Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W koszarach przy Bukowskiej polała się krew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W koszarach przy Bukowskiej polała się krew
08-02-2013 22:41   Janusz Ludwiczak
Prawie 25 litrów krwi udało się zebrać podczas piątkowej akcji w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy zbiegu ulic Bukowskiej i Polnej.

Życiodajny płyn oddało blisko 70 żołnierzy ze służby rekrutującej do Narodowych Sił Rezerwowych. Wśród krwiodawców byli również przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych to nie pierwsza wizyta ambulansu do pobierania krwi, ale jak zawsze, jest efekt. Uzyskana ilość, blisko 25 litrów krwi, jest bardzo znacząca. Tym bardziej, że okres zimowy to czas licznych infekcji i zachorowań, które ograniczają działalność Regionalnego Centrum Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - wyjaśnia kpt. Jacek Thomas z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Dawcy często zarażeni są wirusem grypy i nie mogą oddawać krwi, a my musimy być czujni, aby takiej krwi nie pobrać. Problemy są przede wszystkim z grupą krwi 0 Rh-.
Żołnierze, którzy zgłosili się do bazy potencjalnych dawców szpiku będą w niej zarejestrowani przez wiele lat. Aby chęć pomocy nie poszła na marne, należy aktualizować swoje dane kontaktowe
- tłumaczy Teresa Skowrońska, lekarz Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

"Dar życia" jakim jest krew, to bezinteresowna pomoc osobom potrzebującym. Dodatkowo, świadomość, że mogę uratować komuś życie sprawia, że czuję się wyjątkowo i jest wystarczającym argumentem, aby to robić - powiedział szeregowy elew Mariusz Turkot, który postanowił w piątek oddać krew.

Niebawem w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbędzie się kolejna zbiórka krwi.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: