Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ósemka" wyprowadza się z Głogowskiej: 16 tysięcy książek, 1,2 tony sprzętu chemicznego... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ósemka" wyprowadza się z Głogowskiej: 16 tysięcy książek, 1,2 tony sprzętu chemicznego...
01-07-2014 07:36   Janusz Ludwiczak
Mimo wakacji w VIII LO praca wre... trwa wielkie pakowanie do przeprowadzki do nowej siedziby przy ul. Cegielskiego. Przewieźć trzeba tysiące przedmiotów, które łącznie ważą kilkadziesiąt ton, wśród nich jest ponad 16 tysięcy woluminów książek czy 1,2 tys. kilogramów sprzętu chemicznego. Klucze do budynku przy Głogowskiej 92 dyrekcja "Ósemki" przekaże nowemu właścicielowi - kurii najpóźniej do 17 lipca.

17 lipca będzie ostatnim dniem, kiedy adres VIII Liceum Ogólnokształcącego będzie brzmiał ulica Głogowska 92. Już drugi tydzień trwa wielkie pakowanie do przeprowadzki, do nowej siedziby przy ul. Cegielskiego 1 w centrum miasta.

Przy pakowaniu sprzętu, mebli, przedmiotów, książek i innych artykułów pracują nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie. Mimo wakacji do pracy zgłosiły się m.in. Aleksandra Nowacka i Magda Włodarczak, uczennice już klasy 2, które pomagają przy segregacji, myciu i pakowaniu probówek i innego sprzętu chemicznego.

Do kartonów pakowane są także książki ze szkolnej biblioteki, która liczy 16 tysięcy woluminów.

Rozmowa z Markiem Greflingiem, dyrektorem VIII LO

Czy nie żal, że "Ósemka" opuszcza budynek przy Głogowskiej?
Już teraz nie czas na żal. Był na to czas wcześniej, również w czasie obchodów jubileuszu. Teraz konieczność przeprowadzki, przeprowadzenia tej operacji sprawnie i logistycznie sprawia, że nie ma już miejsca na żal, trzeba się cieszyć z tego, że będziemy mieli nową, własną siedzibę.

Przeprowadzka to będzie za pewne trudna operacja logistyczna?
Od 23 czerwca firma przewozowa dostarcza nam pojemniki i wszelkie pojemniki. Nauczyciele "pakują szkołę". W drugim tygodniu lipca wszystko zostanie przewiezione na Cegielskiego. Nowa siedziba będzie wyposażana do 10-15 sierpnia. Wtedy w ostatnich dwóch tygodnia sierpnia nauczyciele wszystko rozpakują i urządzą nową siedzibę.

Jak Pan dyrektor ocenia nową siedzibę?
Tam zmieścimy się bez problemu. Będziemy tam mieć dwie sale gimnastyczne. Przy projekcie architektonicznym zaplanowaliśmy stworzenie tyle samo sal co w starej siedzibie przy ul. Głogowskiej. Jedyna trudność będzie polegała na tym, że tam będziemy mieć cztery budynki, tutaj na Głogowskiej mieliśmy wszystko w zwartej zabudowie. Będzie do tego trzeba się przyzwyczaić.

Nie obawiacie się konkurencji? W pobliżu nowej siedziby znajdują się "Trójka", "Maryńka" czy "Paderek"?
Równie dobrze tutaj mieliśmy konkurencję - rzut beretem, niedaleko na Matejki znajduje się "Dwójka", kawałek dalej "Marcinek". Dajemy radę. Tam też damy rady. Najważniejszą kwestią jest aktywność zarówno uczniów jak i nauczycieli. Sporo mieliśmy zgłoszeń do naboru. To świadczy o tym, że uczniowie chcą się uczyć w naszej szkole.

Co z licytacją pamiątek i przedmiotów?
Nie wiadomo czy uda się dokonać. Będziemy musieli przeprowadzić częściową licytację przedmiotów, które tutaj zostawiamy. To co jest w majątku trwałym np. lampy, meble to przeprowadzimy w rodzaju licytacji, będziemy chcieli to sprzedać. Być może część przedmiotów zabierzemy do nowej siedizby.

A kiedy Pan dyrektor rozpoczął pracę w "Ósemce"?
Pracę rozpocząłem w "Ósemkce" 24 września 1991 roku. Po skończeniu studiów otrzymałem informacje, że zwolnił się tutaj etat. Odeszła koleżanka, która pracuje do dziś w jednej z rozgłośni radiowych. Wtedy tutaj zgłosiłem się do pracy. Pani dyrektor Jadwiga Walkowiak stwierdziła, że się nadaję. Rozpocząłem pracę jako nauczyciel historii i wosu i tak zostało do dziś. Nawet nie wiem kiedy minęły te 23 lata....


Komentarze (1)

02-07-2014 09:57:32
as
ja wyprowadzajac sie z tego miejsca calkowicie bym je zniszczyl, niech sobie opasy odniawiaja
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: