Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 180 mężczyzn i 46 kobiet złożyło przysięgę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 180 mężczyzn i 46 kobiet złożyło przysięgę
01-02-2013 22:53   Janusz Ludwiczak
Ponad 240 osób, które chcą wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło w piątek przysięgę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, które mieści się przy zbiegu ulic Bukowskiej i Polnej.

W piątek w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, które mieści się w obrębie ulic Bukowskiej, Polnej i Marcelińskiej 241 przyszłych żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. W grupie tej znalazło się 46 kobiet.

Przez najbliższe miesiące ochotnicy przejdą trzymiesięczne szkolenie, po którym przystąpią do egzaminu. Narodowe Siły Rezerwowe zasilą jednak tylko najlepsi.

Narodowe Siły Rezerwowe (NSR) powstały w 2010 roku. Jednostka ta działa na wzór amerykańskiej Gwardii Narodowej. Struktury NSR tworzą żołnierze rezerwy, którzy ochotniczo zawarli kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w przypadku realnych zagrożeń militarnych i niemilitarnych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Rezerwista za dzień służby w stopniu szeregowego otrzymuje 70 złotych, a także opiekę medyczną, ubezpieczenie od wypadków podczas pełnionej służby. Żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych mogą również uczestniczyć w akacjach ratunkowych w trakcie klęsk żywiołowych czy katastrof.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: