Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kwiaciarnie przywrócą handlowy charakter Głogowskiej? Targowiska zaoferowały wyższy czynsz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kwiaciarnie przywrócą handlowy charakter Głogowskiej? Targowiska zaoferowały wyższy czynsz
27-04-2020 08:40   Janusz Ludwiczak
Od kwietnia przy ulicy Głogowskiej działają dwie nowe kwiaciarnie, które przeniosły się z Rynku Łazarskiego. Floryści i kwiaciarze wybrali właśnie wynajem lokalu przy głównej ulicy Łazarza, gdyż jak twierdzą spółka Targowiska zaoferowała znacznie gorsze warunki na tymczasowym targowisku, a czynsz był niemalże dwukrotnie wyższy niż do tej pory.

Wielokrotnie pisaliśmy o punktach, które znikają z Głogowskiej. Przy głównej ulicy Łazarza nie ma już piekarni Kamiński, cukierni Regionalnej, Dobski czy Raw-Mac. Niedawno wyprowadziła się piekarnia-cukiernia z Księża Wielkopolskiego.

Jednak tym razem przy Głogowskiej otwarła się kwiaciarnia, a nawet dwie. Ich właścicielki postanowiły rozpocząć swoją działalność po rozpoczęciu przebudowy Rynku Łazarskiego. Jak twierdzą spółka Targowiska zaoferowała im gorsze i droższe warunki.

– Zaproponowano mi prowadzenie kwiaciarni w kiosku, który ma 14m², bez klimatyzacji i markizy. Miałam płacić o 80% droższy czynsz niż do tej pory płaciłam na Rynku Łazarskim. Postanowiłam jednak przenieść działalność tutaj. Nie wiem czy wrócę na nowy rynek, gdyż czynsz może być jeszcze wyższy niż był wymagany do tej pory – mówi właścicielka kwiaciarni R&M przy Głogowskiej 69.

Druga kwiaciarnia otwarła się 350 metrów dalej, ok. 4 minuty pieszo w pobliżu Chłodnej.

– Tutaj są zdecydowanie lepsze warunki i jest to doskonała lokalizacja. Za wynajem pawilonu o powierzchni 14 m² miałam płacić 2800 zł nie licząc mediów. Do tej pory za kiosk o powierzchni 20 m² na Rynku Łazarskim płaciłam 1440 zł. Mogłam wyposażyć pawilon swoją klimatyzacją, ale mogła to zrobić tylko Skanska, za założenie miałam zapłacić 1300 zł, ale po zakończeniu działalności musiałbym zapłacić drugie tyle za demontaż – mówi Agnieszka Siewart, właścicielka Kwiaciarni "Lambada" przy Głogowskiej 91a.

– Już w grudniu podwyższono nam czynsz o 200 złotych. Przy przeprowadzce na tymczasowe targowisko mówiono nam, że czynsze będą o 10% niższe. Tymczasowe targowisko na boisko szkoły muzycznej ruszyło dopiero 17 kwietnia, a my mieliśmy płacić już nową fakturę od 12-go, czyli musiałabym płacić za postojowe. Na Rynek Łazarski już nie wrócę, tu mam zdecydowanie lepsze warunki i odpowiada mi ta lokalizacja – podsumowuje Agnieszka Siewart.


Komentarze (6)

27-04-2020 14:57:35
pyra
Ladnie te kwiaciarnie wygladaja przy tej szarej Glogowskiej.
27-04-2020 14:56:01
pyra
Skanska nic nie zrobila tylko Miasto przystalo na taki plan rynku i od tego trzeba zaczac. Wydumany, strasznie kosztowy plan/projekt rynku to i pieniadze dla Skanskiej olbrzymie.
27-04-2020 13:05:02
eka z małeki
- i chyba tylko tak się ożywi to pustkowie Głogowskiej!!!Już kupiłem,naprawdę wydaje mi się że jest lepiej w temacie kwiatów.No i to żdziertstwo.......................eka
27-04-2020 11:29:28
ja
A nie mówiłam zrobili na targowisku spęd sprzedających nie lepiej wynająć na rynku sklepik i zrobić warzywniak i na pewno interes by szedł tylko taniej niż w blaszaku i blisko i interes się by kręcił kto pomyśli
27-04-2020 10:54:05
swojak
A nie można zlikwidować targowisko na Bema a kupcom zaproponować miejskie pustostany na Głogowskiej, Dąbrowskiego czy w centrum?
27-04-2020 09:04:52
Aflo
Bardzo dobrze, kibicuje tym właścicielom tych kwiaciarni bo to co Skanska zrobiła za zbojectwo to szkoda gadać. Nikt zbytnio o tym nie mówił i super że ktoś się pokusił o spytanie o to właścicieli. Oczywiście wszyscy pieją z zachwytu nad nowym tymczasowym targowisku, ale już widzę mniej sprzedających i wcale się nie dziwię. Po powrocie na nowy rynek wszystko zdrożeje i kupować będa tylko bananowce co ich rodzice utrzymują na wynajmowanym za miliony monet mieszkaniu. Zaletą tamtego rynku były więzi społeczne i przystępne ceny. Teraz zostaną tylko więzi, ale w dobie kryzysu niestety każdy będzie liczył pieniążki...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: