Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za dwa miesiące będziemy wybierać nową Radę Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za dwa miesiące będziemy wybierać nową Radę Osiedla Św. Łazarz
23-01-2015 13:08   Janusz Ludwiczak
22 marca odbędą się wybory osiedlowe. Tego dnia będziemy wybierać 21 łazarskich radnych na VI kadencję.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 41 samorządów pomocniczych miasta odbędą się w niedziele, 22 marca. Na Łazarzu będziemy wybierać 21 radnych.

Do 20 lutego mogą zgłaszać się kandydaci do obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszenia przyjmowane będą m.in. w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50. W miejscu tym wyłożone będą do publicznego wglądu Statusy Osiedli wraz z załącznikami określającymi zasady i tryby wyborów do rad osiedli.

Członkom obwodowych komisji wyborczych, powołanym do przeprowadzenia wyborów do rad osiedli przygługiwać będzie zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzeniem głosowania i ustaleniem wyników głosowania. Przewodniczący komisji otrzyma 190 złotych, zaś jego zastępcy 170 zł. Natomiast zwykły członek obwodowej komisji wyborczej otrzyma 160 złotych.

Natomiast kandydaci do Rady Osiedla Św. Łazarz będą mogli zgłaszać się w dniach 9-13, 16-17 lutego w godz. od 8:00 do 15:30 oraz w dniach 18-20 lutego w godz. od 8:00 do 19:00 w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50. By startować do rady osiedla będzie trzeba zebrać 10 podpisów. Co ciekawe nie trzeba być zameldowanym na terenie Osiedla Św. Łazarz, jednak urzędnikom będzie trzeba wykazać, że jest się związanym z dzielnicą poprzez np. umowę najmu mieszkania.

Najpóźniej 8 marca Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych poda do publicznej wiadomości pełną listę zarejestrowanych kandydatów.

Co ciekawe w wyborach osiedlowych kampania wyborcza potrwa do soboty, 21 marca do godz. 24. Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz oraz 41 pozostałych samorządów pomocniczych miasta odbędą się dzień później, w niedzielę, 22 marca w godz. od 8:00 do 20:00.

O wszystkim będziemy Państwa informować na bieżąco.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: