Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Grunwaldzkiej ruszył "z kopyta".Drogowcy pracują mimo mrozu i śniegu,kierowcy stoją w korkach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Grunwaldzkiej ruszył "z kopyta".Drogowcy pracują mimo mrozu i śniegu,kierowcy stoją w korkach
11-02-2012 23:08   Janusz Ludwiczak
Najpierw siarczysty mróz, sięgający -15°C, a później śnieg towarzyszył robotnikom prowadzącym prace przy remoncie ulicy Grunwaldzkiej, który rozpoczął się we wtorek. Pierwszego dnia było spokojnie, jednak od środy w godzinach szczytu ulica Grunwaldzka jest zakorkowana. Prace na Grunwaldzkiej zakończą się w maju, wcześniej drogowcy na 10 dni planują zamknąć skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga.

We wtorek drogowcy wkroczyli na Grunwaldzką. Do maja firma Torpol, która już prowadzi przebudowę Ronda Jeziorańskiego wymieni stare torowisko tramwajowe, sieć trakcyjną oraz przeprowadzi remont nawierzchni jezdni, a także dwóch przystanków tramwajowych "Matejki". Inwestycja będzie kosztować 17 milionów złotych.

Pierwszy dzień nie sprzyjał robotnikom, którzy przy temperaturze -15°C rozbierali sieć trakcyjną. W środę na Grunwaldzką wkroczyły koparki i maszyny do kruszenia nawierzchni jezdni. Drogowcy usuwają też stare torowisko tramwajowe. Pracy nie ułatwia śnieg, który na placu budowy pojawił się już drugiego dnia.

W związku z remontem ulica Grunwaldzka pomiędzy Matejki a Bukowską stała się jednokierunkowa. Przejazd możliwy jest tylko w kierunku centrum, tzn. w stronę ul. Roosevelta. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicą Bukowską. Ponadto wyjazd z ulicy Śniadeckich oraz z ulicy Święcickiego możliwy jest jedynie w kierunku centrum - wprowadzono zakaz skrętu w lewo.

Część kierowców nie przestrzega nowej organizacji ruchu. Z ulicy Śniadeckich skręcają w lewo w Grunwaldzką, gdzie dalej jadą w stronę Ronda Jeziorańskiego.

Pierwszego dnia na Grunwaldzkiej było spokojnie, jednak od środy codziennie w godzinach szczególnie popołudniowego szczytu komunikacyjnego tworzą się korki, które sięgają od Śniadeckich do Roosevelta.

Na zmiany musieli przygotować się też pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmieniły autobusy zastępcze "za tramwaj" T1 i T2 oraz linii nocnej nr 251. Z Kaponiery w kierunku Ronda Jeziorańskiego jadą one objazdem przez Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Szylinga i Grunwaldzką. W kierunku przeciwnym jadą normalnie przez Grunwaldzką i Roosevelta. Przystanek "Matejki" w kierunku Ronda Jeziorańskiego zlokalizowany został na ulicy Grunwaldzkiej na wysokości posesji nr 17 (przed skrzyżowaniem z ulicą Marcelińską). Ponadto autobusy jadące w kierunku Ronda Jeziorańskiego zatrzymują się na przystanku tramwajowym "Kraszewskiego" na ulicy Zwierzynieckiej.

Prace na Grunwaldzkiej mają zakończyć się w maju, jednak wcześniej, bo już po świętach wielkanocnych rozpocznie się remont skrzyżowania ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Szylinga, które zostanie zamknięte dla pojazdów. Dla ruchu kołowego powstanie rondo, podobne do tego jakie było podczas remontu skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Bułgarskiej, przeprowadzonego jesienią.

Natomiast już od poniedziałku, 13 lutego wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu kołowego na ulicy Grunwaldzkiej. Od ulicy Zeylanda do ulicy Roosevelta dojazd do posesji przy ulicy Bukowskiej (nr 11-17) oraz do hotelu Sheraton możliwy będzie jedynie od ulicy Zeylanda. Wyjazd z tych posesji będzie skierowany do Ronda Kaponiera.

Postęp prac na Grunwaldzkiej będziemy sprawdzać co miesiąc w naszym raporcie z placów budowy, w którym pokazujemy i opisujemy prowadzone inwestycje na Rondzie Jeziorańskiego, przebudowie ul. Roosevelta, budowie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i nowego dworca kolejowego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: