Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł
02-07-2013 00:39   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek weszła w życie ustawa śmieciowa. Od 1 lipca za wywóz śmieci i ich segregację odpowiadają gminy. Przypomnijmy, że za wywóz śmieci zapłacimy 12 złotych, a za odpady nie posegregowane wyniesie 20 zł.

1 lipca wprowadzono nowe zasady gospodarowania odpadami. Za wywóz śmieci, w tym ich segregację, odpowiadają teraz gminy, czyli Miasto Poznań.

Przypomnijmy, że od 1 lipca opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wyniesie 12 zł miesięcznie od mieszkańca, zaś za odpady zbierane nieselektywnie 20 zł. W gospodarstwach domowych liczących do 3 członków każda osoba płaci 100% stawki podstawowej. W gospodarstwie 4-osobowym stawka dla każdego członka wyniesie 95%, w 5-osobowym – 90%, w 6-osobowym – 85%, 7-osobowym – 80%, itd. W gospodarstwach 13-osobowych i liczniejszych stawka dla każdej osoby wyniesie 50%. Więcej w artykule: Od lipca zapłacimy 12 złotych za wywóz śmieci i 20 zł za odpady nie posegregowane.

Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (ZM GOAP) uruchomił specjalną infolinię 61 64 67 424 dotyczącą spraw związanych z dostarczaniem pojemników i worków oraz harmonogramem odbioru odpadów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: