Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Prawie 3,7 milionów złotych - tyle pieniędzy wydaliśmy w tej kadencji" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Prawie 3,7 milionów złotych - tyle pieniędzy wydaliśmy w tej kadencji"
17-03-2015 07:27   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek po raz ostatni spotkała się Rada Osiedla Św. Łazarz V kadencji. Podczas uroczystej sesji nie zabrakło podsumowań, ale również podziękowań.

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 26 odbyła się 48. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Było to tym samym ostatnie posiedzenie w V kadencji (w latach 2011-2015). W spotkaniu wzięli udział m.in. Lech Podbrez - pełnomocnik prezydenta Poznania ds. rewitalizacji, Jacek Szukała - dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Krzysztof Kapitaniuk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Rafał Konieczny ze Straży Miejskiej, Zdzisław Nowak i Jerzy Babiak z Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, Janusz Heller - kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg", Piotr Tkaczuk z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, a także dyrektorzy Przedszkoli nr 39, 44, 48, 51 oraz Szkół Podstawowych nr 9, 26 i 69.

Trudno omówić te cztery lata w takim krótkim czasie. Nie mniej dziękuje wszystkim Państwu za współpracę. Prawie 3,7 milionów złotych - tyle pieniędzy wydaliśmy w tej kadencji. Połowę tych środków przekazaliśmy na infrastrukturę drogową, w tym przede wszystkim remonty chodników. Staramy się sukcesywnie naprawiać chodniki. Dbamy również o zieleń przyuliczną, której jest mało na Łazarzu. Zazieleniliśmy ulicę Wyspiańskiego, Dmowskiego, Potockiej, Kasprzaka i Głogowskiej - powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W tej kadencji udało się również wybudować od podstaw plac zabaw w Parku Kasprowicza w sumie za 430 tys. zł, a także plac zabaw przy ul. Dmowskiego za blisko 150 tys. zł. Mam nadzieję, że nowa rada będzie dążyć do wybudowania tam również siłowni na wolnym powietrzu. Mielibyśmy miejsca rekreacji po obu stronach ulicy Głogowskiej. Udało nam się również wybudować plac zabaw w Parku Wilsona za 50 tys. zł, jednak dalej nie możemy nic zrobić. Urządzenia są za drogie, sprowadzane ze Szwecji - takie wymogi pani konserwator i Palmiarni. Nie mamy tam zbyt dużo miejsca, Park Wilsona jest parkiem zabytkowym. Chcemy w przyszłość w tym miejscu edukacyjny plac zabaw - podsumowała Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła podziękowania zaproszonym gościom i przekazała symboliczne pamiątkowe statuetki. Podziękowanie otrzymał również portal lazarz.pl za wieloletnią współpracę:
"Dat bene, dat multum, qui dat com munere vultum - Rada Osiedla Święty Łazarz serdecznie dziękuje za życzliwość, otwartość i pomoc w realizacji zadań związanych z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców Osiedla. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc w realizacji zadań Rady Osiedla Święty Łazarz."

Chciałbym podziękować portalowi Lazarz.pl za współpracę z Radą Osiedla Św. Łazarz w kończącej się kadencji, za otwartość, życzliwość i pełne zrozumienie naszych działań, którym przyświecała integracja, poprawa jakości życia i rozwój Łazarza - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Z kolei kwiaty i podziękowania na ręce Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz złożył Jerzy Babiak z Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Jestem ojcem chrzestnym tej rady, tutaj zrodził się pierwszy Komitet Obywatelski w Poznaniu, tutaj powstał pierwszy monitoring w Poznaniu. Chcę podziękować radzie osiedla, ciesze się, że dwa samorządy współpracują - powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Na zakończenie Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła ostatnią w tej kadencji uchwałę w sprawie korekty planu wydatków i przeznaczenia środków na prace remontowe w Przedszkolu nr 44.


Komentarze (1)

17-03-2015 18:13:13
emeryt
Kto powinien sprzątać skwer Głogowska-Strusia który okupują często menele. Z innymi nie jest lepiej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: