Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meczet od kuchni… - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meczet od kuchni…
04-06-2023 15:04   Janusz Ludwiczak
Jak wygląda meczet, ile razy dziennie muszą modlić się muzułmanie, jakie są podobne słowa w języku polskim i arabskim – można było się o tym przekonać podczas wycieczki do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego.

Jak już informowaliśmy w piątek z okazji 33. Dni Łazarza można było zwiedzić m.in. Izbę pamięci rabina Akivy Egera i symboliczny cmentarz żydowski.

Z kolei w poniedziałek Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty oraz Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka zorganizowało wycieczkę do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które od kilku lat znajduje się przy ul. Biedrzyckiego 13.

– Mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w spotkaniu międzykulturowym w Muzułmańskim Centrum Kulturalno–Oświatowym, podczas którego pani Edyta oprowadziła nas po muzeum znajdującym się na pierwszy piętrze, przybliżając ważne postaci ze świata arabskiego. Następnie spędziliśmy czas w sali modlitewnej, gdzie dowiedzieliśmy się czegoś więcej o islamie i koranie, ilości modlitw i poszczególnych rozdziałach. Staraliśmy się usłyszeć podobne słowa w języku arabskim i polskim. Na koniec czekał na nas przepyszny poczęstunek i możliwość rozmowy z imamem – informują organizatorzy.

Na świecie jest 1,5 miliarda wyznawców Islamu. W Polsce szacuje się ich liczbę na 30 do 50 tysięcy osób. W Wielkopolsce mieszka ok. tysiąca muzułmanów. Natomiast w samym Poznaniu przebywa ok. 200 muzułmanów, z czego w piątkowych modlitwach Dżummuah w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które mieści się w willi przy ul. Biedrzyckiego 13 uczestniczy ok. 100 osób.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: