Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

30. Dni Łazarza rozpoczęte! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
30. Dni Łazarza rozpoczęte!
28-05-2019 08:04   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w domu kultury "Krąg" uroczyście zainaugurowano 30. jubileuszowe Dni Łazarza. Przez tydzień odbędzie się ponad 50 imprez, w tym koncerty, wystawy, wycieczki, imprezy sportowe, a na zakończenie ulicą Głogowską przejdzie barwny korowód przy akompaniamencie orkiestry dętej i w towarzystwie zabytkowych samochodów.

30. jubileuszowe Dni Łazarza potrwają aż do 4 czerwca. Zainaugurowano je w poniedziałkowe popołudnie w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego. W uroczystości wzięli udział między innymi miejscy radni: Filip Olszak i Lidia Dudziak, a dzielnicowe święto otworzyli Andrzej Janowski - przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Jerzy Babiak z Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Podczas inauguracyjnego koncertu specjalne podziękowania wręczono Izabeli Wysockiej, która była wieloletnim współorganizatorem Dni Łazarza, a także przez 32 lat pracowała w sekretariacie "Kręgu" i była instruktorem kulturalno-oświatowym.

– Dni Łazarza podobnie jak w latach ubiegłych są imprezą zróżnicowaną tematycznie, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizuje je wiele podmiotów: szkoły, placówki kulturalne, instytucje, fundacje czy organizacje pozarządowe działające na Łazarzu. Silnym akcentem będzie przypadająca 4 czerwca 30. rocznica wolnych wyborów, które zakończyły epokę komunistyczną w Polsce. Tego dnia przejdzie parada łazarska. Jeden dzień poświęcimy pamięci Jacka Hałasika, który towarzyszył nam przez wiele lat, m.in. w konkursach gwarowych – zapowiada Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na weekend. Na Orliku przy Arenie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej im. Macieja Zawiei czyli... "Gramy dla Marianki". Oprócz samego widowiska sportowego odbędzie się również festyn dla najmłodszych. Loteria fantowa, mini boisko do piłki nożnej, miasteczko zabaw dla najmłodszych oraz malowanie samochodu Click2go, który w dniu następnym będzie do wynajęcia. Cały dochód z wynajmu przeznaczony będzie na konto fundacji wspierającej nasz tegoroczny cel.

W niedzielę w Parku Wilsona odbędzie się Festyn Łazarski, w ramach którego popołudniu w Muszli Koncertowej podczas koncertu galowego wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK.

Przez dwa dni odbywać będzie się "ŁazART tour". Organizatorzy wydarzenia umożliwią poznaniakom zapoznanie się z bogactwem oferty kulturalno–artystycznej na Łazarzu. Na chętnych czekać będą galerie sztuki i miejsca kulturotwórcze.

– Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje, a na Łazarzu doszło w ostatnich latach do kilku zmian, powstało chociażby wiele nowych galerii kulturalnych – wskazuje Janusz Heller.

30. jubileuszowe Dni Łazarza zakończy 4 czerwca barwny korowód, który już po raz 14. przejdzie m.in. ulicą Głogowską oraz przyznanie tytułu "Człowiek Roku Łazarza", czyli wartościowej osoby, która od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

Aktualny program 30. jubileuszowych Dni Łazarza można znaleźć na stronie internetowej Klubu Osiedlowego "Krąg".
Sprawdź PROGRAM 30. jubileuszowych Dni Łazarza


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: