Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci
05-01-2015 09:26   Janusz Ludwiczak
Od 1 stycznia za wywóz śmieci odpowiada firma FB Serwis. Mieszkańcy alarmują nas, że od trzech tygodni na ich posesji zalegają śmieci. Przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

Od stycznia śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie wywożą Hiszpanie - konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, a nie jak dotychczas Remondis Sanitech. Do 29 grudnia miała zakończyć się operacja wymiany pojemników i kontenerów na śmieci. Tak się jednak nie stało. Na wielu posesjach pojemniki wywiozła poprzednia firma Remondis, w dodatku zostawiając śmieci przy danej nieruchomości!

Zmiana firmy wywożącej śmieci w pełni, pojemniki Remondis zabrane przed Wigilią, a FB Serwis jakoś do tej pory nie dostarczyła na Kolejową 30-33 swoich pojemników. Proszę o interwencję, gdyż za chwilę cały śmietnik się zapełni, a już w tej chwili zadaje sobie pytanie kto sprzątnie leżące "luzem" śmieci i trudno zarzucać mieszkańcom bałagan, gdzie mają gromadzić odpadki??? - pisze nasz Internauta, Zbigniew Bernadowski na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Ulica Lodowa 33 - brak pojemników i brak reakcji na składane zgłoszenie nieprawidłowości. Na dowód przesyłam historię zgłoszeń do GOAP i FBSerwis. Wysłałem kolejne zgłoszenie, ale reakcji żadnej. Firma FBSerwis w ogóle nie odczytała moich zgłoszeń – wysyłałem za potwierdzeniem "odczytu" - pisze do nas Paweł Jędrzejczak, mieszkaniec ul. Lodowej.

Od 24.12.2014. brak pojemnika do śmieci – pojemnik o pojemności 120 L został usunięty przez dotychczasowego operatora firmę Remondis. Zgodnie z informacją uzyskaną w GOAP i zamieszczoną w prasie nowym operatorem w tym rejonie ma być FBSerwis SA, który do dn. 29.12.2014. powinien dostarczyć odpowiedni pojemnik do śmieci. (do dnia dzisiejszego brak pojemnika – od kilku dni nie ma możliwości wyrzucenia odpadów komunalnych!) . W harmonogramie wywozu odpadów dla dzielnicy Grunwald i Rataje zlokalizowanym na stronie internetowej FB Serwis nie ma wyszczególnionego adresu mojej posesji ul. Lodowa 33 – czyli nie posiadam informacji dotyczącej wywozu śmieci, zbiórki selektywnej i odpadów zielonych (posesja powinna znaleźć się zgodnie z rejonizacją w harmonogramie dla Sektora I Grunwald. Zgodnie z „Informacja o zasadach odbioru odpadów komunalnych po 1 stycznia 2015 r” zamieszczoną na stronie GOAP harmonogram powinien zostać dostarczony do dn. 27.12.2014. - do dnia dzisiejszego brak! Od 29.12.2014. – brak jakiejkolwiek informacji ze strony GOAP i FBSerwis w sprawie zgłoszonych nieprawidłowości - dodaje Paweł Jędrzejczak.

Sygnały o nieprawidłowościach można zgłaszać pod numerem infolinii FB Serwis - tel. 61 679 33 63. Nam nie udało się skontaktować z przedstawicielami FB Serwis i Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP). Do sprawy wrócimy.

Będziemy sprawdzać jak wygląda śmieciowa rewolucja i czy firma FB Serwis wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czekamy na Państwa kolejne sygnały.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.

ZOBACZ TAKŻE: Grozi nam śmieciowy bałagan?


R E K L A M A

Fot: Zenon Bernadowski (1-2), Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Grozi nam śmieciowy bałagan?

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery

ZOBACZ TAKŻE: Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł

ZOBACZ TAKŻE: Wysypisko śmieci powstało przy Śniadeckich 12

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

23-01-2015 19:18:04
Górczyn
23.01.15 Górczynek, pojemników brak od 29.12.14. Trzy telefony do GOAP otwarto sprawę o nr itp. itd. - nie dzieje się nic !!! Do FBservice dodzwonić się nie można nikt nie odbiera telefonu a skrzynka przepełniona. Przez lata wszystko działało sprawnie a teraz jest problem z zakichanym pojemnikiem. Wczoraj tj 22.01 pierwszy raz od świąt pojawiła się śmieciarka i odebrała szczęśliwcom posiadającym kubły. Moje w worku zostawili :) U sąsiadów w mocno podeszłym wieku, którzy nie wystawili pojemnika na ulicę również nie odebrano. Nowa jakość, ekologia, ekonomia itd. - tylko szkoda, że to po prostu nie działa. Za wywóz zapłaciłem, śmieci "dojrzewają" w garażu a GOAP ma mnie w D
07-01-2015 00:27:54
JPek
Jeden wielki śmietnik! Remondis zabrał wcześniej swoje pojemniki, a FBserwis łaskawie, po napisaniu 4 maili i 2 telefonach przywiózł swój, ktorego jeszcze nie wywiózł. Minął tydzien od nowego roku, 2 tyg bez pojemnikow, mielismy 2, a teraz 1 i jeszce nie wywieziony. Całe szczęście że jest zimno bo gratis zapachy by doszly.
06-01-2015 19:25:58
Tomek
U mnie Remondis wywiózł odpady na koniec roku. Dziś mamy 06.01 a Hiszpanie nie pojawili się do tej pory! Śmieci zawaliły już całą wiatę i wysypują się na zewnątrz. I to ma być poprawa??? Jak mi wywoził ZYS to był porządek.
05-01-2015 21:53:49
Łazarzanin
Odpowiedzialnym za ten bałagan jest REMONDIS. To On miał wywozić śmieci do końca 2014r, a prawda jest taka, że ostatni raz wywozili śmieci przed wigilią i pozabierali pojemniki mieszkańcom, a do końca roku było jeszcze trochę czasu, ale skoro kontrakt się kończył, to "olali" klientów!!! Teraz nowa firma będzie się musiała uporać ze śmieciami, które powinna wywieźć poprzednia firma. Moim zdaniem REMONDIS postąpił bardzo nieładnie!
05-01-2015 10:16:28
jANUSZ
PO-PROSTU WAŁEK POSZEDŁ NA PRE-TARGU I JAK MOŻNA BYŁO DAĆ KONTRAKT FIRMIE KTÓRA NIE MA ZAPLECZA TECHNICZNEGO DO WYWOZU ŚMIECI ... ??? CO... ??? POSZŁO POD STOŁEM ... REMONDIS JANO PODKREŚLAŁ TEN FAKT !!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: