Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Ronda Jeziorańskiego trwa już 200 dni {RAPORT Z PLACÓW BUDOWY, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Ronda Jeziorańskiego trwa już 200 dni {RAPORT Z PLACÓW BUDOWY, GALERIA ZDJĘĆ}
21-03-2012 16:50   Janusz Ludwiczak
Równo 200 dni temu rozpoczęła się przebudowa Ronda Jeziorańskiego. Tyle samo czasu trwa również budowa nowego dworca kolejowego i nowej trasy tramwajowej do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Przedstawiamy kolejny nasz raport z placów budowy.

Dokładnie 200 dni temu, 3 września 2011 roku rozpoczęła się przebudowa Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego, natomiast pięć dni później ruszyły prace na ul. Roosevelta. Tyle samo czasu trwa również budowa nowego dworca kolejowego oraz trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Po raz kolejny zajrzeliśmy z aparatem na place budowy - oto nasz cykliczny raport.


Przedłużenie PST do Dworca Zachodniego: Rozpoczęła się rozbiórka budynku rozdzielni przesyłek pocztowych

Pod koniec zeszłego tygodnia ekipy budowlane rozpoczęły prace rozbiórkowe związane z wyburzaniem budynku, w którym mieściła się rozdzielnia przesyłek pocztowych. Za kilka miesięcy w tym miejscu prowadzić będzie trasa PeSTki. Wyburzane są budynki przy ul. Głogowskiej 23, znajdujące się naprzeciwko MTP i restauracji Mc Donald's. Prace związane są z budową trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i włączenia jej do ulicy Głogowskiej.


Dworzec: Montują schody ruchome

Stoi już gotowa bryła przyszłego Dworca Głównego. Zakończył się montaż tzw. "ości", czyli elementów ażurowej konstrukcji dachu. Dobiega końca montaż szyb, tak więc budowla została już praktycznie cała oszklona. Obecnie ekipy budowlane rozpoczynają montaż wind i ruchomych schodów (niestety będą jeździć tylko w górę).


Roosevelta: W połowie maja będzie gotowy nowy wiadukt?

5 marca całkowicie dla ruchu kołowego została zamknięta ulica Roosevelta (pomiędzy Rondem Kaponiera a Mostem Dworcowym). Gotowe są już filary, które podtrzymają przyszły wiadukt.

Gotowe są już mury oporowe. Od przyszłego tygodnia montowane będą przęsła pod pomosty. Zakładamy, że do połowy maja cały obiekt będzie gotowy - powiedział Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.


Na Grunwaldzkiej są już nowe tory

Drogowcy ułożyli już nowe torowisko pomiędzy ulicami Matejki a Roosevelta. Przypomnijmy, że prace na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęły się na początku lutego i trwają już ponad miesiąca. Jeśli ekipy będą pracować nadal w takim tempie, to możliwe, że już za miesiąc na Grunwaldzkiej będzie gotowe nowe torowisko, którymi pojadą tramwaje linii nr 6, 13 i 15.

Prace intensywnie prowadzone są również na innym odcinku ulicy Grunwaldzkiej. W ubiegłym tygodniu ruszył remont torowiska, na odcinku od skrzyżowania Matejki i Szylinga do ulicy Wojskowej.


Rondo Jeziorańskiego: prace zakończą się w kwietniu?

Na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego gotowe jest już nowe torowisko. Obecnie montowana jest nowa sieć trakcyjna. Drogowcy wymieniają również chodniki oraz prowadzą prace na wschodniej nitce ulicy Przybyszewskiego i Reymonta (w kierunku Górczyna).

Prawdopodobnie za miesiąc otworzymy Rondo Jeziorańskiego i przywrócony zostanie tam przynajmniej ruch samochodowy. Najpóźniej do 15 maja planujemy zakończyć wszelkie prace - tłumaczy Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.


Do Euro 2012 pozostało 79 dni, a pierwszy mecz w Poznaniu w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zostanie rozegrany 10 czerwca. Czasu jest więc i dużo i mało, na pewno drogowcom nie grożą już opady śniegu i siarczyste mrozy.


Komentarze (1)

21-03-2012 23:19:04
tonny
z roosevelta i tak nie zdaza
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: