Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzka będzie remontowana między Matejki a Sheratonem.Kierowców i pasażerów czekają utrudnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzka będzie remontowana między Matejki a Sheratonem.Kierowców i pasażerów czekają utrudnienia
02-02-2012 01:19   Janusz Ludwiczak
W najbliższych dniach rozpocznie się remont ulicy Grunwaldzkiej. Na odcinku pomiędzy Matejki a Bukowską wymienione zostanie torowisko i sieć trakcyjna. Remont przejdą też przystanki oraz nawierzchnia jezdni.

Już za kilka dni kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają kolejne utrudnienia. Rozpocznie się bowiem remont ulicy Grunwaldzkiej. Na odcinku od skrzyżowania z Matejki i Szylinga do skrzyżowania Grunwaldzkiej i Bukowskiej (do wysokości hotelu Sheraton) drogowcy wymienią stare torowisko tramwajowe, sieć trakcyjną, a także przeprowadzą remont przystanków i nawierzchni jezdni.

Wiadomo, że remont na pewno nie rozpocznie się w sobotę, 4 lutego jak pierwotnie zakładano. ZTM, ZDM, MPK i policja muszą zatwierdzić tymczasową organizację ruchu.

W kierunku Centrum ruch odbywać będzie się normalnie, jednak z ruchu wyłączona będzie jedna nitka. W stronę przeciwną kierowcy będą musieli jechać objazdem przez Zeylanda i Bukowską.

Torowisko i nawierzchnia wymieniane będzie również na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Matejki, które zostanie zamknięte dla pojazdów. Dla ruchu kołowego powstanie rondo, podobne do tego jakie było podczas remontu skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Bułgarskiej, przeprowadzonego jesienią.

Swoje trasy zmienią również autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1 i T2, które z Ronda Kaponiera pojadą najprawdopodobniej przez Zeylanda, Bukowską i Szylinga. Oznacza to, że autobusy będą stać w korkach, gdyż już teraz sznur samochodów ciągnie się wzdłuż Bukowskiej z powodu przebudowy ulicy.

Remont tego odcinka Grunwaldzkiej kosztować będzie 17 mln zł i przeprowadzi go firma Torpol, czyli ten sam wykonawca który realizuje obecnie przebudowę Ronda Jeziorańskiego. Fundusze na tą inwestycje pochodzić będą z rezerwy finansowej miasta i środków zaoszczędzonych przy ogłoszeniu przetargu na przebudowę Ronda Jeziorańskiego.


Komentarze (2)

02-02-2012 13:30:57
fgk
korki murowane czas kupić sobie helikopter
02-02-2012 02:01:00
T2
To już lepiej poprowadzić T2 przez Bukowską, Polną i Marcelińską? Mieszkańcy Grunwaldzkiej mieliby T1, ale musiałby jeździć co 10 minut.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: