Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

33. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
33. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
01-05-2023 00:00   Janusz Ludwiczak
Od 25 do 30 maja odbędą się 33. Dni Łazarza. Przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.Od 33. Dni Łazarza minęło:Piknik artystyczny
Zabawy na ludowo, nauka gry na instrumentach, warsztaty taneczne i plastyczne –Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 już po raz trzeci zorganizował Łazarski Piknik Artystyczny.
>> W I Ę C E J

Janusz Heller Zasłużony(m) dla Miasta Poznania
Janusz Heller, wieloletni kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg", pomysłodawca Dni Łazarza, działacz Solidarności, który był represjonowany i więziony w czasach PRL, aktywny działacz społeczny, turystyczny i instruktor harcerski, wielokrotnie nagradzany za działalność spółdzielczą i społeczną otrzyma tytuł "Zasłużony dla Miasta Poznania" – tak zdecydowali poznańscy radni.
>> W I Ę C E J

Od pierwszego festynu w 1990 po przemarsz ułanów na koniach – Dni Łazarza na wystawie
Na Rynku Łazarskim można oglądać wystawę, poświęconą najstarszemu i największemu świętu dzielnicowemu w Poznaniu, czyli Dniom Łazarza, które odbywają się od 1987 roku.
>> W I Ę C E J

Jolanta Zielińska-Kaźmierczak "Człowiekiem Roku Łazarza 2023" {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Inicjatorka "Niewidzialnej Ulicy" przy Matejki, przybliżającej realia osób niewidomych i niewidowiczących, organizatorka półkolonii dla dzieci z Łazarza i Ukrainy oraz warsztatów kulinarnych i założycielka Stowarzyszenia "Łazarz zakorzenieni w tradycji" – Jolanta Zielińska-Kaźmierczak została "Człowiekiem Roku Łazarza 2023".
>> W I Ę C E J

Łazarz dawniej…
"Łazarz sprzed lat, gdy po brukowanej ulicy Głogowskiej jeździły warszawy" można zobaczyć na okolicznościowej wystawie w Filii nr 12 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Arciszewskiego 27.
>> W I Ę C E J

Odsłonięto tablicę pamiątkową Jacka Hałasika. Niebawem powstanie skwer jego imienia {►FILM}
Podczas uroczystości zakończenia 33. Dni Łazarza odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona Jackowi Hałasikowi – znawcy gwary poznańskiej, legendarnemu dziennikarzowi radiowemu i popularyzatorowi historii Poznania. Niebawem skwer przy zbieg ulic Hetmańskiej, Kolejowej i Potockiej ma otrzymać imię Jacka Hałasika.
>> W I Ę C E J

Wokół pamiętników generałowej Zamoyskiej
Z okazji 33. Dni Łazarza Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy Lodowej zorganizowało spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostały pamiętniki i dzienniki generałowej Jadwigi Zamoyskiej.
>> W I Ę C E J

Meczet od kuchni…
Jak wygląda meczet, ile razy dziennie muszą modlić się muzułmanie, jakie są podobne słowa w języku polskim i arabskim – można było się o tym przekonać podczas wycieczki do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego.
>> W I Ę C E J

Łazarski(e) Omnibus(y)
Jaką funkcję pełnił 100 lat temu Adam Jeske? Jak obecnie nazywa się ul. Nowoogrodowa? W którym roku i miesiącu przyłączono Łazarz w granice Poznania? Jak brzmi pies w gwarze poznańskiej? – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestnicy turnieju wiedzy "Łazarski Omnibus", który odbył się w ramach 33. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Spotkanie autorskie dla maluchów
W poniedziałek w Filii nr 22 Biblioteki Raczyńskich odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Czajką, autorką książki "Autystyczny świat Tymka".
>> W I Ę C E J

Uczniowie łazarskich szkół zmierzyli się w piłkarskim turnieju
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 26 zwyciężyła w Łazarskim Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w poniedziałek z okazji 33. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Gaude Mater"
Muzyka Bacha, Haendla, Brahmsa i Regera zabrzmiała w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej podczas koncertu muzyki chóralnej i instrumentalnej "Gaude Mater", podczas którego wystąpili soliści Zespołu Szkół Muzycznych.
>> W I Ę C E J

Skoki akrobatyczne, Wielkopolanie i orkiestra sił powietrznych w Parku Wilsona
Podczas niedzielnego Koncertu Galowego z okazji 33. Dni Łazarza na scenie muszli koncertowej w Parku Wilsona wystąpił Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Można było zobaczyć również pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 69.
>> W I Ę C E J

Food trucki, kiermasz artystyczny i koncerty na Rynku Łazarskim
Z okazji 33. Dni Łazarza, a także rozpoczętej akcji "Łazarskie Lato" oraz projektu "Kulturalny maj na Łazarzu" na Rynku Łazarskim, przez 10 godzin na mieszkańców czekały występy i animacje.
>> W I Ę C E J

Na Rynku Łazarskim powstało kino plenerowe – można było zobaczyć filmy o historii Łazarza
Jak powstawała hala Arena? Gdzie znajdował się pomnik Kasprzaka? – można było się o tym przekonać podczas projekcji filmów o Łazarzu w kinie plenerowym.
>> W I Ę C E J

Pejzaże pamięci
– To opowieść o nas samych, o naszych doświadczeniach, uczuciach, marzeniach i przemyśleniach. Obrazy przypominają nam, że nie jesteśmy sami, że nasze doświadczenia są częścią czegoś większego, co przetrwa w pamięci przyszłych pokoleń – mówi Michał Woźniak, artysta, projekt, twórca i zarazem dziekan Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, którego prace można oglądać na wystawie w Klubie "Krąg".
>> W I Ę C E J

Blubry o fyrtlu łazarskim
Izbę pamięci Akivy Egera i miejsce pochówku rabina można było zobaczyć podczas piątkowego spaceru po Łazarzu, po którym oprowadzała historyk sztuki Danuta Horoszko z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.
>> W I Ę C E J

Eko piknik, warsztaty, animacje i koncerty na Rynku Łazarskim
Warsztaty ekologiczne, strefa relaksu, występy najmłodszych, pokazy taneczne i bańki mydlane – to wszystko czekało szczególnie na najmłodszych w piątek na Rynku Łazarskim.
>> W I Ę C E J

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpi w Parku Wilsona
Muzyka wojskowa, ale również największe przeboje z filmów i musicali zabrzmią w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona z okazji koncertu galowego 33. Dni Łazarza, podczas którego wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Wcześniej w muszli koncertowej zaprezentuje się zespół "Wielkopolanie".
>> W I Ę C E J

Janusz Heller otrzyma tytuł "Zasłużony dla Miasta Poznania"?
Janusz Heller, wieloletni kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg", pomysłodawca Dni Łazarza, działacz Solidarności, który był represjonowany i więziony w czasach PRL, aktywny działacz społeczny, turystyczny i instruktor harcerski, wielokrotnie nagradzany za działalność spółdzielczą i społeczną ma otrzymać tytuł "Zasłużony dla Miasta Poznania".
>> W I Ę C E J

Barwna parada już po raz 16. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Defilada orkiestry dętej z mażoretkami, przejazd zabytkowych aut, m.in. wojskowego Jeepa z 1936 r., w którym trenowali żołnierze gen. Sosabowskiego, kuglarze na szczudłach, maskotka Reksia i pandy, harcerze, przedszkolaki, tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie", uczniowie szkół i sami mieszkańcy przemaszerowali w Paradzie Łazarskiej, która już po raz 16. przeszła m.in. ulicą Głogowską na otwarcie 33. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – zgłoś Człowieka Roku
Od 30 lat, najważniejszym punktem uroczystego zakończenia Dni Łazarza jest przyznanie tytułu "Człowiek Roku Łazarza". Mieszkańcy sami mogą zgłaszać wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

Barwna parada rozpocznie dzielnicowe święto
Blisko 40 imprez i wydarzeń przez cały tydzień: koncerty, wycieczki i na rozpoczęcie barwna parada, która już po raz 16. przejdzie m.in. ulicą Głogowską. Ruszają 33. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

W MDK3 i Kręgu odbył się Poznański Przegląd Piosenek Anny Jantar
W ramach 33. Dni Łazarza w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 oraz Klubie Osiedlowym "Krąg" odbył się Poznański Przegląd Piosenek Anny Jantar.
>> W I Ę C E J

Barwna parada ulicami, kino plenerowe i koncert Orkiestry Sił Powietrznych – Łazarz będzie świętować
Już w czwartek, po raz 33. odbędą się Dni Łazarza, które tradycyjnie rozpoczną się Paradą Łazarską. Na Rynku Łazarskim powstanie kino plenerowe, zaś w Parku Wilsona wystąpi m.in. Reprezentacyjna Orkiestra Sił Powietrznych.
>> W I Ę C E J

Benefis Janusza… – twórca Dni Łazarza i szef "Kręgu" odchodzi na emeryturę {►FILM}
Był pomysłodawcą Dni Łazarza, przez 37 lat kierował domem kultury Klub Osiedlowy "Krąg" – Janusz Heller odchodzi na emeryturę. W piątek odbył się benefis z okazji również 45-lecia jego działalności, podczas którego nie zabrakło wspomnień, podziękowań, ale również wręczenia odznaczeń. Uroczystość poprowadził aktor teatralny i filmowy Andrzej Lajborek.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: