Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W długi weekend Bukowska będzie zamknięta. Autobusy pojadą przez Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W długi weekend Bukowska będzie zamknięta. Autobusy pojadą przez Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego
04-04-2012 00:46   Janusz Ludwiczak
Kierowcy i pasażerowie autobusów znów tracili nerwy i czas w korkach, a to z powodu III etapu przebudowy ulicy Bukowskiej. Nie mamy dla nich dobrych wiadomości. W długi weekend, na 9 dni ulica Bukowska od Zeylanda do Bułgarskiej całkowicie zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Autobusy linii nr 48, 59, 63, 69, 77, A i L będą jeździć najprawdopodobniej objazdem przez Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego.

W poniedziałek wieczorem zakończył się trzeci etap przebudowy ulicy Bukowskiej. Przez trzy dni drogowcy zrywali starą nawierzchnię, wzmacniali konstrukcję jezdni, między innymi poprzez ułożenie specjalnej siatki poliuretanowej, a następnie układali nową nawierzchnię - warstwę wiążącą.

Z powodu remontu znów zakorkowane były ulice: Wojskowa, Marcelińska, Polna, a także Matejki. Sznur samochodów ciągnął się również na ulicy Przybyszewskiego. Sytuację komplikował jeszcze remont Ronda Jeziorańskiego i ulicy Grunwaldzkiej.

Problem ze skrętem z ulicy Marcelińską w Polną oraz z Wojskowej w Marcelińską miały autobusy MPK, szczególnie przegubowe.

W poniedziałek wieczorem ulica Bukowska pomiędzy Polną a Przybyszewskiego została znów otwarta dla ruchu, a sytuacja na drogach wróciła do normy.

Największe utrudnienia czekać będą jednak w długi weekend. Od 28 kwietnia do 6 maja ulica Bukowska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu od Zeylanda aż do Bułgarskiej. Wiadomo już, że na pewno przejezdne będą skrzyżowania, czyli kierowcy będą mogli ulicami Kraszewskiego, Szylinga, Polną, Przybyszewskiego, Szamotulską, Grochowską, Polską i Bułgarską przejeżdżać przez Bukowską.

Prace związane z wymianą krawężników oraz przebudową chodników i ścieżek rowerowych, które prowadzone są od listopada są mocno zaawansowane. Dlatego wkraczamy w ostatni etap remontu, czyli wymianę całej nawierzchni. Dla sprawnego przeprowadzenia tego remontu zamykamy pewne fragmenty ulic. Ostatnim etapem będzie całkowite zamknięcie ulicy Bukowskiej od Zeylada do Bułgarskiej. Zakładamy, że wszystkie prace zakończą się do 6 maja - tłumaczy Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

Na 9 dni zmienią swoje trasy autobusy linii nr 48, 50, 59, 63, 69, 77, 91, A, L, 240 i 242.

Wiemy, że uda nam się jeździć poprzecznie. Do tego czasu będzie już częściowo otwarte Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, więc autobusy zostaną skierowane objazdem najprawdopodobniej przez Grunwaldzką. Pojawiła się też koncepcja, by zakończyć niektóre trasy na Ogrodach, jednak to spowodowałoby duże perturbacje. Myśleliśmy też o skierowaniu autobusów objazdem ulicą Dąbrowskiego. Wydaje się, że ulicą Grunwaldzką będzie najlepiej dojechać do z i centrum. Będą to dni wolne od pracy, więc ten ruch powinien być mniejszy - powiedział Tomasz Łapsewicz z Zarządu Transportu Miejskiego.


R E K L A M A

Komentarze (2)

04-04-2012 14:08:39
w
przed maturą polecam spacer :)
04-04-2012 12:51:17
JOA
Już się martwię jak syn dojedzie na maturę 4 maja do LO nr I.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: