Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery
16-12-2014 12:12   Janusz Ludwiczak
Od 1 stycznia śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie wywozić będą Hiszpanie - konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, a nie jak dotychczas Remondis Sanitech. Obecnie trwa wymiana pojemników i kontenerów na śmieci. Cała operacja ma zakończyć się 29 grudnia.

Na początku czerwca Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Na terenie Łazarza i Grunwaldu śmieci będzie wywozić konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, które zaoferowało kwotę 19 023 632,18 zł.

Przy wejściach do niektórych budynków pojawiły się pojemniki na śmieci.

Przygotowania do wprowadzenia od 1 stycznia 2015 r. zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na obszarze Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" wchodzą w decydującą fazę i przebiegają zgodnie z przyjętą „mapą drogową”. Wybrane w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów konsorcjum FB Serwis realizuje przedsięwzięcie, związane z przejęciem obsługi. Dokonano inwentaryzacji miejsc gromadzenia odpadów, ustalono zasady przepływu informacji między wykonawcami i Związkiem oraz rozpoczęto operację dostarczania i wymiany pojemników. Powinna się ona zakończyć do 29 grudnia. Do tego czasu wszyscy właściciele nieruchomości mają także otrzymać harmonogramy odbioru odpadów w przyszłym roku - wyjaśnia Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP).

Właściciele i zarządcy są zobowiązani wyznaczyć miejsce na dostarczane przez nowych wykonawców pojemniki, zadbać by nie "znikały" lub uległy przemieszczeniu, gdyż są przypisane do danej nieruchomości, a korzystać z nich powinno się od 1 stycznia 2015 r. Związek nadzoruje przebieg przygotowań do przejęcia sektorów, jednak jest to ogromna operacja logistyczna obejmująca dziesiątki tysięcy nieruchomości i wymagająca zaangażowania dużych sił i środków, mogą się więc zdarzyć jakieś nieprawidłowości i niedogodności, za które przepraszamy i zapewniamy, że będziemy je wraz z wykonawcami eliminować - dodaje Walerian Ignasiak z GOAP-u.

ZM GOAP przypomina również, że 15 grudnia upłynął termin wniesienia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w listopadzie i grudniu. Bez zmian pozostaje stawka opłat wynosząca 12 zł miesięcznie od osoby przy prowadzeniu selektywnej zbiórki oraz 20 zł przy jej braku. Również w 2015 r. stawka zostanie utrzymana na tym samym poziomie a terminy płatności w cyklu dwumiesięcznym przypadać będą 15. dnia każdego miesiąca parzystego, tj do 15 lutego, 15 kwietnia, 15 czerwca, 15 sierpnia, 15 października i 15 grudnia.


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-12-2014 14:44:37
morlock
Tak miało być ale prócz S-pni Grunwald. A tym czasem na szczekaczkach dozorcy pozawieszali kartki z których jednoznacznie wynika że fb również nam będzie wywoziło śmieci. Nie wiem tylko czy kompleksowo czy będą partycypować w biznesie częściowo z Remondisem, np.szkło wywiozą? Na razie wiem że do końca roku śmiecę do pojemników Remondisu (niektóre zawalone już po dekiel-czyżby foch?) a od pierwszego 2015 do kibli Fb. Zna ktoś szczegóły? Ps. Dozorca nie wiedział.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: