Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na straganie w dzień targowy – od tygodnia Rynek Łazarski znajduje się przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na straganie w dzień targowy – od tygodnia Rynek Łazarski znajduje się przy Głogowskiej
26-04-2020 21:04   Janusz Ludwiczak
Od tygodnia świeże owoce, warzywa, przyprawy czy też ciuchy można kupić na tymczasowym targowisku na boisku Zespołu Szkół Muzycznych, które zostało uruchomione w związku z przebudową Rynku Łazarskiego. Sporo mieszkańców jest zadowolona z nowej lokalizacji. Część osób zwraca jednak uwagę na zatłoczenie i brak spełnienia wymogów sanitarnych.

Tymczasowe targowisko pomiędzy ulicami Głogowską i Kasprzaka będzie funkcjonować przynajmniej przez najbliższy rok.

– Targowisko tymczasowe zlokalizowane zostało blisko dotychczasowego miejsca handlu - przy ul. Głogowskiej 90, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych. Wykonawca inwestycji przygotował i wyposażył 9 pawilonów oraz hale tymczasowego targowiska – tłumaczy portalowi lazarz.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta.

Targowisko największym zainteresowaniem cieszy się w soboty. Część osób zwraca jednak uwagę na zatłoczenie i brak spełnienia wymogów sanitarnych.

– Targowisko nadaje się chyba do zamknięcia. Nikt nie pilnuje liczby osób. Pod tym namiotem ludzi, jakby nie było zarazy. Nikt nie przestrzega 2 metrów odległości od siebie. Połowa kupujących bez masek, nie wspominając o rękawiczkach. Wokół pełno żuli, którzy nic nie kupują tylko robią sztuczny tłum (oczywiście bez masek) – pisze do nas Agnieszka Kaczmarek.

Służby sanitarne ani miasto nie stwierdziły póki co naruszeń i zagrożeń.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami obowiązuje 2 metrowy odstęp. Do jednego stoiska może stać jedynie trzech klientów.

Poniżej na zdjęciach prezentujemy jak było w sobotę na tymczasowym Rynku Łazarskim.


Komentarze (5)

30-04-2020 21:47:59
mieszkam tu
Prawda. A do tego panowie mundurowi mogliby zapytać tych umorusanych, półprzytomnych ochlejusów czemu siedzą na murku i zaczepiają ludzi. Nie mówcie mi, że oni z głodu tacy zamroczeni.
30-04-2020 14:58:02
eka z małeki
@Bazyli-Tak już pisałem-co do syfu i reszty bałaganu popieram całkowicie!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
30-04-2020 14:23:18
Bazyli
Jest tam w halach-namiotach estetycznie i czysto. Tak powinno już od 15 lat co najmniej wyglądać targowisko. Ten brud (a wprost mówiąc syf) na Rynku Łazarskim to była porażka i wstyd dla miasta. Teraz jest porządek, bez zwisających plandek, bez straganów brudasów (gdzie tyle lat była Państwowa Inspekcja Handlu i Sanepid?). Mam natomiast inne ważne uwagi: Zupełnie nie są spełnione obecne normy ilości ludzi w obiekcie handlowym (to już nie jest pod gołym niebem, ale namiot to pewna hala targowa!). W piątki, soboty jest tłok, nie można zachować odległości 2 metrów od siebie! Do tego znów sprzedawcy zaczynają wystawiać zbyt wiele skrzyń przed swoje stanowisko i zawężają przejścia. Żąda się od klientów własnych rękawiczek - to nieporozumienie! Nawet niezbyt duże sklepy mają przy wejściu środek dezynfekujący ręce lub rękawiczki, tu wymaga się tego od klienta?! Poza tym, co robią ci wszyscy handlujący starymi rupieciami i odzieżą wokół hali?!? Sklepy tekstylne, z obuwiem, z gospodarstwem domowym i wiele innych nie może być otwarta obecnie, a tu handel starymi, brudnymi butami, torebkami, starociami i innymi brudnymi RUPIECIAMI?! Widziałem radiowóz policji, który podjechał od strony ul. Kasprzaka, ale nawet nie wysiedli z auta panowie, w aucie patrzyli czy broń Boże ktoś z klientów nie wychodzi bez maseczki!...
27-04-2020 11:52:01
mieszkanka
Więcej sprzedających ale masakra stoją sobie na głowie warzywa i owoce się kiszą a sklepy wokół rynku jeszcze wolne nie lepiej tu wynająć a się nie gnieździć tam to tylko wirus.
27-04-2020 07:05:01
Aq
W porównaniu do tej gimeli w tradycyjnej lokalizacji, to jest dużo lepiej...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: