Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Inkubator Kultury" zamienił się w "Przystanek Pireus" i zaprasza na dzień otwarty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Inkubator Kultury" zamienił się w "Przystanek Pireus" i zaprasza na dzień otwarty
17-03-2023 23:06   Janusz Ludwiczak
W sobotę nowe otwarcie Pireusa. Jak już informowaliśmy działania w tym miejscu prowadzić będzie już nie Fundacja Otwarta Strefa Kultury, a Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty". Z tej okazji zaplanowano dzień otwarty, podczas którego organizatorzy przygotowali m.in. wiosenne warsztaty tworzenia bibułowych kwiatów, animacje językowe dla dzieci i młodzieży, zajęcia jogi oraz wystawę zdjęć dawnego Łazarza.

Jak już informowaliśmy Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" wygrało konkurs na prowadzenie "Pireusa" na rogu ulic Głogowskiej i Gąsiorowskich, który został otwarty w 2015 roku i jego celem było ożywienie pustostanu, w którym niegdyś mieścił się bar Zagłoba, a później restauracja grecka.

Po 7 latach działalności z Łazarzem pożegnali się Agnieszka Szablikowska-Trusewicz oraz Łukasz Trusewicz, którzy w tym miejscu prowadzili Inkubator Kultury "Pireus". Od 20 lutego gospodarzem "Pireusa" jest właśnie CIM "Horyzonty".

– Przystanek Pireus to miejsce służące wspieraniu rozwoju, animacji i integracji mieszkańców Poznania. Planujemy organizować warsztaty rozwojowe, kręgi kobiet, spotkania dla matek z dziećmi. Chcemy zapraszać mieszkańców, jest to dla nich przestrzeń otwarta – powiedziała Bogumiła Garus ze Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty".

– "Przystanek Pireus" to miejsce otwarte i pozostające do dyspozycji dla wszelkich podmiotów i osób działających w obszarze kultury i animacji społecznej, które chcą tworzyć i upowszechniać kulturę, a także działać na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej. Jest to też miejsce dla osób, które mają pomysł na działanie na rzecz mieszkańców Poznania, a brak odpowiedniego miejsca i wyposażenia, które stoją na przeszkodzie realizacji – dodaje Urszula Kisiel-Grzanka z CIM "Horyzonty".

W sobotnie popołudnie zaplanowano "Dzień Otwarty Przystanku Pireus".
W programie:
• 14:00–15:00 wiosenne warsztaty tworzenia bibułowych kwiatów
• 14:00–16:00 animacje językowe dla dzieci i młodzieży
• 15:00–18:00 Po-Dzielnia stoisko
• 16:00–18:00 Chwile Bliskości - zajęcia dla rodzin z dziećmi, joga, muzyczne zabawy
• 15:30 – występ muzyczny Roberta z PDO
• 15:00–17:00 wspólne warsztaty malowania figurek Tosuto Studio
• 16:00–19:00 stoisko mCIL Łazanka
• 18:00 – Opowieści z drugiej strony Warty Baśnie Właśnie- Vampek/Wojtek
• 14:00–19:00 wystawa zdjęć starego Łazarza dzięki uprzejmości stowarzyszenia Wirtualny Łazarz
• 14:00–19:00 wystawa "Ka Hawaii o ka Mahina czyli Księżyca wg Hawajczyków" dzięki uprzejmości Przestrzeni Działań Otwartych.

– Ponadto zapraszamy na chwilę rozmowy przy kawie/herbacie, drobnym poczęstunku, zapoznania się z przestrzenią, dowiedzenia się czym jest Przystanek Pireus i czego można się w nim spodziewać – zapowiada Urszula Kisiel-Grzanka z CIM "Horyzonty".

"Przystanek Pireus" mieści się przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: