Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – zgłoś Człowieka Roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – zgłoś Człowieka Roku
25-05-2023 11:11   Janusz Ludwiczak
Od 30 lat, najważniejszym punktem uroczystego zakończenia Dni Łazarza jest przyznanie tytułu "Człowiek Roku Łazarza". Mieszkańcy sami mogą zgłaszać wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

Nagroda "Człowiek Roku Łazarza" przyznawana jest już od 30 lat.

– "Człowiekiem Roku Łazarza" może zostać wybrana każda osoba, która szczególnie przysłużyła się do rozwoju dzielnicy Łazarz, działała społecznie lub zawodowo na rzecz mieszkańców Łazarza, a w wyniku jej działalności można stwierdzić zmiany w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym dotyczące mieszkańców Łazarza. Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur do tytułu „Człowieka Roku Łazarza” są: mieszkańcy Łazarza i miasta Poznania, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, instytucje państwowe i samorządowe – wyjaśnia Wojciech Wysocki, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Laureatami tej nagrody są m.in. śp. ks. Prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006), ks. Marcin Ciesielski (2008) - były proboszcz Parafii Chrystusa Sługi, harcmistrz Stanisław Kruk (2009), Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta (2013), Jacek Hałasik – nieżyjący już redaktor Radia Merkury (obecnie Radia Poznań), znawca gwary poznańskiej (2014) czy Jan Kurek – operator i reżyser telewizyjny, który od lat 60. fotografował codzienne życie mieszkańców Łazarza (2019).

W ubiegłym roku wyróżnienie to otrzymał Roman Modrzyński – społecznik, założyciel Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz, radny osiedlowy, od wielu lat zaangażowany w sprawy społeczne i działalność samorządową.

Zgłoszenia kandydatów do tytułu "Człowiek Roku Łazarza" przyjmowane są do poniedziałku, 29 maja 2023 r. do godz. 17:00.

Zgłoszenia można dostarczyć osobiście do siedziby Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza:
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
lub przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@klubkrag.pl.

Kupon zgłoszeniowy do Tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2023 [POBIERZ PDF]

Kupon zgłoszeniowy do Tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2023 [POBIERZ DOC]

ZOBACZ TAKŻE: Człowiek Roku Łazarza - LAUREACI


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: