Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dwa lata temu wybieraliśmy nowe rady osiedli. Za miesiąc półmetek kadencji Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dwa lata temu wybieraliśmy nowe rady osiedli. Za miesiąc półmetek kadencji Rady Osiedla Św. Łazarz
20-03-2013 17:06   Janusz Ludwiczak
Dokładnie dwa lata temu, 20 marca 2011 odbyły się wybory do nowych rad osiedli. Nie cieszyły się one jednak zbyt dużym zainteresowaniem. Frekwencja na terenie Osiedla Święty Łazarz (w wyniku połączonych Osiedli: Targowego i Świętego Łazarza) wyniosła 4,05%, oznacza to, że na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców. Za miesiąc miną dwa lata od zaprzysiężenia radnych piątej kadencji Rady Osiedla Święty Łazarz, tym samym będzie to półmetek kadencji.

1 stycznia 2011 roku wprowadzono w życie rad osiedli, w wyniku której zlikwidowane zostało Osiedle Targowe, a Osiedle Święty Łazarz zwiększyło swój obszar aż do ulicy Przybyszewskiego i Bukowskiej. Na terenie nowego osiedla znalazł się również dworzec kolejowy. Obszar Osiedla Święty Łazarz stanowi teraz granica w obrębie ulic: Krauthofera - Palacza - Arciszewskiego - Reymonta - Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Bukowska - tory kolejowe - Krauthofera. Tym samym powierzchnia Osiedla Święty Łazarz liczy 3,7 km 2.

Na terenie nowego Osiedla Świętego Łazarza mieszka 36 927 mieszkańców (na terenie byłego Osiedla Świętego Łazarza mieszkało 29 190 osób, a na terenie Osiedla Targowego 7 297). Dzięki reformie zwiększył się również budżet rad osiedli. Do tej pory budżet naliczany był jako pogłówne, czyli kwota przypadająca na jednego mieszkańca, która wynosiła 10 zł. I tak Osiedle Św. Łazarza dysponowało kwotą prawie 300 tys. zł, zaś Osiedle targowe 72 970 zł. Od tej roku Rada Osiedla Święty Łazarz dysponuje budżetem w wysokości ponad 800 tys. zł.

Równo dwa lata temu, w niedzielę 20 marca 2011 r. odbyły się wybory do nowych rad osiedlowych. Wtedy o 21 mandatów w Radzie Osiedla Święty Łazarz walczyło w sumie 47 kandydatów. Wybory osiedlowe na Łazarzu nie cieszyły się jednak zbyt dużym zainteresowaniem. Frekwencja na terenie Osiedla Święty Łazarz wyniosła 4,05%, oznacza to, że na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców.

Natomiast za miesiąc, 18 kwietnia miną dwa lata od zaprzysiężenia radnych piątej kadencji Rady Osiedla Święty Łazarz, tym samym będzie to półmetek kadencji. Wtedy też podsumujemy dotychczasową pracę osiedlowych radnych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: