Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom" – poznaj swojego dzielnicowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom" – poznaj swojego dzielnicowego
15-04-2018 21:30   Janusz Ludwiczak
Często pojawiają się opinie: "nie znam swojego dzielnicowego?" "a co takiego robi dzielnicowy?" W naszym nowym cyklu "Poznaj swojego dzielnicowego" prezentować będę funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem w poszczególnych fyrtlach Łazarza. Na początek przedstawiamy młodszego aspiranta Łukasza Kaczmarka, który od dziewięciu lat jest dzielnicowym w rejonie: Rynek Łazarski - Głogowska - Hetmańska - Dmowskiego - Potockiej - Łukaszewicza, w którym mieszka blisko 7 tysięcy mieszkańców.

Janusz Ludwiczak, lazarz.pl: Jakie są najczęstsze problemy? Z jakimi sprawami zgłaszają się mieszkańcy?
mł. asp. Łukasz Kaczmarek: Wachlarz problemów jest bardzo zróżnicowany, począwszy od spożywania alkoholu np. w podwórkach czy bramach, po awantury sąsiedzkie, źle zaparkowane samochody, aż do konfliktów domowych, gdzie występuje przemoc w rodzinie i wydawane są niebieskie karty.

Co jest najtrudniejsze w pracy dzielnicowego?
Najtrudniejszą rzeczą dla mnie jest to kiedy policjanci są świadkami występowania przemocy w rodzinie, lub gdy jesteśmy świadkami wypadków. Jednym z najtrudniejszych przeżyć dla mnie, które zapamiętałem, była sytuacja gdy zostaliśmy wezwani na interwencję do parku, gdzie 8-letni chłopak będący na spacerze z rodzicami, przewrócił się tak niefortunnie, że poniósł śmierć na miejscu.

Co podoba się Panu aspirantowi najbardziej w pracy w Policji?
Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom. Mówią mi o swoich problemach, pytają jak mogę im pomóc, albo co mają zrobić w trudnych sytuacjach. Jako dzielnicowi informujemy również mieszkańców w jaki sposób mogą rozwiązać problemy prawne.

A co się nie podoba?
Ciężko mi stwierdzić, na razie jestem zadowolony z pracy. W Policji pracuje od 10 lat, a od 9 lat jestem dzielnicowym w rejonie Rynku Łazarskiego.

Dlaczego zdecydował się Pan aspirant zostać policjantem?
To tradycja rodzinna.

Jest Pan aspirant dzielnicowym w rejonie Rynku Łazarskiego? Jaki to jest rejon?
Dobrze, że Rynek Łazarski zostanie w końcu przebudowany. W przeciągu 9 lat, kiedy jestem dzielnicowym przestępczość znacznie spadła, myślę, że może nawet trochę przyczyniłem się do tego.

A jak wygląda współpraca z instytucjami: radą osiedla, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafią?
Bardzo dobrze współpracuje mi się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald. Dzięki dobrej komunikacji z kierownikiem spółdzielni „Osiedla Łazarz”, informacje na temat kontaktu z mną zostały przekazane mieszkańcom Łazarza. Jestem pewien, że w szczególności mogą się one przydać osobom, które nie mają dostępu do internetu.

W wolnym czasie...?
W wolnym czasie lubię wycieczki rowerowe i wyjazdy z rodziną.

Mł. asp. Łukasz Kaczmarek jest dzielnicowym w rewirze III, rejonie nr 147M:
Głogowska (85-117), Rynek Łazarski (10-19 oraz Targowisko), Łukaszewicza (12-44 i 50), Potockiej, Hetmańska (B/N od Potockiej do Dmowskiego), Hetmańska (57-69), Stablewskiego (3-27 i 6-16), Dmowskiego (2-50 i 3-41), Lodowa, Kącik, Chłodna, Załęże.
Kontakt:
• tel. 519 064 556
• e-mail: dzielnicowy.grunwald30@po.policja.gov.pl


R E K L A M A

Komentarze (3)

21-04-2018 07:59:20
Negatyw
Jeśli dba o ciszę nocną i walczy z imprezowiczami - to jest ok.
16-04-2018 17:21:13
Ula79
Miły,konkretny-najlepszy dzielnicowy
16-04-2018 10:49:52
poznanianka
Dziękuje panie Redaktorze.To są konkretne informacje.Czekam i zarazem prosze o podanie informacji co do p)p dzielnicowych pozostałych ulic Lazarskich.Bardzo pożyteczna informacja.Pracownikom warto szczególnie dzielnicowym podziękować za troskę i jak czytamy i wiemy bradzo trudną prace.A może warto by w tzw. ulotkach zawiadamiać mieszkańców poprzez ogłoszenia na tablicach np. Wspólnot Mieszkaniowych o kontakcie ze " swoim ' dzielnicowym.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: