Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 45 tysięcy wypożyczeń roweru miejskiego na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 45 tysięcy wypożyczeń roweru miejskiego na Łazarzu
09-12-2016 00:36   Janusz Ludwiczak
W tym roku z sześciu stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, które znajdują się na Łazarzu dokonano blisko 45 tysięcy wypożyczeń miejskich jednośladów, z czego najwięcej przy Parku Wilsona oraz dworcu Poznań Główny. W lipcu uruchomiono dwie nowe stacje - na Rynku Łazarskim i przy II LO. W przyszłym roku pojawią się kolejne - w Parku Kasprowicza, przy Rondzie Jeziorańskiego i w pobliżu Dworca Zachodniego.

Poznański Rower Miejski działa od 2012 roku. W tym roku odnotowano ponad trzykrotny wzrost liczby wypożyczeń w stosunku do roku ubiegłego. W sumie od 1 marca do 30 listopada liczba wypożyczeń w całym Poznaniu wyniosła 388 256, a rejestracji nowych użytkowników – 25 091. Dla porównania przed rokiem było to odpowiednio 124 926 wynajmów i 13 926 rejestracji.

Na Łazarzu można korzystać z aż sześciu wypożyczalni miejskich jednośladów, które znajdują się na placu Dworcowym (plac przed dworcem Poznań Główny - przy peronie 4), obok Collegium Stomatologicum (przy zbiegu Bukowskiej i Przybyszewskiego), na ul. Hetmańskiej (przy skrzyżowaniu z Głogowską) oraz w pobliżu Parku Wilsona (na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Berwińskiego. W połowie nowego roku uruchomiono dwie nowe stacje: na ulicy Matejki, przy II Liceum Ogólnokształcącym i na Rynku Łazarskim (na skwerze im. Kazimierza Nowaka - tzw. "Lejek Łazarski").

Miejskie rowery najczęściej są wypożyczane przy dworcu Poznań Głównym oraz w okolicach Parku Wilsona.

Największą popularnością cieszyła się lokalizacja "Poznań Główny", gdzie dochodziło do 3,33% wszystkich wypożyczeń oraz 3,16% zwrotów w tym roku. To jedna z dziesięciu najpopularniejszych stacji w Poznaniu. Miało tu miejsce ponad 25 tysięcy wynajmów i zwrotów. "Park Wilsona" pod względem natężenia wypożyczeń i zwrotów jest na miejscu 13-tym (2,45%/2,48%). "Bukowska/Przybyszewskiego" to miejsce 15. (2,27% wynajmów), a "Głogowska/Hetmańska" - 23. (1,73% wynajmów). Stacja "Matejki" plasuje się w czwartej dziesiątce – wylicza Marek Fall z Nextbike, operator Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W przyszłym roku wypożyczalnie miejskich rowerów mają znaleźć się przy Dworcu Zachodnim (w pobliżu Poczty Głównej), przy skrzyżowaniu Jarochowskiego z Palacza i Potworowskiego, w pobliżu Areny – przy skrzyżowaniu Wyspiańskiego i Wojskowej oraz na Rondzie Jana Nowaka–Jeziorańskiego. Lokalizacje te zaopiniowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Wypożyczenia Poznańskiego Roweru Miejskiego na Łazarzu:
• Poznań Główny – 12 929 (3,33%) wypożyczeń, 12 269 (3,16%) zwrotów
• Park Wilsona – 9 512 (2,45%) wypożyczeń, 9 626 (2,48%) zwrotów
• Bukowska/Przybyszewskiego (Uniwersytet Medyczny) – 8 813 (2,27%) wypożyczeń
• Głogowska/Hetmańska – 6 717 wypożyczeń (1,73%)
• Matejki (przy II LO) – niespełna 3,5 tys. wypożyczeń
• Rynek Łazarski – blisko 3,4 tys. wypożyczeń.


Komentarze (3)

09-12-2016 16:38:24
mk35
@Hania: Jeśli te 4-5% użytkowników dróg przesiadłoby się z rowerów do samochodów i powiększyłoby korki, to docenilibyśmy promowanie roweru jako środka transportu w mieście. Oczywiście, że to nie środek dla wszystkich, ale wystarczy, że na rower przesiadłoby 10% użytkowników samochodów, to z poznańskich dróg każdego dnia znikłoby kilkadziesiąt tysięcy samochodów i od razu zrobiłoby się luźniej.
09-12-2016 13:43:21
Hania
Jaskowiak, na sile chce aby z czegos go zapamietano a wiec przy aprobacie 4 - 5% uzytkownikow ulic czyli rowerzystow, na sile robi wszystko w temacie ROWERY. Nie umie rzadzic Poznaniem, jak mowia w UM pan prezydent uczy sie zarzadzania miastem. Pozatym czlowiek ten nie posiada charyzmy, zero, a ona potrzebna jest na takim stanowisku. Szkoda, ze jeszcze 2 lata do konca kadencji bo bedziemy mieli rowerowy Poznan gdzie pieszy i kierowca zostaje spychany na ostatni plan. Zapamietam p.Jaskowiaka negatywnie.
09-12-2016 11:14:55
zdziwiona
I tu m a m y odpowiedz ,że na tak z w a r t a zabudowę Sw, Lazarza , ł a d u j e sie rowerzystow. Nieruchomości ( ogromne kamienice ) , a w nich mieszkańcy ogradzają teren gdzie można , a s a m o c h o d y wypychaja na chodniki i jezdnie. C i s z a tylko w sprawie przechodniów. I tak mamy korki samochodowe i n i e zawsze odpowiedzialnych rowerzystow. Panie (owie ), czyżby za m a ł o było wypadków na Łazarzu !!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: