Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od lat 20. do współczesności - ostatnia studniówka "Ósemki" na Głogowskiej {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od lat 20. do współczesności - ostatnia studniówka "Ósemki" na Głogowskiej {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
19-01-2014 02:08   Janusz Ludwiczak
Już po raz 90 i ostatni odbyła się studniówka w VIII LO przy Głogowskiej. Poloneza i walca wspólnie zatańczyły 223 pary.

W sobotni wieczór, równo 107 dni przed maturą w VIII LO przy ul. Głogowskiej odbyła się studniówka, zarazem ostatnia, gdyż z końcem czerwca szkoła opuści budynek, gdyż należy on do kurii.

Poloneza zatańczyło wspólnie ponad 400 osób. Specjalnie na sobotni wieczór przystrojone zostały korytarze i sale "Ósemki". Aula i najwyższe piętro przypominała lata 20. i 30. Z kolei na parterze można było zobaczyć rekwizyty z czasów PRL. Nie brakowało m.in. słynnej łyżki na łańcuchu i przykręcanych talerzy z filmu "Miś", kartek na żywność czy chociażby papieru toaletowego - deficytowego towaru tamtych czasów. Zaś na parterze pojawił się Mc Dolan'd i Mooltikino oraz autentyczny maluch, czyli Fiat 126p.

W maju 223 maturzystów będzie zdawało egzamin dojrzałości już po raz ostatni w tym budynku. Młodzież wahała się co do tematu tegorocznej studniówki. Motywem przewodnim jest 90-lecie naszej szkoły i ostatnie dziewięć dekad. W auli są lata 20. i 30. i tak piętrami schodzimy do kolejnych lat, aż do współczesności - powiedział Marek Grefling, dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.

Specjalnie na sobotnią studniówkę dla przybyłych gości trzeba było przygotować 88 kg boeufstrogonowa, 70 litrów barszczu, 140 kg owoców, 60 bochenków chleba, 30 kg sałatki, 12 kg chipsów, 10 kg paluszków, 350 litrów zimnych napojów, 1,5 kg kawy, 5 kg cukru oraz 8 kg domowego ciasta.

Miesiąc po maturze "Ósemka" obchodzić będzie zarówno jubileusz 90-lecia jak i będzie żegnać się z gmachem przy Głogowskiej 92.

Na pewno weźmiemy udział w Paradzie Łazarskiej, główne obchody jubileuszowe zaplanowano na 9 czerwca. Natomiast 13 czerwca przygotujemy koncert dla młodzieży i absolwentów. Zorganizujemy aukcję przedmiotów. Już mnie uczniowie pytają czy będzie lista rzeczy, które mogliby kupić. Zapowiada się myślę, że ciekawie. 30 czerwca kończymy tutaj swoją bytność - wskazuje Marek Grefling, dyrektor VIII LO.

A jak abiturienci wspominają okres spędzony w 8 LO i szkoła, która przeniesie się do centrum miasta na ul. Cegielskiego będzie tą samą "Ósemką"?

Tak akurat się złożyło, że jesteśmy ostatnim rocznikiem w starym gmachu przy Głogowskiej. Maturę zamierzamy zdawać z matematyki rozszerzonej i geografii oraz z fizyki. Myślimy o studiach na Politechnice czy to będzie Poznańska zobaczy - powiedzieli Maria Astrind i Jan Moryson.

Bardzo żałuję, że "Ósemka" wyprowadza się z Głogowskiej, tym bardziej, że spędzam tutaj ostatnie trzy lata. Myślę, że na Cegielskiego będzie to wciąż to samo 8 LO, będą tam chociażby ci sami nauczyciele, zmieni się tylko budynek. Maturę będę zdawać z historii rozszerzonej i przedmiotów podstawowych. Prawdopodobnie zdecyduje się studiować prawo - sądzi Emilia Matuszewska.

Matura już 5 maja. Maturzystom nie tylko z "Ósemki" życzymy "połamania pióra".

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (3)

19-01-2014 18:38:53
ósemkowicz
Hahahah tak bardzo żałośnie...
19-01-2014 16:48:56
Absolwent
Chyba Astriab, a nie Astrind :P A VIII szkoda, tak samo jak muzycznej i baletowej. Ale biskupa i sądu nie obchodzi, że Piotrowski nie spłacił kredytu od miasta.
19-01-2014 08:30:23
Gosia
Oj szkoda będzie tej szkoły. Ósemka zawsze była na Głogowskiej. Ale cóż kurii jak zwykle mało - VIII lo, szkoła muzyczna, teraz szkoła baletowa. Co jeszcze? Macie więcej pychy niż rozumu. Amen.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: