Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Moja rodzina od 110 lat mieszka na Łazarzu" – wywiad z "Człowiekiem Roku Łazarza" {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Moja rodzina od 110 lat mieszka na Łazarzu" – wywiad z "Człowiekiem Roku Łazarza" {►FILM}
28-06-2022 07:39   Janusz Ludwiczak
Był wizytówką Poznania na Euro 2012. Jego rodzina od 110 lat mieszka na Łazarzu. Jest społecznikiem od wielu lat zaangażowanym w sprawy społeczne i działalność samorządową. Założył Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz, działa w Radzie Osiedla Św. Łazarz, a na co dzień wozi poznaniaków tramwajem – Roman Modrzyński, w tym roku został wyróżniony tytułem "Człowiek Roku Łazarza 2022". Zachęcamy do obejrzenia naszego wywiadu.

Równo dwa tygodnie, podczas uroczystości zakończenia 32. Dni Łazarza przyznano nagrodę "Człowiek Roku Łazarza 2022".

– Celem inicjatorów plebiscytu jest wyróżnienie osób wyjątkowych, które swoją pracą zawodową, działalnością społeczną, zaangażowaniem, czy też dorobkiem życiowym zaznaczyły się w krajobrazie tej dzielnicy. Często bywa tak, że są to osoby skromne, które nie szukają poklasku, których nikt do tej pory nie zauważył. Chcemy przy wyróżnieniu zwrócić uwagę na osoby nie tylko popularne, rozpoznawalne, ale przede wszystkim na ciche i spokojne osoby, które od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – wyjaśnia Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Laureatami tej nagrody są m.in. śp. ks. Prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006), ks. Marcin Ciesielski (2008) - były proboszcz Parafii Chrystusa Sługi, harcmistrz Stanisław Kruk (2009), Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta (2013) czy Jacek Hałasik – nieżyjący już redaktor Radia Merkury (obecnie Radia Poznań), znawca gwary poznańskiej (2014).

W ubiegłym roku na pandemię przyznano podwójne wyróżnienie – za 2020 i odrębnie za 2021 r.
Podczas uroczystego otwarcia Rynku Łazarskiego tytuł "Człowieka Roku 2021" przyznano Janowi Kurkowi – operatorowi i reżyserowi telewizyjnemu, który od lat 60. fotografował codzienne życie mieszkańców Łazarza. Z kolei wyróżnienie za poprzedni rok otrzymał Zdzisław Nowak, który od 40 lat pracuje w administracji "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, wspierając potrzebujących mieszkańców. Laureat zmarł 15 czerwca.

W tym roku nagrodę "Człowiek Roku Łazarza" otrzymał Roman Modrzyński, wychował się na Łazarzu, jego rodzina ma tutaj 110-letnie korzenie. Jest społecznikiem od wielu lat zaangażowanym w sprawy społeczne i działalność samorządową. Założył Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz, które kultywuje historię. Zasiada w Radzie Osiedla Święty Łazarz. Na co dzień, już od 18 lat jest motorniczym. Był "twarzą Poznania" na Euro 2012.

Zachęcamy do obejrzenia naszego wywiadu:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: