Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stacja "Jarochowskiego/Potworowskiego" stanęła 130 metrów dalej - przy Stablewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stacja "Jarochowskiego/Potworowskiego" stanęła 130 metrów dalej - przy Stablewskiego
13-03-2017 01:19   Janusz Ludwiczak
Z początkiem marca uruchomiony został Poznański Rower Miejski. Równocześnie na Łazarzu stanęło siedem nowych stacji. Jedna z nich miała znaleźć się przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego, tymczasem wypożyczalnię jednośladów ustawiono 130 metrów dalej, pomiędzy ulicami Stablewskiego a Morawskiego. Równocześnie kierowcy stracili dwa miejsca postojowe.

Nowe wypożyczalnie miejskich jednośladów znalazły się w siedmiu nowych lokalizacjach: przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Krauthofera (budowę ukończono w grudniu), przy Dworcu Głównym (na placu dworcowym oraz od strony ronda Szczęśliwej Podróży), przed Dworcem Zachodnim (przy poczcie), w rejonie Parku Kasprowicza (przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego oraz Wyspiańskiego/Ułańska - przy sklepie Żabka), a także przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Palacza oraz obok ronda Jeziorańskiego (po stronie Pl. Nowakowskiego).

Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego "Jarochowskiego/Potworowskiego" jak sama nazwa wskazuje powinna znaleźć się na ul. Jarochowskiego przy skrzyżowaniu z Potworowskiego, jednak stanęła... 130 metrów dalej - tuż za skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego (pomiędzy Morawskiego). Równocześnie kierowcy stracili dwa miejsca postojowe. Dlaczego tak się stało? To pytanie skierowaliśmy do Zarządu Transportu Miejskiego i operatora systemu, firmy Nextbike.

Poznański Rower Miejski działa od 2012 roku. Obecnie na Łazarzu znajduje się 12 wypożyczalni miejskich jednośladów. W 2016 roku z sześciu dotychczasowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, które znajdują się na Łazarzu dokonano blisko 45 tysięcy wypożyczeń miejskich jednośladów, z czego najwięcej przy Parku Wilsona oraz przy dworcu Poznań Główny.

Aktualizacja 13.03.2017 godz. 11:54: Mamy już odpowiedź z Zarządu Transportu Miejskiego:
Stacja PRM Jarochowskiego/Potworowskiego została zamontowana w obecnej lokalizacji tymczasowo – ze względu na zaparkowane samochody nie było możliwości ustawienia jej w planowanej lokalizacji. Gdy tylko będzie to możliwe stacja zostanie przestawiona w docelową lokalizację. Zostanie też powiększona do 15 stojaków - tłumaczy Agnieszka Smogulecka z ZTM.


Komentarze (10)

14-03-2017 09:54:47
M.
@as, całkiem sporą grupę rowerzystów stanowią kierowcy i w obu tych rolach tak samo łamią przepisy. Jeszcze nie zdarzyło mi się przejechać przez centrum, żeby jakiś mądrala nagle nie przypomniał sobie o zmianie pasów bez używania kierunkowskazów. Nie raz zostałam "obtrąbiona" za zatrzymanie się na stopie, a jakże często kierowcy wymuszają pierwszeństwo na pieszych przy skręcaniu na zielonej strzałce. Parkowanie - to już osobna kategoria. Np. skrzyżowanie ul. Morawskiego z Bogusławskiego wiecznie zastawione samochodami na tyle skutecznie, że nie da się przejść na drugą stronę jezdni. Kierowcom też zdarza się zasuwać po chodniku, bo wpadają na genialny pomysł parkowania w dwóch rzędach. No, ale jak zwykle, wszystkiemu winni piesi i cykliści.
14-03-2017 09:01:06
morlock
@M Mimo rzem Poznaniak to nie jestem centusiem ;-) Natomiast gdy mam do przejścia pierdylion kroków (przepraszam za słownictwo) do najbliższej stacji rowerowej to wolę per pedes. I póki bozia zdrowie daje to to właśnie preferuję. Górczyn, Jeżyce? Żaden problem, wszystko w zasięgu wygodnych papci. Gorzej z pozostałymi dzielnicami ale 1-2 przystanki "na waleta" i po problemie. Wolę piesze wycieczki od tuptania do stacji rowerów. Alergia wiecznego kierowcy par excellence na pedałowców? Nie wiem, ale psychiatra jest droższy od zębologa.
13-03-2017 19:39:42
M.
@morlock, pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Jeżeli sieć stacji jest odpowiednio gęsta, to faktycznie po centrum można przemieszczać się za darmo.
13-03-2017 19:33:00
as
@M. moim zdaniem cwoki na rowerach maja w tym teczowym miescie tyle udogodnien a jednego dzisiejszego dnia spotkalem 4 tych wykolejencow na chodniku...
13-03-2017 15:31:37
Dyzio
Ja proponował bym tą stacje przenieść na skrzyżowanie Hetmańskiej z Arciszewskiego i Grochowska. Jest tam przystanek tramwajowy i autobusowy. Nie widzę sensu 2 stacji rowerowych w jednym parku. Gdy na tak dużym skrzyżowaniu stacji brak.
13-03-2017 15:11:07
;-)
... moim zdaniem tam było miejsce tylko na 1 auto. Fajnie, że stacja stoi gdzie stoi ;-)
13-03-2017 14:23:25
morlock
@Jola. Pani Jolu sądzę po Pani poście że pisze Pani jako osobiście zainteresowana w ten interes osoba. Cytując Pani manipulacje -"...komunikację...mam całkowicie za darmo". I tyle w temacie.
13-03-2017 11:54:40
M.
@as, podążająć tokiem twojego myślenia, właściciele samochodów zastawiąją chodniki, żeby pieszym wybić z głowy fanaberię jaką jest chodzenie...
13-03-2017 11:34:57
Jola
Moim zdaniem na plus - im więcej stacji, tym lepsza możliwość komunikowania się. Sama jestem kierowcą, ale odkąd są rowery na rynku łazarskim komunikację miejską od wiosny do później jesieni mam całkowicie za darmo. Poza tym ruch to zdrowie. Nie bez powodu rowery są tak bardzo popularne na zachodzie Europy. :) Trzeba dać im szansę. Odetchniemy my i nasze portfele. :)
13-03-2017 01:57:39
as
Przeciez to zamysl teczowego, zochydzic ludzi do posiadania samochodow...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: