Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do woja marsz! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do woja marsz!
30-01-2017 12:38   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Do WKU powinny zgłosić się mężczyźni urodzeni w 1998 roku, oraz w wieku 20-24 lata, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. "Stawka" odbywa się na terenie Targów.

Kwalifikacja wojskowa potrwa do 28 kwietnia jest obowiązkowa. Uniknięcie "stawki" wiąże się z karą grzywny lub przymusowym doprowadzeniem przez policję do kwalifikacji wojskowej.

W Wojskowej Komendy Uzupełnień muszą pojawić się mężczyźni urodzeni w 1998 roku, a także urodzeni w latach 1993-1997, nieposiadający określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Do komisji powinny zgłosić się także osoby urodzone w latach 1996-1997, które:

  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
  • zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
  • kobiety urodzone w latach 1993–1998, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2016/2017 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków
  • osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoba stawiająca się na wezwanie komisji, powinna mieć przy sobie:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
  • dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadanych kwalifikacjach zawodowych
  • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy

Kwalifikacja wojskowa odbywa się w Powiatowych Komisjach Lekarskich administrowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Poznaniu:
Osoby zamieszkałe na terenie Grunwaldu powinny stawić się do Powiatowej Komisji Lekarskiej Nr 2 w pawilonie 14 Międzynarodowych Targów Poznańskich - III piętro, pokój 3a w dniach od 20 lutego do 21 kwietnia 2017 r., w godz. 8:00 - 14:00.

Kwalifikacji wojskowej podlega blisko 240 tys. osób, a w Wielkopolskie ponad 19 tysięcy.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-01-2017 16:04:28
Hania
Bardzo dobrze, na Lazarzu jest duzo marginesu wlasnie w tym wieku, wojsko pozwoli im dojrzec psychicznie i zyciowo, i wezma sie za swoje marnowane zycie na dopalaczach, zlodziejstwie, paserstwie, posrednictwie handlu narkotykami oraz dzialalnosci w gangu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: