Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez remont Bukowskiej w korkach stało się nawet dwie godziny. Za tydzień będzie podobnie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez remont Bukowskiej w korkach stało się nawet dwie godziny. Za tydzień będzie podobnie?
27-03-2012 01:14   Janusz Ludwiczak
Horror komunikacyjny czekał w poniedziałek kierowców i pasażerów autobusów miejskich. Wszystko z powodu remontu nawierzchni na ul. Bukowskiej. W korkach trzeba było stać nawet 2 godziny. Autobusy, które normalnie odcinek od Ronda Kaponiera do przystanku Polna/Szpital pokonują w 4-6 minut w poniedziałek jechały ponad pół godziny.

W weekend i poniedziałek drogowcy prowadzili remont nawierzchni na ulicy Bukowskiej, na odcinku pomiędzy ulicami Szylinga a Polną.

Dla kierowców jadących w kierunku Grunwaldu i Ławicy wytyczony został objazd przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Jackowskiego, Polną i Bukowską, a kierunku powrotnym przez Bukowską, Polną, Marcelińską, Wojskową, Grunwaldzką, Szylinga i Bukowską.

Zamknięcie krótkiego fragmentu Bukowskiej kompletnie sparaliżowało komunikację. W korkach stali kierowcy jak i pasażerowie. Sznur samochodów ciągnął się zarówno na Bukowskiej, drogach objazdowych (Polnej, Grunwaldzkiej, Szylinga, Wojskowej), ale też ulicach: Matejki, Kasprzaka, Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej, Głogowskiej, Reymonta, Wyspiańskiego, Arciszewskiego, Hetmańskiej... nie było praktycznie ulicy, która nie byłaby zakorkowana.

Porąbało ich w tym mieście. Ku***, ku***, ku*** co to ma być! - krzyczał przez otwarte okno jeden z kierowców, który stał w korku na ulicy Matejki, na wysokości ulicy Grunwaldzkiej. Na dodatek mężczyzna stukał mocno w kierownicę.

Nie ma się co dziwić temu kierowcy, aby przejechać samochodem od skrzyżowania Kasprzaka i Hetmańskiej do Rynku Jeżyckiego trzeba było stać w korku nawet 2 godziny. Idąc spacerem wzdłuż ulicy Matejki od Grunwaldzkiej do Wyspiańskiego można było naliczyć aż pięć autobusów linii nr 64.

Sami pasażerowie byli również zdezorientowali, gdyż dziwili się, co autobusy linii nr 48, 59, 63, 69, 77, A i L robią na ulicy Grunwaldzkiej. Ucieszyły się osoby, które na Rondzie Jeziorańskiego czekały na autobus T2 i zamiast niego przyjechał autobus 48 z napisem "Rondo Kaponiera". Radość ta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już za skrzyżowaniem z Wojskową autobus stanął w korku.

Kierowcy autobusów okazali się bardzo mili dla pasażerów, których wypuszczali z pojazdów na ulicy Grunwaldzkiej. Własne nogi okazały się najszybszym sposobem poruszania się w poniedziałek po mieście.

Autobusy, które normalnie odcinek od Ronda Kaponiera do przystanku Polna/Szpital pokonują w 4-6 minut w poniedziałek jechały ponad pół godziny. Dla przykładu autobusy linii nr 77, który z Ronda Kaponiera odjeżdżał o 14:48 na przystanku "Polna/Szpital" powinien być według rozkładu cztery minuty później. W rzeczywistości był pół godziny później o 15:19.

Remont ulicy Bukowskiej na odcinku od Szylinga do Polnej już się zakończył. Od wtorku przywrócony został ruch kołowy na tym fragmencie ulicy Bukowskiej.

Jednak od soboty, przez cały weekend do poniedziałku włącznie czeka nas kolejna powtórka z rozrywki. Drogowcy rozpoczną IV etap przebudowy ulicy Bukowskiej. Tym razem remont nawierzchni będzie prowadzony na odcinku od Polnej do Przybyszewskiego.

Dla kierowców jadących w kierunku Grunwaldu i Ławicy objazd wytyczony zostanie ulicami Bukowską, Polną, Marcelińską, Przybyszewskiego i Bukowską, zaś w kierunku do centrum przez Bukowską, Przybyszewskiego, Szamarzewskiego, Polną i Bukowską.

Od 30 marca do 2 kwietnia objazdami kursować będą też autobusy linii nr 48, 59, 63, 69, 77, pospiesznych A i L oraz nocnych nr 240 i 242. W poniedziałek nie było jeszcze wiadomo jakimi dokładnie trasami objazdami będą jeździć.

Mamy propozycję, którą ustaliliśmy już z MPK i Zarządem Dróg Miejskich, natomiast dopracowany miał być jeszcze projekt organizacji ruchu. Problem jest ze skrzyżowaniem ulic Polna, Marcelińska, Wojskowa. Jeśli tam skierujemy objazd, to autobus jadąc z miasta będzie jechał drogą podporządkowaną. Na tą chwilę nie wiemy, czy będzie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Rozważaliśmy poprowadzenie objazdu przez Bukowską, Polną i Marcelińską lub przez Szylinga, Grunwaldzką i Wojskową. Zastanawiamy się, które rozwiązanie byłoby najbardziej optymalne dla pasażera. We wtorek powinna być znana szczegółowa informacja co do przebiegu tras autobusów - powiedział Tomasz Łapsewicz z Zarządu Transportu Miejskiego.


Komentarze (2)

27-03-2012 15:33:53
goryl
wcale sie temu kierowcy nie dziwie. w tym miescie naprawde rzadza chyba debile. zamknieta kaponiera, remontowana grunwaldzka, rondo jezioranskiego a oni sobie jeszcze bukowska zamykaja. dzieki zdm spedzilem wczoraj w korkach 1,5 godziny. jeszcze proponuje, by do kompletu zamknac rondo kaponiera i dabrowskiego
27-03-2012 12:22:19
nick
juz nawet komentować sie nikomu nie chce:(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: