Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej rośnie już "zielone torowisko" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej rośnie już "zielone torowisko"
19-05-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Grunwaldzkiej gotowe jest już nowe torowisko. Obecnie kończy się montaż sieci trakcyjnej i budowa nowych przystanków. Robotnicy układają też trawę między torami. Dzięki "zielonemu torowisku" mieszkańcy i pasażerowie nie odczują zbytniego hałasu jeżdżących tramwajów.

O tym, że "zielone torowisko" powstanie na ulicy Grunwaldzkiej informowaliśmy już w połowie marca.

Robotnicy rozpoczęli układanie, a w zasadzie rozwijanie trawy, która znajdzie się między szynami. Wcześniej zamontowany został specjalny system nawadniający i usypano ziemię, na której będzie rosła trawa.

Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko poprawia się estetyka ulicy, ale również trawa rosnąca w torowisku tłumi hałas nawet o 6 dB. "Zielone torowisko" od kilku lat znajduje się na Małych Garbarach, a od niedawna również na przebudowanej ulicy Winogrady.

Kończy się też montaż sieci trakcyjnej i budowa nowych przystanków. Niedługo przywrócony zostanie też ruch kołowy przez skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Wojskowej.

W przyszły weekend przywrócony ma zostać ruch tramwajowy na Rondzie Jeziorańskiego. Kiedy bimby będą znów jeździć ulicą Grunwaldzką pomiędzy Reymonta a Kaponierą? To zależy od zakończenia przebudowy ulicy Roosevelta. Możliwe, że wcześniej kursować będą tędy tramwaje wahadłowe.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: