Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ustawa śmieciowa weszła w życie. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł
02-07-2013 00:39   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek weszła w życie ustawa śmieciowa. Od 1 lipca za wywóz śmieci i ich segregację odpowiadają gminy. Przypomnijmy, że za wywóz śmieci zapłacimy 12 złotych, a za odpady nie posegregowane wyniesie 20 zł.

1 lipca wprowadzono nowe zasady gospodarowania odpadami. Za wywóz śmieci, w tym ich segregację, odpowiadają teraz gminy, czyli Miasto Poznań.

Przypomnijmy, że od 1 lipca opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wyniesie 12 zł miesięcznie od mieszkańca, zaś za odpady zbierane nieselektywnie 20 zł. W gospodarstwach domowych liczących do 3 członków każda osoba płaci 100% stawki podstawowej. W gospodarstwie 4-osobowym stawka dla każdego członka wyniesie 95%, w 5-osobowym – 90%, w 6-osobowym – 85%, 7-osobowym – 80%, itd. W gospodarstwach 13-osobowych i liczniejszych stawka dla każdej osoby wyniesie 50%. Więcej w artykule: Od lipca zapłacimy 12 złotych za wywóz śmieci i 20 zł za odpady nie posegregowane.

Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (ZM GOAP) uruchomił specjalną infolinię 61 64 67 424 dotyczącą spraw związanych z dostarczaniem pojemników i worków oraz harmonogramem odbioru odpadów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: