Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

30. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
30. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
21-05-2019 05:45   Janusz Ludwiczak
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

Od 30. jubileuszowych Dni Łazarza minęło:

Maria Paradowska została "Człowiekiem Roku Łazarza 2019", Jerzy Babiak "Człowiekiem 30-lecia"
Podczas uroczystości zakończenia 30. jubileuszowych Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2019", który otrzymała Maria Paradowska, dyrektor Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Konopnickiej. Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej otrzymał pośmiertnie Jacek Hałasik, nagrodę tą odebrał jego syn Grzegorz. Ponadto przyznana została nagroda "Człowiek 30-lecia Łazarza", którą otrzymał Jerzy Babiak.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska już po raz czternasty przeszła ulicą Głogowską {►WIDEO, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza oraz 30. rocznicy wolnych wyborów ulicami dzielnicy przeszła Parada Łazarska z udziałem mieszkańców, harcerzy, uczniów szkół, w towarzystwie zabytkowych samochodów i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
>> W I Ę C E J

Łazarz malowany {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
Z okazji Dni Łazarza po raz dwudziesty Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zorganizował konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci i młodzieży.
>> W I Ę C E J

Festyn Łazarski i Menu Wolności w Parku Wilsona {◎GALERIA ZDJĘĆ}
Pokaz breakdance, hawajski taniec hula, możliwość rozmowy i zabaw z osobami z innych państw, w tym z Afryki, Kaukazu, Ameryki Łacińskiej, koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania oraz możliwość spróbowania potraw łazarskich restauracji – to tylko część atrakcji jakie czekała w niedzielę w Parku Wilsona z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Festyn u Romana... Dmowskiego
Pokazy akrobatyczne, występ breakdance, pokaz posłuszeństwa psów – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano w sobotę na placu zabaw pomiędzy "deskami" przy ul. Dmowskiego z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Zagrali dla Marianki
W sobotę na Orliku przy Arenie odbył się turniej piłkarski im. Macieja Zawiei, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz małej Marianki Andrzejczak, która urodziła się z połową serca.
>> W I Ę C E J

W Dni Łazarza zabawa się powtarza
Zjazd maluchów, pokazy straży pożarnej, pogotowia i policji czy dmuchane zjeżdżalnie – to wszystko czekało podczas festynu rodzinnego "W Dni Łazarza zabawa się powtarza", który w sobotę odbył się na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego.
>> W I Ę C E J

MDK3 zorganizował piknik artystyczny
Warsztaty i występy muzyczne, gra terenowa "Gdzie jest ptaszek z logo" oraz malowanie wielkich liter M, D i K – to wszystko zorganizował w piątkowe popołudnie Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w ramach 30. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Patriotyczna Majówka u Prezydenta"
Zabytkowe samochody, pokazy lekkoatletyczne i spotkanie z Marcinem Urbasiem oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Lusowiacy" – to wszystko przygotowała Szkoła Podstawowa nr 69 z okazji piątkowego festynu rodzinnego.
>> W I Ę C E J

"Wygibasy na fyrtlu, malowanie muralu i kabaretowy plażing" na dzień sąsiada w Ogrodzie Łazarz
Pod hasłem "Sąsiadko, Sąsiedzie, jak Ci się wiedzie? Jak dobrze mieć sąsiada" – odbyła się w piątkowe popołudnie biesiada dla mieszkańców. Nie zabrakło animacji dla dzieci, potraw z grilla, a także kabaretowego plażingu. Na ścianie jednego z garaży przy Ogrodzie Łazarz powstał antydyskryminacyjny mural.
>> W I Ę C E J

Uczniowie SP26 oraz Gimnazjum 33 i 51 zostali "Łazarskimi Omnibusami"
Gdzie znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki, kiedy odbywały się obrady okrągłego stołu czy skąd wywodzi się nazwa osiedla Św. Łazarz – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczestniczy Łazarskiego Omnibusa, czyli turnieju wiedzy o Łazarzu.
>> W I Ę C E J

Strażacy pokonali strażników
Już po raz siódmy z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ZHP ze Szczepu Łazarz.
>> W I Ę C E J

Jacek Hałasik we wspomnieniach przyjaciół
Zawsze witał się słowami "cześć wieruchna". Miał niesamowite poczucie humoru. Znał doskonale gwarę poznańską. Jak podkreślał jest "szczunem z Łazarza" i z tym fyrtlem czuje się najbardziej związany. 25 czerwca minie rocznica śmierci Jacka Hałasika, którego wspominali bliscy, przyjaciele i współpracownicy.
>> W I Ę C E J

To dla nich drugi dom...
Przy ul. Konopnickiej znajduje się dzienny dom pomocy, w którym seniorzy nie mają czasu na nudę. Jak wygląda działalność placówki można było przekonać się podczas czwartkowych drzwi otwartych.
>> W I Ę C E J

"Randka w ciemno"
Spektakl w reżyserii Marka Zgaińskiego przygotowali we wtorkowy wieczór aktorzy "Mojego Teatru" tworzonego przez znanego aktora Tadeusza Falanę.
>> W I Ę C E J

Z rur wodociągowych tworzyli instrumenty muzyczne
Warsztaty tworzenia instrumentów, które wykorzystane zostaną na wtorkową Paradę Łazarską zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".
>> W I Ę C E J

Łazarz widziany oczami mieszkańców
Z okazji 30. jubileuszowych Dni Łazarza zorganizowana została wystawa zdjęć, które wykonali sami mieszkańcy.
>> W I Ę C E J

30. Dni Łazarza rozpoczęte!
W poniedziałek w domu kultury "Krąg" uroczyście zainaugurowano 30. jubileuszowe Dni Łazarza. Przez tydzień odbędzie się ponad 50 imprez, w tym koncerty, wystawy, wycieczki, imprezy sportowe, a na zakończenie ulicą Głogowską przejdzie barwny korowód przy akompaniamencie orkiestry dętej i w towarzystwie zabytkowych samochodów.
>> W I Ę C E J

Przez ponad tydzień już po raz 30. Łazarz będzie świętować
Ponad 50 imprez przez dziewięć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne, a na zakończenie barwy korowód główną ulicą dzielnicy. W poniedziałek rozpoczynają się 30. jubileuszowe Dni Łazarza, czyli organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu.
>> W I Ę C E J

"Łazarz oczami mieszkańców"
Kochasz Łazarz? Lubisz fotografować? Organizatorzy 30. jubileuszowych Dni Łazarza zapraszają chętnych do wzięcia udziału w konkursie "Łazarz oczami Mieszkańców".
>> W I Ę C E J

Tak było rok temu...
Blisko 50 imprez przez sześć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne. Od barwnej parady, rozpoczęło się w czwartek 24 maja, organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu i możliwe, że nawet w Polsce
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: