Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Płonęły tam śmietniki i meble. Ludzie zdają już sobie sprawę z konsekwencji" – poznaj dzielnicowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Płonęły tam śmietniki i meble. Ludzie zdają już sobie sprawę z konsekwencji" – poznaj dzielnicowego
28-04-2018 13:47   Janusz Ludwiczak
Często pojawiają się opinie: "nie znam swojego dzielnicowego?" "a co takiego robi dzielnicowy?" W naszym nowym cyklu "Poznaj swojego dzielnicowego" prezentujemy funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem w poszczególnych fyrtlach Łazarza. W drugim odcinku przedstawiamy starszego sierżanta Sławomira Matuszaka, który od czterech lat jest dzielnicowym w rejonie ulicy Małeckiego.

Janusz Ludwiczak, lazarz.pl: Jakie są najczęstsze problemy? Z jakimi sprawami zgłaszają się mieszkańcy?
st. sierż. Sławomir Matuszak: Mieszkańcy najczęściej zgłaszają się z problemami awantur domowych, spożywania alkoholu - najczęściej w słynnej bramie pod "13" na Małeckiego. Dostaję również dużo zgłoszeń dotyczących nielegalnego parkowania przy ul. Głogowskiej i ul. Małeckiego. Dlatego też interweniuję w tej sprawie i dokładam wszelkich starań by sytuacja ta się zmieniła.

Co jest najtrudniejsze w pracy dzielnicowego?
Najtrudniejsze jest to, żeby nakłonić do rozmów osobę dotkniętą przemocą w rodzinie. Ważnym jest by w końcu zdecydowała się zmienić swoją sytuację. Niestety ofiary przemocy są przekonane, że to my rozwiążemy za nich problem. Bez ich udziału nie jest to do końca możliwe.

Co podoba się Panu aspirantowi najbardziej w pracy w Policji?
Różnorodność wykonywanych zadań i sytuacji. Nie ma monotonii. Każdy dzień jest inny. Możliwość rozwoju, podnoszenia kwalifikacji.

A co się nie podoba?
Nie widzę dla mnie negatywnych stron.

Dlaczego zdecydował się Pan zostać policjantem?
Od zawsze chciałem pracować w służbach mundurowych. Do Policji złożyłem dokumenty wspólnie z kolegą. Służbę pełnie od 5 lat, na Łazarzu od 4. Jestem dzielnicowym w rejonie Małeckiego, a także Rynku Łazarskiego, ul. Głogowskiej, ul. Strusia i Łukaszewicza.

Jest Pan sierżant dzielnicowym w rejonie Małeckiego? Jaki to jest rejon?
Jeszcze trzy lata temu w trakcie sylwestra płonęły tam śmietniki i meble. Teraz sytuacja tam jest zupełnie inna. Ludzie zdają sobie sprawę z grożących im konsekwencji i nie decydują się na tego typu zachowania. Zauważyłem jednocześnie, że osoby które tam mieszkały i decydowały się na tego typu „świętowanie” Nowego Roku już teraz tam nie mieszkają. Czasy się zmieniły. Ludzie reagują, nie boją się zgłaszać interwencji i coraz chętniej składają zawiadomienia.

A jak wygląda współpraca z instytucjami: radą osiedla, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafią?
Dobrze układa się współpraca z MOPR i radą osiedla, zwłaszcza w zakresie wymiany informacji.

W wolnym czasie...
Spędzam aktywnie czas z rodziną.

st. sierż. Sławomir Matuszak jest dzielnicowym w rewirze III, rejonie nr 150M:
Głogowska (51-83), Kanałowa (17 i 16-18), Łukaszewicza (2-10), Strusia (1-3 i 8-12 ), Rynek Łazarski (1-9), Małeckiego (8-24), Niegolewskich (1-5).
Kontakt:
• tel. 519 064 563
• e-mail: dzielnicowy.grunwald33@po.policja.gov.pl

St. sierż. Sławomir Matuszak nie wyraził zgody na publikację swojego wizerunku
Zdjęcie ilustracyjne. Fot: Janusz Ludwiczak


R E K L A M A

Komentarze (8)

05-05-2018 12:22:18
Concordian
Do AS. A po co ma pokazywać twarz skoro dzielnicowym jest dwa razy na miesiąc, a przez pozostały czas musi uzupełniać inne wydziały? Z jakiej racji ma pozbawiać się prywatności dla roszczeniowego i rozbestwionego społeczeństwa?
01-05-2018 19:59:13
as
Ahahahahaa "nie wyrazil zgody na publikacje wizerunku", czyli co wstydzi sie ze pracuje gdzie pracuje?? To po co tego wywiadu udzielal. "Ludzie sie nie boją zglaszac policji zdarzeń" ale co z tego skoro sam kraweznik sie boi facjate pokazac....
29-04-2018 20:43:26
Mrozak
Mi dzielnicowy gadał że mają coraz mniej służb jako dzielnicowy a więcej jako zdarzeniówka.
29-04-2018 13:33:55
Golkiper
Potwierdzam, dzielnicowego w ogóle nie widać na rejonie. Gdy go spytałem dlaczego tak jest to odpowiedział, że musi jeździć po interwencjach i uzupełniać inne wydziały, które nie mają ludzi. Ja sie więc pytam dlaczego minister spraw wewnętrznych i kgp kłamią, że do Policji jest tylu chętnych?! Dlaczego dzielnicowi są rzucani gdzie popadnie zamiast spdedzac czas w rejonach i dbać tam o bezpieczeństwo.
29-04-2018 13:30:33
Tata
Dzielnicowy chciałby się spotkać i nie ma dla niego problemu to Ci mówię Ania. Sprawdziłem to i faktycznie mają kilka razy w tygodniu służby chyba "KMP" się to nazywa i jeżdżą po całym mieście zamiast być na swojej dzielnicy. W nocy też pracują i kiedy mają przyjść i porozmawiać. Gdzie tu logika?? Gdzie dzielnicowy?? To się nadaje do prasy!
29-04-2018 10:05:46
ania
do "Tata", niestety slyszalam to samo od mojego dzielnicowego /nie od w/w/, to chyba jest taka wyuczona formulka jak nie chca spotkania....no bo przeciez spotkanie to "problemy na stole" i trzeba cos z tym zrobic. Nie wiem o co to chodzi faktycznie ale cos jest nie tak, masz racje. Pozatym nie ma zadnego kontaktu z mieszkancami. Dzielnicowy powinien miec jakies zebranie dla mieszkancow, przedstawic sie kto on jest itd. Jak ktos bedzie chcial to przyjdzie, nie to nie ale kontakt powinien byc. Jakies godziny, dni przyjec. Podobno pracuja dla dobra spoleczenstwa.
29-04-2018 05:53:43
Tata
Umawiam się z dzielnicowym na rozmowę w ważnej dla mnie sprawie, a On (akurat nie p. Sławek) przekłada spotkanie kilka razy, ponieważ musi jeździć na interwencje po całym mieście i nie ma go w wyznaczonym rejonie. Jak to jest, że dzielnicowy jeździ na interwencje??? Powinien być dostępny dla ludzi swojego rejonu, a nie ganiać po całym mieście! Panie redaktorze, może to jest temat na reportaż!
28-04-2018 14:05:26
ania
Wielka szkoda, ze Pan Dzielnicowy nie wyrazil zgody na publikacje swojego wizerunku, jak mamy go znac skoro nie wiemy jak wygląda ? I dlaczego taka tajemnica ? Nie rozumiem. Czy na sluzbe dzielnicowy zaklada kominiarke ? No przepraszam ale zupelnie nie rozumiem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: