Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drogowcy zakończyli remont Bukowskiej, ale w sobotę rozkopią ją znowu i tak będzie co tydzień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drogowcy zakończyli remont Bukowskiej, ale w sobotę rozkopią ją znowu i tak będzie co tydzień
21-03-2012 12:22   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wieczorem zakończył się remont nawierzchni na ulicy Bukowskiej. Jednak drogowcy wrócą w sobotę na kolejny fragment tej arterii komunikacyjnej w północnej części Łazarza. I tak będzie co tydzień aż do 6 maja. Na utrudnienia, które obowiązywać będą w soboty, niedziele i poniedziałki będą musieli przygotować się zarówno kierowcy, jak i pasażerowie autobusów linii nr 48, 59, 63, 69, 77, A, L oraz 240 i 242.

W miniony weekend oraz w poniedziałek zamknięta dla ruchu była ulica Bukowska pomiędzy ulicami Zeylanda a Szylinga. Drogowcy remontują nawierzchnię jezdni.

Prowadzone prace polegały na zerwaniu starej nawierzchni, wzmocnieniu konstrukcji jezdni, między innymi poprzez ułożenie specjalnej siatki poliuretanowej i ułożeniu nowej warstwy wiążącej.

Praktycznie przez całą sobotę i niedzielę ulica Bukowska korkowała się od Przybyszewskiego aż do Szylinga. Nie lepiej było na Matejki. Najgorsza sytuacja była jednak w poniedziałek. Łatwego życia nie mają zarówno kierowcy, jak i pasażerowie autobusów, który również stali w korkach.

We wtorek samochody i autobusy znów będą mogły jeździć ulicą Bukowską, jednak nie na długo. W sobotę rozpocznie się remont kolejnego odcinka.

Prace związane z wymianą krawężników oraz przebudowy chodników i ścieżek rowerowych, które prowadzone są od listopada są mocno zaawansowane. Dlatego wkraczamy w ostatni etap remontu, czyli wymianę całej nawierzchni. Dla sprawnego przeprowadzenia tego remontu zamykamy pewne fragmenty ulic. Ostatnim etapem będzie całkowite zamknięcie ulicy Bukowskiej od Zeylada do Bułgarskiej. Zakładamy, że wszystkie prace zakończą się do 6 maja - tłumaczy Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

Od 24 do 26 marca prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszewskiego i Szylinga do ulicy Polnej.
Dla kierowców jadących w kierunku Grunwaldu i Ławicy wytyczony zostanie objazd przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Jackowskiego, Polną i Bukowską.
W kierunku przeciwnym kierowcy będą musieli jechać przez Bukowską, Polną, Marcelińską, Wojskową, Grunwaldzką, Szylinga i Bukowską.
szczegóły na załączonej mapie.

Objazdami pojadą również autobusy linii nr 48, 59, 63, 77, pospieszne A, L oraz nocne nr 240 i 242:
Rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Szylinga - Grunwaldzka - Wojskowa - Marcelińska - Polna - Bukowska - ...i dalej po swojej trasie.
W kierunku powrotnym: ... - Bukowska - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Szylinga - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Rondo Kaponiera.

Natomiast autobusy linii nr 69 pojadą objazdem przez Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Szylinga, Grunwaldzką, Wojskową, Marcelińską, Grochowską na os. Kopernika, a będą wracać przez Marcelińską, Przybyszewskiego, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Szylinga, Kraszewskiego, Zwierzyniecką do Kaponiery i dalej po stałej trasie.

Kolejne prace prowadzone będą w cyklach od soboty do poniedziałku włącznie. Od 31 marca do 2 kwietnia roboty prowadzone będą na odcinku od ulicy Polnej do ulicy Przybyszewskiego.

Od 7 do 9 kwietnia pasażerowie MPK, kierowcy samochodów i mieszkańcy ulic, którymi poprowadzony zostanie objazd, a także samej Bukowskiej odetchną, gdyż wtedy przypadają święta Wielkanocne - prace nie będą prowadzone.

Natomiast od 21 do 23 kwietnia ulica Bukowska będzie zamknięta na odcinku od ulicy Szamotulskiej do skrzyżowania ulic Grochowskiej i Szpitalnej.

W ostatniej fazie prac, zaplanowanej między 28 kwietnia a 6 maja, czyli w długi weekend na całej długości remontowanej ulicy Bukowskiej ułożona zostanie warstwa ścieralna, czyli ostatnia warstwa nawierzchni jezdni.

Prace związane są z przebudową śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej. W ramach inwestycji wartej prawie 15,5 mln zł remontowane są krawężniki, chodniki, nawierzchnia, zatoki autobusowe a także powstaje droga rowerowa. Ponadto od Ronda Kaponiera do skrzyżowania ulic Polskiej i Bułgarskiej powstaną bus-pasy.


Organizacja ruchu w dniach 24-26.03.2012 (fot.1)
Organizacja ruchu w dniach 31.03-02.04.2012 (fot.2)
Organizacja ruchu w dniach 14-16.04.2012 (fot.3)
Organizacja ruchu w dniach 21-23.04.2012 (fot.4)
Docelowa organizacja ruchu w ciągu ulicy Bukowskiej od maja (fot.5)
Komunikacja miejska w dniach 24-26.03.2012 (fot.28)
Fot: Zarząd Dróg Miejskich (1-5), Janusz Ludwiczak (0,6-27), Zarząd Transportu Miejskiego (28)

ZOBACZ TAKŻE: Drogowcy rozkopali Bukowską. Szylinga i Matejki - kompletnie zakorkowane

ZOBACZ TAKŻE: Na Grunwaldzkiej będzie zielone torowisko

ZOBACZ TAKŻE: Autobusy stały w korkach nawet godzinę: "T2" - 40 minut opóźnienia, "64" - 50 minut

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: