Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez ponad tydzień już po raz 30. Łazarz będzie świętować - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez ponad tydzień już po raz 30. Łazarz będzie świętować
24-05-2019 10:37   Janusz Ludwiczak
Ponad 50 imprez przez dziewięć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne, a na zakończenie barwy korowód główną ulicą dzielnicy. W poniedziałek rozpoczynają się 30. jubileuszowe Dni Łazarza, czyli organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu.

Będą to już 30. Dni Łazarza. Rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do 4 czerwca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

– Dni Łazarza podobnie jak w latach ubiegłych są imprezą zróżnicowaną tematycznie, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizuje je wiele podmiotów: szkoły, placówki kulturalne, instytucje, fundacje czy organizacje pozarządowe działające na Łazarzu. Silnym akcentem będzie przypadająca 4 czerwca 30. rocznica wolnych wyborów, które zakończyły epokę komunistyczną w Polsce. Tego dnia przejdzie parada łazarska. Jeden dzień poświęcimy pamięci Jacka Hałasika, który towarzyszył nam przez wiele lat, m.in. w konkursach gwarowych – zapowiada Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

– Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje, a na Łazarzu doszło w ostatnich latach do kilku zmian, powstało chociażby wiele nowych galerii kulturalnych – dodaje Janusz Heller.

We wtorek Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zorganizuje "Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i fotograficznej dzieci". Z kolei popołudniu w Ogrodzie Łazarz odbędą się warsztaty bębniarskie. Wieczorem Klub "Krąg" zaprosi na przedstawienie teatralne "Randka w ciemno" Marka Zgaińskiego.

Przez dwa dni odbywać będzie się "ŁazART tour". Organizatorzy wydarzenia umożliwią poznaniakom zapoznanie się z bogactwem oferty kulturalno–artystycznej na Łazarzu. Na chętnych czekać będą galerie sztuki i miejsca kulturotwórcze.

W piątek, 31 maja na Orliku przy Arenie po raz siódmy zmierzą się policjanci, strażnicy, pracowni MPK i strażnicy miejscy. W samo południe znajomością wiedzy o Łazarzu wykażą się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podczas kolejnego "Łazarskiego Omnibusa".

Najwięcej atrakcji czekać będzie w weekend. Ponownie na Orliku przy Arenie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Zawiei czyli... "Gramy dla Marianki". Oprócz samego widowiska sportowego odbędzie się również festyn dla najmłodszych. Loteria fantowa, mini boisko do piłki nożnej, miasteczko zabaw dla najmłodszych oraz malowanie samochodu Click2go, który w dniu następnym będzie do wynajęcia. Cały dochód z wynajmu przeznaczony będzie na konto fundacji wspierającej nasz tegoroczny cel.

W niedzielę w Parku Wilsona odbędzie się Festyn Łazarski, w ramach którego popołudniu w Muszli Koncertowej podczas koncertu galowego wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK.

30. jubileuszowe Dni Łazarza zakończy 4 czerwca barwny korowód, który już po raz 14. przejdzie m.in. ulicą Głogowską oraz przyznanie tytułu "Człowiek Roku Łazarza", czyli wartościowej osoby, która od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

Aktualny program 30. jubileuszowych Dni Łazarza można znaleźć na stronie internetowej Klubu Osiedlowego "Krąg".
Sprawdź PROGRAM 30. jubileuszowych Dni Łazarza


Komentarze (1)

27-05-2019 17:26:20
pyra
Jeszcze dodam, ze w srode 29 maja o godzinie 18:00 odbedzie sie wernisaz wystawy fotograficznej "Łazarz oczami Mieszkańców", na ktory to mogli wszyscy wyslac swoje fotki robione na naszym kochanym Lazarzu. Juz bylo o tym pisane wczesniej tutaj 14 maja. http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=13362
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: