Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowa Rada Osiedla Święty Łazarz ma już rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowa Rada Osiedla Święty Łazarz ma już rok
21-04-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
Dokładnie 18 kwietnia 2011 roku nowowybrani radni Osiedla Święty Łazarz zostali zaprzysiężeni. Lokalny samorząd pomocniczy ma już rok. Sprawdzamy, jak przez ostatni rok pracowali osiedlowi radni.

20 marca minął rok od wyborów do nowych rad osiedli, które jednak nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem. Frekwencja na terenie Osiedla Święty Łazarz (w wyniku połączonych Osiedli: Targowego i Świętego Łazarza) wyniosła 4,05%, oznacza to, że na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców.

Tymczasem w środę minął rok od zaprzysiężenia nowowybranych radnych i powołania nowej, piątej kadencji Rady Osiedla Święty Łazarz.

Przez miniony rok Rada Osiedla Święty Łazarz uczestniczyła w 12 sesjach, w tym jednej nadzwyczajnej, podczas której podjęta została uchwała w sprawie wydania opinii do usytuowania miasteczka namiotowego dla kibiców Euro 2012 na terenie Parku Kasprowicza.

Miniony rok w Radzie Osiedla Święty Łazarza - kalendarium:

 • 18 kwietnia 2011 - podczas pierwszej i zarazem inauguracyjnej sesji Rady Osiedla Święty Łazarz 21 nowowybranych radnych Osiedla Święty Łazarz złożyło ślubowanie, otrzymało legitymacje radnych osiedlowych oraz listy gratulacyjne. Równocześnie Wojciech Wośkowiak został wybrany na Przewodniczącego Rady Osiedla Święty Łazarz, a Marię Łazarz wybrano na Przewodniczącą Zarządu Osiedla.
  więcej szczegółów
 • 5 maja 2011 - na drugiej sesji (już zwyczajnej) powołano sześć komisji problemowych: bezpieczeństwa i porządku publicznego, sportu, infrastruktury, oświaty i kultury, budżetu oraz rodziny, polityki społecznej i zdrowia.
  więcej szczegółów
 • 8 czerwca 2011 - wybory na przewodniczących poszczególnych komisji tematycznych. Rada miała jednak problem z wyborem przewodniczącego komisji infrastruktury. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: Łukasz Prymas i Bartosz Nowak. Kandydaci na przewodniczących tej komisji musieli m.in. odpowiedzieć na pytanie jak rozwiązać problem toalety na Rynku Łazarskim.
  więcej szczegółów
 • lipiec 2011 - siedziba i biuro Rady Osiedla Święty Łazarz zostało przeniesione do Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego 27. Wcześniej, od samego początku istnienia rady (1996 r.) mieściło się w budynku Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50.
  więcej szczegółów
 • 29 lipca 2011 - tylko sześciu z piętnastu radnych pojawiło się na środowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Obrady nie mogły się jednak rozpocząć, gdyż zabrakło kworum, czyli ponad połowy członków komisji do prowadzenia obrad i podjęcia decyzji.
  więcej szczegółów
 • 2 sierpnia 2011 - radni z Komisji Infrastruktury, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska mieli podjąć decyzje o rozplanowaniu 500 tys. zł. na inwestycje na terenie Osiedla Święty Łazarz. Niestety tak się nie stało, gdyż zabrakło kworum.
  więcej szczegółów
 • 24 sierpnia 2011 - radni podczas sesji budżetowej uchwalili plan rzeczowo-finansowy na 2012 roku. Do rozplanowania było ponad 800 tysięcy złotych, z czego 268 766,92 zł trafiło na wspieranie inicjatyw dla placówek kulturalnych i szkół, 32 tys. zł na bezpieczeństwo (z czego 9 tys. zł otrzymała policja na zakup radiowozu), a najwięcej środków przekazano na inwestycje, m.in. remont chodników (w ciągu ulicy Konopnickiej, Chłodnej i Kolejowej).
  więcej szczegółów
 • 6 września 2011 - tym razem Rada Osiedla Święty Łazarz spotkała się w terenie, by podczas plenerowego posiedzenia Komisji Infrastruktury oraz Bezpieczeństwa sprawdzić stan chodników i wybrać te, które w pierwszej kolejności wymagają remontu.
  więcej szczegółów
 • 13 października 2011 - o panującym bałaganie przy budynku dawnego komisariatu Policji przy ul. Wyspiańskiego oraz samochodach wjeżdżających na teren Parku Kasprowicza i skracających sobie drogę z ulicy Reymonta do Niegolewskich rozmawiali z policjantami z komisariatu Poznań-Grunwald i Poznań-Targi radni Osiedla Święty Łazarz.
  więcej szczegółów
 • 17 listopada 2011 - autorzy najładniejszych ogrodów przydomowych, balkonów i zieleńców zostało nagrodzonych dyplomami, albumami, książkami i akcesoriami ogrodniczymi podczas zakończenia osiemnastej edycji konkursu "Zielony Poznań", do którego zgłosiło się w sumie 88 mieszkańców Osiedla Święty.
  więcej szczegółów
 • 23 listopada 2011 - podczas VIII sesji zwyczajnej Rada Osiedla Św. Łazarz przyjęła m.in. uchwałę w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicy Bogusławskiego.
  więcej szczegółów
 • 7 grudnia 2011 - podczas trwającej ponad dwie godziny nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła pozytywną uchwałę w sprawie wydania opinii o usytuowanie miasteczka namiotowego dla kibiców Euro 2012, które od 8 do 20 czerwca będzie funkcjonować w Parku Kasprowicza.
  więcej szczegółów
 • grudzień 2011 - po rocznej przerwie Rada Osiedla Święty Łazarz wydała w końcu "Wieści Łazarskie".
  więcej szczegółów
 • 15 lutego 2012 - odbyła się 10. zwyczajna sesja Rady Osiedla Święty Łazarz, w trakcie której radni podsumowali miniony rok oraz podjęli uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania planu wydatków i sprawozdania z działalności Zarządu za rok 2011.
  więcej szczegółów
 • 24 lutego 2012 - RADA OSIEDLA ŚW. ŁAZARZ UTAJNIŁA OBRADY W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI SZKÓŁ! Podczas planowanej Komisji Oświaty miały być omawiane kwestie obwodów i rejonów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Spotkanie to odbyło się jednak przy zamkniętych drzwiach. Przewodniczący Komisji Oświaty postanowił poprowadzić obrady w trybie niejawnym.
  więcej szczegółów
 • 29 lutego 2012 - podczas Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego radni Osiedla Św. Łazarz rozmawiali z Policją, Straż Miejską i dyrektorem POSiR o Parku Kasprowicza, który jest rozjeżdżany przez samochody.
  więcej szczegółów
 • 10 marca 2012 - przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz przeprowadzili rekonesans - przeszli się m.in. ulicami Wyspiańskiego, Grottgera i Siemiradzkiego, by sprawdzić stan techniczny chodników. Również w sobotę ruszył profil Rady Osiedla Św. Łazarz na Facebook-u. Osiedlowi radni chcą się teraz kontaktować z mieszkańcami za pomocą portalu społecznościowego.
  więcej szczegółów
 • 20 marca 2012 - rok od wyborów do nowych rad osiedli. Nie cieszyły się one jednak zbyt dużym zainteresowaniem. Frekwencja na terenie Osiedla Święty Łazarz (w wyniku połączonych Osiedli: Targowego i Świętego Łazarza) wyniosła 4,05%, oznacza to, że na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców.
  więcej szczegółów
 • 11 kwietnia 2012 - podczas ostatniej, XII sesji zwyczajnej Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w w sprawie przekazania terenu przy ul. Dmowskiego celem utworzenia placu zabaw, a także zgodziła się na powstanie kasyna gry przy ul. Głogowskiej 76.
  więcej szczegółów

Najmniej aktywnymi radnymi są Bartosz Nowak i Paweł Kirchner. Byli nieobecni aż na 7 z 12 sesji. Prawie połowę sesji opuścili z kolei radni: Tomasz Brojewski, Anna Susicka i Marcin Tomczak.

Są też radni, którzy nie pojawili się na żadnym posiedzeniu komisji, mimo iż są jej członkami. Do osób tych należą: Bartosz Nowak (Komisja Sportu), Marcin Tomczak (Komisja Sportu) i Anna Susicka (Komisja Rodziny i Polityki Społecznej).

Za to wzorową postawą mogą pochwalić się radni: Bożena Banaszak, Marek Kurkowiak, Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak, Maria Paradowska i Tomasz Wojciechowski, który nie opuścili ani jednej sesji.

Najbardziej pracowitymi radnymi są oczywiście Maria Łazarz, która jest przewodniczącą Zarządu, a także Filip Olszak, Maria Paradowska, Łukasz Prymas i Tomasz Wojciechowski, którzy należą do 4 lub więcej komisji problemowych i uczestniczyli w większości spotkań tych komisji.

Bożena Banaszak
Funkcje: wiceprzewodnicząca Komisji Sportu
Członek Komisji: (2) Oświaty i Kultury, Sportu
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn., 0 nieob.)

Dorota Bartkowiak
Funkcje: wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury
Członek Komisji: (2) Infrastruktury, Oświaty i Kultury
Obecność na sesjach: 92% (11 obecn., 1 nieob.)

Tomasz Brojewski
Funkcje: wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla, redaktor naczelny "Wieści Łazarskich" Członek Komisji: (2) Infrastruktury, Budżetu
Obecność na sesjach: 58% (7 obecn., 5 nieob.)

Ewa Chwieszczenik
Funkcje: -
Członek Komisji: (2) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn., 2 nieob.)

Paweł Kirchner
Funkcje: członek Zarządu Osiedla
Członek Komisji: (1) Oświaty i Kultury
Obecność na sesjach: 42% (5 obecn, 7 nieob.)

Marek Kurkowiak
Funkcje: wiceprzewodniczący Rady Osiedla
Członek Komisji: (2) Infrastruktury, Budżetu
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn, 0 nieob.)

Maria Łazarz
Funkcje: przewodnicząca Zarządu Osiedla
Członek Komisji: (6) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Sportu, Oświaty i Kultury, Budżetu, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn, 0 nieob.)

Bogumiła Maćkowiak
Funkcje: wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla
Członek Komisji: (3) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Budżetu, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn, 0 nieob.)

Maciej Maćkowiak
Funkcje: przewodniczący Komisji Sportu
Członek Komisji: (3) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Sportu, Oświaty i Kultury, Budżetu
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn, 2 nieob.)

Marietta Niemier
Funkcje: -
Członek Komisji: (2) Sportu, Oświaty i Kultury,
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn, 2 nieob.)

Bartosz Nowak
Funkcje: przewodniczący Komisji Infrastruktury
Członek Komisji: (3) Infrastruktury, Sportu, Budżetu
Obecność na sesjach: 42% (5 obecn, 7 nieob.)

Filip Olszak
Funkcje: członek Zarządu Osiedla, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury
Członek Komisji: (4) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Sportu, Oświaty i Kultury,
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn, 2 nieob.)

Piotr Pałgan
Funkcje: przewodniczący Komisji Budżetu
Członek Komisji: (2) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Budżetu
Obecność na sesjach: 67% (8 obecn, 4 nieob.)

Maria Paradowska
Funkcje: przewodnicząca Komisji Rodziny i Polityki Społecznej
Członek Komisji: (4) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Budżetu, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn, 0 nieob.)

Łukasz Prymas
Funkcje: członek Zarządu Osiedla, wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego
Członek Komisji: (5) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Sportu, Oświaty i Kultury, Budżetu
Obecność na sesjach: 92% (11 obecn, 1 nieob.)

Lech Sadowski
Funkcje: przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu Członek Komisji: (2) Oświaty i Kultury, Sportu, Budżetu
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn, 2 nieob.)

Anna Susicka (Nawrot)
Funkcje: wiceprzewodnicząca Rady Osiedla
Członek Komisji: (3) Infrastruktury, Oświaty i Kultury, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 58% (7 obecn, 5 nieob.)

Marcin Tomczak
Funkcje: członek Zarządu Osiedla
Członek Komisji: (3) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Sportu
Obecność na sesjach: 58% (7 obecn, 5 nieob.)

Tomasz Wojciechowski
Funkcje: przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, wiceprzewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej
Członek Komisji: (5) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Oświaty i Kultury, Budżetu, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 100% (12 obecn, 0 nieob.)

Wojciech Wośkowiak
Funkcje: przewodniczący Rady Osiedla
Członek Komisji: (4) Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Infrastruktury, Sportu, Oświaty i Kultury
Obecność na sesjach: 83% (10 obecn, 2 nieob.)

Bogna Zielińska
Funkcje: -
Członek Komisji: (3) Infrastruktury, Budżetu, Rodziny i Polityki Społecznej
Obecność na sesjach: 92% (11 obecn, 1 nieob.)

A jak Państwo oceniają dotychczasową, roczną pracę Rady Osiedla Święty Łazarz?


Komentarze (5)

23-04-2012 19:57:40
Mieszkaniec Łazarza
Witam czytelnika Dobror masz rację nie wszyscy są nie odpowiedzialni ale paru należało by pouczyć . Pozdrawiam
23-04-2012 15:48:42
Dobror
Mieszkanko Łazarz, widocznie źle wybrałaś. Ja wybierałem mądrze, bo osoby, na które głosowałem wykazują się frekwencją powyżej 80%. Tak trzymać!
23-04-2012 14:03:49
Mieszkaniec Łazarza
Dokładnie widzę że nie jestem sam w mojej ocenie. Pozdrawiam mieszkankę Łazarza
23-04-2012 10:00:48
Mieszkanka Łazarza
Patrząc na % udziału w sesjach, świadczący o zaangażowaniu, wstyd mi, że przed wyborami podpisałam się na liście poparcia, a później poparłam w czasie wyborów. Ze tym ludziom nie wstyd w stosunku do mieszkańców
21-04-2012 20:49:36
Mieszkaniec Łazarza
Witam serdecznie gratuluję rocznej działalności Rady Osiedla ,ale uważam że będąc radnym powinno się chodzić na sesje rady .Każdy radny osiedla, który ma poniżej 50% obecności powinien zostać wykluczony bo po co nam radny, którego nie ma na sesjach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: