Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

5 maja tramwaje powrócą na Rondo Jeziorańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
5 maja tramwaje powrócą na Rondo Jeziorańskiego
28-03-2012 01:16   Janusz Ludwiczak
Za pięć tygodni tramwaje znów będą jeździć przez Hetmańską i Reymonta na Ogrody i Grunwald. W drugiej połowie kwietnia przywrócony zostanie natomiast ruch samochodowy na Rondzie Jeziorańskiego i ulicy Grunwaldzkiej.

W sobotę, 5 maja tramwaje mają powrócić na Rondo Jeziorańskiego, takie są przynajmniej plany spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012, która realizuje tą inwestycję.

Do 20 kwietnia mają się zakończyć roboty torowo-sieciowe oraz układanie nawierzchni bitumicznej w torowisku tramwajowym. Do końca kwietnia uruchomiona ma zostać sygnalizacja świetlna, a wcześniej ruch kołowy zostanie przywrócony na wschodniej nitce ul. Reymonta i Przybyszewskiego (prowadzącej w kierunku Górczyna) oraz na ulicy Grunwaldzkiej pomiędzy Obozową a Wojskową.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem od 5 maja tramwaje znów będą jeździć przez Hetmańską i Reymonta na Ogrody i Grunwald.

Bimby będą jeździć tak jak miało to miejsce od 3 września do 4 listopada. I tak "siódemka" będzie od skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej jechać przez Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego na Ogrody, zaś "jedynka" pojedzie przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką do Budziszyńskiej. Przez Most Dworcowy, Głogowską, Reymonta, Hetmańską, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką do Budziszyńską pojadą za to tramwaje linii nr 6 i 13.

Tramwaje nie dojadą do Junikowa, gdyż do końca października potrwa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Problem wynika również z braku umów z Eneą na zasilanie sieci trakcyjnej. Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 zapewnia, że tramwaje do Junikowa dojadą 1 listopada. Jeśli tak się nie stanie na cmentarz będzie można dojechać tylko autobusem "za tramwaj".


Komentarze (5)

31-03-2012 20:24:10
stachu
Jakoś kilka lat temu remont Ronda Starołęka i Śródki potrafili zrobić w jedne wakacje od poczatku czerwca do końca sierpnia. Dlaczego z podobnym rondo grzebią się pół roku???
29-03-2012 17:41:00
poznaniAnka
T2 wcale też nie jest jechać lepiej. Najwięcej czasu traci się na Marcelińskiej i Grunwaldzkiej. brakuje tego tramwaju.
28-03-2012 22:46:33
pk
To kolejna ściema. Obecnie Bałtyk jest tak rozkopany że tramwaj pojedzie tam pewnie we wrzesniu. Ponadto ktoś zapomniał o budowie wiaduktów na Grunwaldzkiej. Tramwaj pojedzie do cmentarza nie szybciej niż za rok.
28-03-2012 19:20:53
tonny
oby, bo T3 nie da jezdzic, ciagle sie spoznia, stoi sporych korkach zwlaszcza na Grochowskiej.
28-03-2012 14:54:05
kaśka
trzymamy za słowo
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: