Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty drogowcy znów rozkopią Bukowską, a "szesnastką" nie dojedziemy do Kupca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty drogowcy znów rozkopią Bukowską, a "szesnastką" nie dojedziemy do Kupca
10-04-2012 02:06   Janusz Ludwiczak
W sobotę 14 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na pl. Wolności i 27 Grudnia. Z tego powodu przez miesiąc "szesnastką" nie będzie można dojechać z Łazarza do Politechniki, pl. Bernardyńskiego czy w okolice Kupca. Również w sobotę zacznie się remont nawierzchni na kolejnym fragmencie ulicy Bukowskiej. Swoje trasy zmienią autobusy linii nr 48, 59, 63, 77, A, L, 240 i 242. To jednak nie jedyne utrudnienia.

W nocy zmieniła się organizacja ruchu kołowego na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga. Zamknięty został przejazd przez skrzyżowanie i torowisko tramwajowe. Ruch został poprowadzony po wydłużonym rondzie z przejazdami przez torowisko za przystankami tramwajowymi na ulicy Grunwaldzkiej, o czym więcej w artykule: Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Matejki zostało zamknięte. Kierowcy będą korzystać z ronda.

To jednak nie koniec remontów i utrudnień. Od 9 do 15 kwietnia remontowana będzie ulica Bułgarska. Drogowcy będą układać nową warstwę nawierzchni.

Od 9 kwietnia (od godziny 23:00) do 12 kwietnia (do godziny 1:00) wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej (w kierunku ulicy Grunwaldzkiej). Objazdami pojadą również autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240 i 242. W kierunku odpowiednio Górczyna i os. Kopernika pojadą objazdem przez Marcelińską, Grochowską, Grunwaldzką i Jugosłowiańską. Powrót w kierunku przeciwnym odbywać będzie się bez zmian.

Natomiast od 12 kwietnia (od godziny 1:00) do 15 kwietnia (do godziny 23:00) wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej (w kierunku ulicy Bukowskiej) na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Marcelińskiej. Autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240 i 242 odpowiednio w kierunku Centrum i Ogrodów pojadą objazdem przez Jugosłowiańską, Grunwaldzką, Grochowską i Marcelińską/Bukowską.

W środę, 11 kwietnia zostania wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Sielskiej w związku z budową ulicy Sielskiej, w tym kanału deszczowego. Wyłączone z ruchu zostaną wjazdy i wyjazdy z ulicy Sielskiej w ulicę Jarochowskiego. Na odcinkach: Głogowska - Jarochowskiego i Kordeckiego – Jarochowskiego ulica Sielska będzie ulicą bez przejazdu. Dojazd do posesji położonych na odcinku między ulicami Głogowską a Jarochowskiego będzie możliwy od ulicy Głogowskiej, natomiast dojazd do posesji położonych na odcinku między ulicami Kordeckiego a Jarochowskiego odbywać się będzie przez ulice Skargi i Kordeckiego. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 18 czerwca 2012 roku.

To nie koniec zmian! W dniach od 14 do 16 kwietnia prowadzony będzie IV etap przebudowy ulicy Bukowskiej. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na odcinku pomiędzy ulicami Przybyszewskiego a Szamotulską. Swoje trasy zmienią autobusy linii nr 48, 59, 63, 77, A, L, 240 i 242, które najprawdopodobniej pojadą objazdem przez Marcelińską i Przybyszewskiego. Wiadomo, że dla kierowców jadących w kierunku Kaponiery wytyczony zostanie objazd ulicami Szamotulską, Szamarzewskiego i Przybyszewskiego a w kierunku Grunwaldu i Ławicy: przez Przybyszewskiego, Marcelińską i Szamotulską.

Jakby tego było mało mamy jeszcze złe wiadomości dla pasażerów tramwajów. W sobotę, 14 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na ul. 27 Grudnia i na pl. Wolności. Do pojazdów niskopodłogowych i potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowany zostanie również przystanek naprzeciwko Arkadii.

Przez około miesiąc swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 2, 3, 9, 11, 13, 16 i N21. "Dwójka" i "dziewiątka" pojadą objazdem przez Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Stanisława Matyi, Towarową, Św. Marcin, Most Uniwersytecki i Rondo Kaponiera.

Dla linii tramwajowych nr 3 i 11 wytyczony zostanie objazd prowadzący przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Mielżyńskiego, Pl. Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego, do pętli na Placu Wielkopolskim.

"Trzynastka" ze Starołęki skrócona zostanie do al. Marcinkowskiego, gdzie pełnić będzie rolę "wahadła", tzn. tramwaje linii nr 13, które od strony Starołęki dojadą do przystanku "Marcinkowskiego" będą się cofać do przystanku zlokalizowanego od strony ul. Św. Marcin i stamtąd zabiorą pasażerów, którzy będą chcieli dojechać w okolice Pl. Bernardyńskiego, Politechniki czy Ronda Rataje. "Trzynastka" kursować będzie z podwojoną częstotliwością - w godzinach szczytu co 5 minut, a po godz. 19, w soboty i niedziele co 10 minut.

Od skrzyżowania Królowej Jadwigi i Garbar przez Strzelecką, Podgórną, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Gwarną do Ronda Kaponiera będą co ok. 10 minut jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T9.

Do połowy maja nie będzie można też "szesnastką" dojechać z Łazarza do Politechniki, pl. Bernardyńskiego czy w okolice Kupca. Od soboty tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Wolnica - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Trasa PST - OS. SOBIESKIEGO.

Mamy za to dobre wiadomości. 5 maja tramwaje mają powrócić na Rondo Jeziorańskiego. Za kilka dni przywrócony ma zostać ruch kołowy na Rondzie Jeziorańskiego i ulicy Grunwaldzkiej.


Komentarze (1)

10-04-2012 21:38:44
tonny
czegoś tu nie rozumiem. Remontowane jest torowisko i przystanek na placu Wolności, a dlaczego tramwaje nie będą jeździć przez Święty Marcin?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: