Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar w koszarach przy Bukowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar w koszarach przy Bukowskiej
27-09-2013 16:08   redakcja, chor. Marcin Szubert
W czwartek o godz. 8:30 wybuchł pożar na trzecim piętrze jednego z budynków w koszarach 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy zbiegu ulic Bukowskiej i Polnej. Kilkanaście minut później podpalacz porwał jedne z samochodów i próbował uciec. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Ćwiczebny pożar wybuchł na trzecim piętrze budynku, w którym słuchacze Szkoły Podoficerskiej odbywają zajęcia. To również miejsce gdzie stacjonuje komenda Szkoły. Ogień szybko się rozprzestrzenił odcinając skutecznie drogę ewakuacji części personelu a dym wypełnił skutecznie pozostałe piętra, pomieszczenia i klatki schodowe.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki ratowniczo-gaśnicze Straży Pożarnej. Za pomocą podnośnika koszowego ewakuowano odciętych przez pożar ludzi. Okazało się, że pożar nie był dziełem przypadku czy awarii elektrycznej. W trakcie walki strażaków z ogniem z budynku wybiegł podpalacz, który samochodem próbował uciec z miejsca pożaru.

Pościg zakończył się wypadkiem. Podpalacz został zakleszczony w rozbitym samochodzie, który stanął w płomieniach. Ogień, który niedawno sam podkładał mógł się teraz okazać śmiertelnym zagrożeniem dla niego samego.

Na szczęście strażacy ugasili samochód i wyciągnęli z niego podpalacza. Udzielono natychmiastowej pomocy ale rozległe obrażenia wymagały niezwłocznego transportu lotniczego. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe…

Tak w telegraficznym skrócie można opisać przebieg scenariusza, który rozegrał się w koszarach przy ul. Bukowskiej.

Celem przedsięwzięcia było przećwiczenie czynności oraz zasad postepowania podczas pożaru, na terenie jednostki wojskowej oraz zgrywanie współdziałających ze sobą ogniw reagowania kryzysowego. Reagowanie na wypadek pożaru jest na stałe wpisane w harmonogramy funkcjonowania jednostek wojskowych. Stałe monitorowanie zagrożeń i szkolenia powodują, że do pożarów na terenie wojska dochodzi niezwykle rzadko.

W ćwiczeniach wzięli udział żołnierze i pracownicy 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmeria Wojskowa, Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna, wojskowe służby medyczne, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz przedstawiciele Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

por. Maciej Betka 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy
chor. Marcin Szubert, rzecznik Szkoły Podoficerskiej Wojską Lądowych


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: