Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od 14 kwietnia "szesnastka" nie dojedzie z Łazarza do Kupca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od 14 kwietnia "szesnastka" nie dojedzie z Łazarza do Kupca
03-04-2012 21:43   Janusz Ludwiczak
W przyszłą sobotę rozpocznie się remont torowiska na pl. Wolności i 27 Grudnia. Z tego powodu przez miesiąc "szesnastką" nie będzie można dojechać z Łazarza do Politechniki, pl. Bernardyńskiego czy w okolice Kupca.

W sobotę, 14 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na ul. 27 Grudnia i na pl. Wolności. Do pojazdów niskopodłogowych i potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowany zostanie również przystanek naprzeciwko Arkadii.

Remont będzie prowadzony od przystanku Al. Marcinkowskiego do węzła rozjazdowego przy Okrąglaku, w sumie prawie pół kilometra toru pojedyńczego. W ramach remontu wymienione zostaną oczywiście szyny i nawierzchnia, zyska też przystanek na Pl. Wolności. Czasu nie mamy zbyt wiele, trzeba się śpieszyć, żeby zdążyć do EURO2012. Wszak jest to miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kibica - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Przez ponad miesiąc tramwaje nie będą kursować od AWF-u do Okrąglaka oraz od węzła Kórnickiej i Jana Pawła II w kierunku centrum. "Szesnastką" nie dojedziemy więc do Politechniki, na pl. Bernardyński czy w okolice Kupca Poznańskiego. W zamian do centrum kursować mają autobusy zastępcze "za tramwaj", a "trzynastka" będzie pełnić rolę "wahadła". Tramwaje kursować będą objazdem przez Towarową lub przez Śródkę.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza Poznań" przez miesiąc tramwaje linii nr 2 i 9 będą jeździć przez Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Towarową, Św. Marcin, Most Uniwersytecki do Ronda Kaponiera i dalej po stałych trasach. Natomiast dla linii tramwajowych nr 3 i 11 wytyczony zostanie objazd prowadzący przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Mielżyńskiego, Pl. Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego, do pętli na Placu Wielkopolskim.

"Trzynastka" ze Starołęki skrócona zostanie do al. Marcinkowskiego. Od skrzyżowania Królowej Jadwigi i Garbar przez Strzelecką, Podgórną, al. Marcinkowskiego, Gwarną do Ronda Kaponiera mają jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj".

Remont będzie kosztować 2,7 mln zł i zakończy się w połowie maja.


Komentarze (2)

04-04-2012 22:19:25
nie wierzę w nic
zakończy się w połowie maja / czerwca / lipca* 2012, 2013,2014*... niepotrzebne w razie potrzeby skreślić
04-04-2012 22:02:47
bartek
To jak będziemy dojezdzac na Kórnicką? Nie będzie nic bezposrednio?
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: