później, w niedzielę, 22 marca w godz. od 8:00 do 20:00.

O wszystkim będziemy Państwa informować na bieżąco.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: